Atentie la retetele culinare

Options Atentie la retetele culinare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Laura&Alfonso
Postat: Saturday, December 29, 2007 11:00 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
imi poate trimite careva si mie adresa acelei pagini cu retele furate , is curioasa daca is si retete de a le mele furate . multumescpupici
Rody
Postat: Saturday, December 29, 2007 12:34 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
what Ma, lamauriti-ma si pe mine,adica daca eu pun o reteta propie aici si am chef sa o pun si pe un alt forum(repet reteta mea personala nu copiata)sa-u nu e vorba de asta oare vreau sa vad si eu va rog din suflet site-ul pe MP,va rog din inimapupici
Rody
Postat: Saturday, December 29, 2007 12:39 PM

A si stiti ce am sa fac decum inainte cand voi mai posta o reteta,voi marca pozele cu numele meu asa si voi face semn secret la poze in care numai eu stiu sa vedem daca se va mai copia.Si asa am sa va prezint retete deliciose invatae de la mama soacrasic asta cand ma intorc la mine acasa.
MNiko
Postat: Saturday, December 29, 2007 12:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Rody, de poze e vorba in special, ca sunt copiate si postate prin alte partic ca si cum ar fi realizarile lor. Daca tu postezi si aici si acolo aceleasi poze si retete eu nu vad care e problema. E dreptul tau. Si daca iti pui si numele pe poza atunci se stie exact cine le-a postat sau cine le-a facut.
Rody
Postat: Saturday, December 29, 2007 12:47 PM

MNiko wrote:
Rody, de poze e vorba in special, ca sunt copiate si postate prin alte parti ca si cum ar fi realizarile lor. Daca tu postezi si aici si acolo aceleasi poze si retete eu nu vad care e problema. E dreptul tau. Si daca iti pui si numele pe poza atunci se stie exact cine le-a postat sau cine le-a facut.

Da asa ma gandeam si eu,ca doar sunt retetele mele personale.Nu sunt insa de acord cand cineva copiaza poze cu retete si spune ca ea le-a facut.Asta se numeste furt,asa ca e mai bine sa imi pun numele pe poze sa se stie ca sunt ale mele.Asa nimeni nu le poate copia.
Kmy
Postat: Saturday, December 29, 2007 2:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Fetelor , din pacate nu se poate face nimic in privinta fotografiilor, daca se vor proteja la copiere vor face printscreen, iar daca va veti semna pe fotografiile vor edita cu paint si vor sterge numele...uff
Mai exista dreptul la proprietate , dar nu va poate ajuta decat Adriana...
AdrianaC
Postat: Saturday, December 29, 2007 2:55 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
mariuta wrote:

Daca sigla apare transparent si pe mijloc, bye-bye copiere!

Da, de asta am spus sa puneti sigla, ca e mai mare si e mai greu de scos cu diverse programe de grafica (nu e imposibil, dar macar sa munceasca putin, daca tot vor sa ia de-a moaca).ras
Cristy
Postat: Saturday, December 29, 2007 3:54 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
AdrianaC wrote:

Da, de asta am spus sa puneti sigla, ca e mai mare si e mai greu de scos cu diverse programe de grafica (nu e imposibil, dar macar sa munceasca putin, daca tot vor sa ia de-a moaca).ras

Asa am vazit si pe alte locuri sigla forumului si numele, daca il puneti trasparent se poate vedea si poza .
Se poate pune "7 pitici" si "by Rody" sa zicem

Asa ca vor munci putin ori sa scoata sigla de pe poza ori sa cumpere ingredientele, sa prepare reteta si sa o pozeze sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed