Au maseaua !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Fialka
Scris: Thursday, February 21, 2008 2:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/7/2007
antibioticele care mi le-au dat sa le iau e numesc AUGMENTIN. Azi a treia zi de cind le iau la fiecare 8 ore si parca as zice ca trece inflamatia.
mommy
Scris: Thursday, February 21, 2008 3:35 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Fialka wrote:
antibioticele care mi le-au dat sa le iau e numesc AUGMENTIN.

E permis in sarcina si alaptare, asa stiam si eu. Sanatate! flowers
ingerash
Scris: Thursday, February 21, 2008 4:41 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Si eu am folosit AUGMENTIN
Fialka
Scris: Thursday, February 21, 2008 7:23 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/7/2007
daca ati folosit si voi Augmentin, v-a ajutat? la cit timp s-a dus inflamatia?
ingerash
Scris: Friday, February 22, 2008 1:16 PM
Nivel

In cazul meu cam a treia zi , dar gingia era inflamata
Dr. Mihnea cafadaru
Scris: Saturday, February 23, 2008 10:53 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/19/2008
Fialka wrote:
antibioticele care mi le-au dat sa le iau e numesc AUGMENTIN. Azi a treia zi de cind le iau la fiecare 8 ore si parca as zice ca trece inflamatia.

antibioticele nu fac sa treaca inflamatia...ele previn sau lupta impotriva infectiei microbiene!

pentru inflamatie incercati antiinflamatoare nesteroidiene...Ibuprofen, insa intrebati ginecologul ce aveti voie si ce nu!

Succes,
alinus
Scris: Friday, January 9, 2009 6:03 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Auuuuu si pe minew ma doare o masea!Ma ia durera doar seara si ma tine toata noaptea. Ieri seara am luat un nourofen dar nu m-a lasat cine stie ce. Asa ca am luat 2 guri de rachiu si l-am tinut acolo.A amrtit un pic dar durerea tot acolo. In seara asta vad ca incepe iar sa ma doara. Auuuuu! Sper ca in noaptea asta sa doarma bebe mic si sa nu planga iar toata noaptea ca fac depresie. Stiti ceva despre scadereacantitatii laptelui cand ai tu ca mama dureri??? Ca mi se pare ca a cam scazut cantitatea de lapte. E posibil? Si ca sa fie totul frumos vad ca am si racit. Cu 24 de grade in camera!!Ma doare gatul, imi este infundat nasul si imi curg ochii. Nu e periculos pt bebe?
Nu se transmite si lui raceala de la mine??
petro
Scris: Friday, January 9, 2009 6:18 PM
Nivel

Inregistrat: 1/31/2008
Si eu am racit in perioada alaptarii. Imi puneam un tifon la gura cand eram langa copil, spalat frecvent pe maini si intotdeauna luam un halat pe mine cand intram in camera copilului. De tratat m-am tratat cu ceaiuri multe indulcite cu miere si in care puneam multa lamaie.
ingerash
Scris: Friday, January 9, 2009 6:29 PM
Nivel

alinus wrote:
Auuuuu si pe minew ma doare o masea!Ma ia durera doar seara si ma tine toata noaptea. Ieri seara am luat un nourofen dar nu m-a lasat cine stie ce. Asa ca am luat 2 guri de rachiu si l-am tinut acolo.A amrtit un pic dar durerea tot acolo. In seara asta vad ca incepe iar sa ma doara. Auuuuu! Sper ca in noaptea asta sa doarma bebe mic si sa nu planga iar toata noaptea ca fac depresie. Stiti ceva despre scadereacantitatii laptelui cand ai tu ca mama dureri??? Ca mi se pare ca a cam scazut cantitatea de lapte. E posibil? Si ca sa fie totul frumos vad ca am si racit. Cu 24 de grade in camera!!Ma doare gatul, imi este infundat nasul si imi curg ochii. Nu e periculos pt bebe?
Nu se transmite si lui raceala de la mine??

Algolcalmin fiola este bun la durere,nurofen nu e bun ,trece in lapte.
Da,la durere iti scade din laptic.
In alta ordine de idei o durere de masea este o decizie de luat.
Multa sanatate!angel computerlove si fereste-te de langa copilas cand stranuti ,acopera-ti nasul si gura cand il alaptezi.
bulinutza
Scris: Friday, January 9, 2009 7:00 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
alinus, dragutzo, trebuie sa mergi la medic si sa scoti "nervul" de la dintzisorul care te doare. Probabil ai pulpita! Dupa vizita la stomatolog, se mulge primul laptic ca sa nu-l "anesteziezi" si pe bebesic si gata...
Prostia cu palinca sa nu o mai repeti fiindca nici nu-ti rezolva durerea iar in plus de asta exista riscul de a-ti necroza mucoasa bucala.

Succes si fara dureri de dintzisori!!!!
computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove
alinus
Scris: Saturday, January 10, 2009 4:32 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Ieri noapte nu m-a durut si minune mare si bebe a fost cuminte tare, in schimb a plans azi dupa-amiaza.S-a trezit la 12.00 si mi-a mai adormit la 15.30.Aaaa si credeti ca pot sa nu-l pup ca se impinge cu fatuca aia mica in obrazul si gura mea sa-l alint. Azi face 2 saptamani si vad ca e un alintat de pe acum. Cand incepe sa planga numai cand il lipesc de obrazul meu tace. La dentist merg abia saptamana viitoare ca tre sa astept sa ia sotul salariul.Oricum aici o plomba costa 100 si ceva de euro. Asta e , nu pot sa stau cu durerea in gura!
alinutzamamik
Scris: Sunday, January 11, 2009 10:02 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
buna mamici de pitici sunt noua pe aici si am si eu aceiasi problema ma doare maseaua rauuuu de totplans nervi numai pot,imi vine sa urlu sa ma urc pe pereti de durere dar ma abtin sa nu o speri pe fetita mea cry numai stiu ce sa iau sa va spun pe rand ce am incercat si nu a dat roade de nici un fel,1 am luat filoa de agocalmin,2 am luat un saridon,3 am pus cornet in ureche si am dat foc aiurea nu a dat roade,4 am pus usturoi pisat la carie nimic,5 vata cu spirt in ureche etc nici o inbunatatirea plang de durere si degeaba spuneti mi voi mai stiti si alte leacuri????ca pana ajung la dr mi e ca dau colu ras glumesc acum dar la cat ma doare imi vine sa morplans va multumesc si astept cu narabdare sfaturile voastre.pupici
raly
Scris: Sunday, January 11, 2009 10:49 PM
Nivel

Inregistrat: 12/17/2007
Si eu cu problema asta azi,nu ma mai doare da a inceput sa se umfle!Am o fataaaaaaa!!!!!!banghead banghead banghead
Darria
Scris: Sunday, January 11, 2009 10:58 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/20/2006
Alinutza: poti folosi antinevralgic, nurofen, rupan sau tador(este mai tare, atentie) dar ai grija, nu abuza si mergi mai repede la stomatolog. Daca alaptezi(?) nu folosi produsele enumerate.

tweety
Scris: Thursday, November 19, 2009 11:24 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna ma numest Andra si am numai 15 ani am asteptat prea mult fara sa ma duc la dentist si uite ca rau am facut ma doare ingrozitor maseaua mam dus pprima data mia zic ca trebuie scos nervul mi-a pus cu arsenic si deoarece am dintii foarte sensibili ma durut ingrozitor nam dormit toata noapte ei ziceau ca algocalminu si alte anti-inflamatoare o sa tina nu o sa mai simt dar nu am vazut nici o diferenhta am incercat si cu alcol si am rezistat 2 saptamani dupa care am fost din noi si in loc sami scoata nervu la aia mi-a pus dentocalmin si a lucrat la cea de langa bineinteles ca dentocalminu nu a tinut mai mult de 3 ore asa ca azi ma duc iar nu mai pot de durere nu merge cu nimic stop nu mai vreau!!! :(( sper sa va ajute informatia de la mn cu ceva eu am dedus ca nu e bine sa stai cu carii pana incepe sa doare mergeti la dentist dar sa evitati sa duceti copiii la facultatea de pedodontie din bucuresti caci va tine cu durerea cate 2-4-6 saptamani :(( p.s. daca stiti voi un anti-inflamator sau o solutie sa ma scape de durere va rog ajutatimaa:((!!!frown
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.