Chestionar intrebare: Ati incheiat o astfel de asigurare?
Alegere Voturi Statistici
Da, este o alegere foarte buna. 14 63%
Nu, dar intentionez sa inchei una. 5 22%
Nu ma intereseaza un astfel de produs. 3 13%
Alte variante. 0 0%

Asigurarea de viata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Scris: Wednesday, September 17, 2008 3:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
dya wrote:

Pai pleaca si rudele....ras

Acum m-am prins...a, deci plecam toti in gaura neagra hohot Sa punem clauza,beneficiaza ala care are norocul sa scape de gaura neagra incasarea banilor se face in gaura neara ca acolo locuieste asiguratorul chitara
josefina
Scris: Sunday, December 21, 2008 3:55 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Vrei asigurare de viata ? Sau vrei asigurare de sanatate ? Nu conteaza care dintre ele te intereseaza , AIG Life te ajuta . Vrei sa afli mai multe ? Suntem cu tine pe Messenger la id-ul de contact dima_josefina sau la numarul de telefon 0721 993 174. Nu ezita sa ceri informatii , e gratis !
Pentru detalii in legatura cu asigurarea de viata sau sananatate va astept!!
t-mihaela
Scris: Sunday, December 21, 2008 3:59 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
atac extraterestric...alerta maxima...reclamaaaa!!!stop
dya
Scris: Sunday, December 21, 2008 4:51 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Da , poate intra Adriana sa suspende acest membru deoarece a umplut si PM-urile cu reclama asta.ras :018:
Ana
Scris: Saturday, January 10, 2009 9:26 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
josefina wrote:
Vrei asigurare de viata ? Sau vrei asigurare de sanatate ? Nu conteaza care dintre ele te intereseaza , AIG Life te ajuta . Vrei sa afli mai multe ? Suntem cu tine pe Messenger la id-ul de contact dima_josefina sau la numarul de telefon 0721 993 174. Nu ezita sa ceri informatii , e gratis !
Pentru detalii in legatura cu asigurarea de viata sau sananatate va astept!!
reclamastop stop stop stop
bereea
Scris: Sunday, January 11, 2009 8:14 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
mie nu-mi face nimeni asigurare de viata...dar ma gandesc daca ar fi bine sa-i fac gandacicai?
carla
Scris: Sunday, January 11, 2009 8:15 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
bereea wrote:
mie nu-mi face nimeni asigurare de viata...dar ma gandesc daca ar fi bine sa-i fac gandacicai?

Eu le-as face la amandoi puiutii mei
katy_lumika
Scris: Sunday, January 11, 2009 8:27 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2008
Si eu mi-am facut asigurare si fetelor pentru studii, cine stie ce babatie fara vlaga oi fi atuncichitara
TeosOf
Scris: Monday, January 12, 2009 12:09 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Poate ca o fi bine cu asigurarile acestea, dar pe mine n-au reusit sa ma convinga. Eu nu vad decat bani blocati, si din cate am invatat banii trebuie investiti. Asigurarile nu aduc niciun profit, iar din an in an puterea de cumparare, a banilor, scade. Sau exista si asigurari cu profit?oare
carla
Scris: Monday, January 12, 2009 12:17 PM
Nivel

TeosOf wrote:
Poate ca o fi bine cu asigurarile acestea, dar pe mine n-au reusit sa ma convinga. Eu nu vad decat bani blocati, si din cate am invatat banii trebuie investiti. Asigurarile nu aduc niciun profit, iar din an in an puterea de cumparare, a banilor, scade. Sau exista si asigurari cu profit?oare

Da exista si asigurari cu acumulare de capital + profit ,depinde cat profit ai tu daca investesti singura aceiasi banipupici
TeosOf
Scris: Monday, January 12, 2009 12:27 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
carla wrote:

Da exista si asigurari cu acumulare de capital + profit ,depinde cat profit ai tu daca investesti singura aceiasi banipupici

Te rog, poti da mai multe explicatii? Cum adica daca investesc singura aceeasi bani? Nu singura ii investeam?computerlove
carla
Scris: Monday, January 12, 2009 1:17 PM
Nivel

Iti faci o asigurare(cont de viitor) in care depui bani anual(un ex:300 euro pe an)iar dupa 20 de ani primesti suma asigurata +profit ,suma pe care o poti transforma in pensie privata sau poti lua toti banii sau...sunt mai multe optiuni.Poti deschide un cont pentru fetita pana la 18,20 de ani,nu sunt sigura pe care-i poti folosi pentru studii,etc.Dar daca tu crezi ca poti sa investesti mai bine acesti bani astfel incat sa strangi mai multi in aceeasi perioada...tu decizi
kali
Scris: Monday, January 12, 2009 1:22 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Am impresia ca profitul de care vorbeste Carla se obtine prin investirea sumelor depuse la bursa... iar cu criza asta financiara nu vad o situatie prea favorabila.
Ma rog... e parerea mea personala, dar consider ca asigurarile de viata sunt o mare tzeapa- si m-am convins de asta dupa cativa ani in care am cotizat la ING, desi initial am fost tare incantata.
carla
Scris: Monday, January 12, 2009 1:28 PM
Nivel

De ce numai la noi orice e tzeapa,nu mai poti avea incredere in nici o institutie,firma,etc...?In Germania,prietena mea si-a facut asigurari pentru mai multe,(ea se catara si pe muntesic)si de casa si de viata si cand merge pe munte... Asa mi-ar place si mie sa-mi fac,si la copii si sa am siguranta,dar...cata siguranta poti sa ai ?
kali
Scris: Monday, January 12, 2009 1:45 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
... Poate pentru ca cei de aici sunt atat de "flamanzi" si atat de preocupati sa aiba castig imediat, incat promit mult mai multe decat pot realiza.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.