Atentie la cercei!

Options Atentie la cercei!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Friday, June 13, 2008 1:04 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
o fetita de 6 luni si-a inghitit cercelul
katy_lumika
Postat: Friday, June 13, 2008 1:22 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta

pale pale pale Cu Luana nu am avut probleme insa la Mayut ma indoiesc ca ar sta linistita, nici nu i-am pus, am simtit eu ca va fi zgubilelbounce
Bine ca a scapat fetita.
Rody
Postat: Friday, June 13, 2008 4:03 AM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...

what what what Eu ia-m pus lu Elo cercei abea de vre-o 4 luni insa sotul nu a fost deacort cand a vazut si mi-a zis sa-i dau jos imediat ca are ea timp sa poarte cercei cand va fi mare!
ingerash
Postat: Friday, June 13, 2008 7:48 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Eu am inghitit cand eram mica un cercelus si aveam 3 ani si ceva.Numai cand imi amintesc ce mi s-a intamplat evit sa-i pun cercei Madalinei.Ieri o doamna in varsta ma complimenteaza ca am doi baieti tare frumosiwhat what what ,Madalina avea rochitahohot hohot hohot ,ce lume ciudatasic
stele_pe_cer
Postat: Friday, June 13, 2008 9:28 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu sunt pro cercei inca din maternitate.Cred ca daca stii sa alegi un model safe pt copil, acesta nu are cum sa si-i inghita, ca doar nu ii pui cercei arabesti cu margelutze!

Eu am avut cercei in ureki inca din a 5 a zi din maternitate (pe vremea aia se statea in maternitate o saptamana pt.nastere naturala) si nu am inghitit nici un cercel.Si nici un alt obiect.

La fel de bine ca si cercelul inghitit, copilul poate inghi o infinitate de lucruri.Asta depinde numai si numai de atentia pe care o acorda parintele lucrurilor mici din jurul copilului si implicit din casa, dar si, in cazul de fata atentiei alegerii unor cercei SPECIALI pt copilasi mici.Eu una am avut cercei nu de copii mici, cum se gasesc acum, ci pur si smplu cercelusi din aur cu inkizatoare foarte rigida.Si acum daca ii pun la ureki, se inchid foarte greu.Poate kiar cercelusii mei sa ii pun viitoarei fetite, daca vom face unasic !

Acum parca sunt cercei pe care sa ii lasi in urekile bebelusului in prima luna sau in primele luni, nu stiu din ce material, apoi sa ii skimbi cu unii din alt material (argint sau aur).
dya
Postat: Friday, June 13, 2008 10:57 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Cezara mea are cercelusi pusi din maternitate ....nu mi-am pus niciodata problema sa nu-i pun cercei pe motiv ca i-ar putea inghiti deoarece asa cum a spus si Stele , cerceii sunt doar unul din multele lucruri pe care bebelasii le pot inghiti.
Singura chestie care nu-mi place la cercelusii ei este ca nu sunt foarte safe din punct de vedere al inchizatori. De doua ori l-am gasit pe unul din ei deschis asa ca trebuie sa vedem cum facem ....de schimbat nu cred ca o sa-i schimb ca sunt cadou de la nasi insa probabil am sa-i cumpar altii pina ce creste mai maricica.
petro
Postat: Friday, June 13, 2008 11:02 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Daca aveam fetita si eu ii puneam cercei inca din maternitate. Accidente se pot intampla cu orice, nu doar cu cercei.
MNiko
Postat: Saturday, June 14, 2008 6:46 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cand cumparati cercei trebuie avut grija la mai multe aspecte:
-inchizatoarea sa fie safe, sa nu se desfaca singura, sa nu se agate de hainutze
-modelul cercelului sa nu contina inele destul de largi in care sa intre degetelul copilului.

Si eu i-am pus cercei din maternitate, au fost primiti de la nasa, dar sunt un model cu care n-am avut deloc probleme. Asa arata cerceii ei:

MNiko attached the following image(s):
cercel.jpg

bereea
Postat: Monday, June 16, 2008 9:12 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22788
Eu sunt contra cerceilor la copiii mici.am fetita , dar va fi alegeraea ei daca isi va gauri urechile sau nu.
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, June 17, 2008 7:37 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
MNiko wrote:

Si eu i-am pus cercei din maternitate, au fost primiti de la nasa, dar sunt un model cu care n-am avut deloc probleme. Asa arata cerceii ei:

Si eu am avut eaxct la fel cerceii, doar ca in mijloc au o pietricica bleu.Acelasi stil de inchizatoare, se deschid destul de greu, iti trebuie ceva indemanare.Pt un copil eu zic ca sunt destul de safe...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed