Atentie la retetele culinare

Options Atentie la retetele culinare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Saturday, December 22, 2007 12:53 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am descoperit(gratie lui Cristy) azi existenta unor asanumiti "xcenti", un fel de bani virtuali cu care se pot cumpara diverse lucruri. Pt a castiga acesti xcenti trebuie sa faci diferite lucruri pe anumite site-uri.

Unul din aceste site-uri este unul gastronomic, in care se pare ca au aparut retete postate pe forumul nostru cu tot pozele facute de noi. Rugamintea ar fi ca pe pozele care le mai postati la capitolul gastronomie sa va treceti numele sau ceva de genul ca sa nu mai poata fi copiate si postate pe alte site-uri.

As mai dori sa va avertizez si asupra userilor care "circula" pe la subforumul "In bucatarie" si care nu au nico postare pe forumul 7 pitici. Cristy a descoperit un astfel de user care era membru vechi al sitului gastronomic de care spuneam.
delfinasa
Postat: Saturday, December 22, 2007 2:46 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Ooo-koo uff...Am intrat sa vad daca pot sa fac eu corectia, dar nu pot, ca nu-i in gradina mea...Multumim de sesizare, o sa incercam sa personalizam fotografiile de acum incolo salut.
Roxanel
Postat: Saturday, December 22, 2007 6:28 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Vreau si eu sa vad dar nu stiu unde sa ma uit. M-as duce sa-i scutur putin.boxing
MNiko
Postat: Saturday, December 22, 2007 8:15 AM

Roxanel as pune link-ul catre site-ul gastronomic, dar nu stiu daca e corect sau nu(sa nu se zica ca fac reclama). Pana primim o parere avizata in acest sens ti-l trimit pe PM.

Miha, merci de incercare.
Cristy
Postat: Saturday, December 22, 2007 9:46 AM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Mihaela mersikpupici pupici pupici
MNiko
Postat: Saturday, December 22, 2007 10:10 AM

Cristy wrote:
Mihaela mersikpupici pupici pupici

Cu placere. Azi noapte abia pe la 1.30 si-a revenit forumul.
ira_tgr
Postat: Saturday, December 22, 2007 10:34 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
MNiko wrote:
Am descoperit(gratie lui Cristy) azi existenta unor asanumiti "xcenti", un fel de bani virtuali cu care se pot cumpara diverse lucruri. Pt a castiga acesti xcenti trebuie sa faci diferite lucruri pe anumite site-uri.

cu siguranta eu traiesc pe alta lume banghead banghead
Miri
Postat: Saturday, December 22, 2007 12:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Si eu, Ira...si eu....uff uff
Alina
Postat: Saturday, December 22, 2007 1:25 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
ira_tgr wrote:
cu siguranta eu traiesc pe alta lume banghead banghead

Si eu.banghead
AdrianaC
Postat: Saturday, December 22, 2007 1:40 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
Postati pozele numai cu scris peste ele, cu sigla 7 Pitici, ca sa se stie de unde sunt pozele.
O sa urmaresc si eu membri respectivi si o sa ii suspend.

Multumesc de sesizare. Cine mai suspecteaza diversi membri, sa imi trimita mesaj pe PM.
Ely
Postat: Saturday, December 22, 2007 2:35 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Si euuff
Cristy
Postat: Saturday, December 22, 2007 4:29 PM

Trist dar adevarat, se pare ca pentru un premiu oricare ar el, lumea este pregatita sa faca ORICEuff

Intamplarea a fost ca ieri sa fie mai activa sectiunea noasta cu retete si asa am gasit acelasi usier pe toate topicurile deschise/active cu profil, ceea ce mi s-a parut suspect, am inceput sa caut putin pe NET si am descoperit si motivul.

Si sunt de acord cu Adriana in privinta siglei forumului, astfel pozele vor fii protejate sa nu ajunga pe alte forumuri, retele scrise mai greu le putem proteja, orice poate face un copy/paste sau sa incerce reteta respectiva, dar cu pozele personalizate le va fii mai greu, mai ales cand la astfel de concursuri se cer si poze sic
Acest lucru poate fii valabil si pentru toate sectiunile unde postam lucruri innedite, facute de noi, m-ar durea sufletul sa vad aceste poze prin alte parti.

Lilly of the valley
Postat: Saturday, December 22, 2007 4:33 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Cand postam retete ne asumam riscul de a fi copiate de orice cauta pe net, dar poze!!! Totusi furtul de orice fel e in floare pe net banghead
Intrebare: o protejare electronica automata a imaginilor nu se poate realiza, la fel cum se intampla si pe alte site-uri?
Cristy
Postat: Saturday, December 22, 2007 4:47 PM

mariuta wrote:
Cand postam retete ne asumam riscul de a fi copiate de orice cauta pe net, dar poze!!! Totusi furtul de orice fel e in floare pe net banghead
Intrebare: o protejare electronica automata a imaginilor nu se poate realiza, la fel cum se intampla si pe alte site-uri?

Chiar si asa se pot copia, se poate da un print screen si de decupeaza doar poza dorita, cu putin photoshop si gata ( apropo, nu ai nevoie de photoshop, programul default in windows stie sa faca asa cevasic ) tot sigla le va apara oarecumuff
Lilly of the valley
Postat: Saturday, December 22, 2007 4:51 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Cristy wrote:

Chiar si asa se pot copia, se poate da un print screen si de decupeaza doar poza dorita, cu putin photoshop si gata ( apropo, nu ai nevoie de photoshop, programul default in windows stie sa faca asa cevasic ) tot sigla le va apara oarecumuff

Daca sigla apare transparent si pe mijloc, bye-bye copiere!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed