Chestionar intrebare: Ati incheiat o astfel de asigurare?
Alegere Voturi Statistici
Da, este o alegere foarte buna. 14 63%
Nu, dar intentionez sa inchei una. 5 22%
Nu ma intereseaza un astfel de produs. 3 13%
Alte variante. 0 0%

Asigurarea de viata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sfefania_Johansson
Scris: Tuesday, September 16, 2008 6:43 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/24/2007
oanalaurisa wrote:

Cum de te-ai gandit sa ii faci asigurare la Jacqui si ce asigurare i-ai facut?

pai aici se cam face la toata lumea..si am zis ca, daca-mi respect viata si sanatatea mea, respect si viata si sanatatea copiilor mei..eu am facut asigurarea ei de bebe de la 6 sau 7 luni de sarcina pana la 6 luni de viata si am continuat cu aceeasi firma care mi-a facut acea asigurare..firma este suedeza..deci numele nu-ti va spune nimic..
t-mihaela
Scris: Tuesday, September 16, 2008 10:27 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Of, avem si noi asigurare de viata ,am mai zis eu pe undeva , am impresia ca stau cu cosciugul in casa, coliva mai lipseste pale E buna, nu stii ce te asteapta maine, un acident si gata ala care scapa a remas pe drumuri.
dya
Scris: Tuesday, September 16, 2008 10:43 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
O gluma mai sinistra.....adica o intrebare....daca vine "gaura neagra" ( asa se exprima oamenii pe strada) cine va incasa toate asigurarile?????sic ras
Mela
Scris: Tuesday, September 16, 2008 10:44 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
eu nu am asigurare de viata,are sotul,facuta atunci cand am semnat contractul pentru creditul pentru apartament,cica e gratuita,dar la rata pe care o avem...
e buna si aia la ceva,in caz ca se intampla ceva,Domne fereste,macar copilasii au ceva numai pentru eiangel
t-mihaela
Scris: Tuesday, September 16, 2008 10:51 PM
Nivel

dya wrote:
O gluma mai sinistra.....adica o intrebare....daca vine "gaura neagra" ( asa se exprima oamenii pe strada) cine va incasa toate asigurarile?????sic ras

Incaseaza cel care e pus ca beneficiar.Noi ne-am pus reciproc si daca o stergem dincolo amandoi deodata atunci beneficiaza copiii sub tutela unei rude Daca si copiii vin cu noi dincolo ,plecam asa in familie atunci tocmai am imbogatit o ruda pe care nici n-o cunosc pale
dya
Scris: Tuesday, September 16, 2008 10:55 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
t-mihaela wrote:

Incaseaza cel care e pus ca beneficiar.Noi ne-am pus reciproc si daca o stergem dincolo amandoi deodata atunci beneficiaza copiii sub tutela unei rude Daca si copiii vin cu noi dincolo ,plecam asa in familie atunci tocmai am imbogatit o ruda pe care nici n-o cunosc pale

Pai pleaca si rudele....ras
Sfefania_Johansson
Scris: Tuesday, September 16, 2008 11:05 PM
Nivel

hai, mai, Dyasic las ca nu vine nici o gaura neagrasic
Mela
Scris: Tuesday, September 16, 2008 11:12 PM
Nivel

si,daca totusi vine,n-o s-o simtim nici noi nici asiguratorii ras sic
bulibuli
Scris: Tuesday, September 16, 2008 11:32 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
pai dac avine gaura neagra, raman toti banii la asiguratori, nu ca ar mai avea vreo importanta, doar ca mor putrezi de bogati ras
oana_nicole
Scris: Wednesday, September 17, 2008 9:41 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Stefania, buna alegere, sa stii. La ce varsta poate beneficia Jacqueline de suma asigurata? thumright

Mihaela, pe cati ani e facuta asigurarea? Nu trebuie sa te gandesti la cine stie ce evenimente nefericite... o sa apucati sa beneficiati voi si mai ales copiii de acei bani. Sa vezi ce bine vor prinde. pupici

sami, imposibil sa fie gratuita asigurarea de viata. Asta e exprimarea creditorilor, dar ea este frumusel inclusa in dobanda bancii.

dya, bulibuli, daca vine... cine stie ce o veni peste noi, nu mai raman nici asiguratori, ca doar nu au ei vreun aranjament special cu "gaura neagra". ras
Mela
Scris: Wednesday, September 17, 2008 10:41 AM
Nivel

oana_nicole wrote:

sami, imposibil sa fie gratuita asigurarea de viata. Asta e exprimarea creditorilor, dar ea este frumusel inclusa in dobanda bancii.

asa ma gandeam si eu,ca sunt doar vorbe-n vant cele legate de gratuitatea asigurarii,o sa ma mai uit pe contract sa vad ce zice si el.
Sfefania_Johansson
Scris: Wednesday, September 17, 2008 1:55 PM
Nivel

o sa ma uit pe acte, dar cred ca la 20..
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, September 17, 2008 1:57 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Si noi avem facute asigurari. Iar lui Tudor i-am facut ceva in genul programelor "start".
t-mihaela
Scris: Wednesday, September 17, 2008 3:02 PM
Nivel

[quote=oana_nicole Mihaela, pe cati ani e facuta asigurarea? Nu trebuie sa te gandesti la cine stie ce evenimente nefericite... o sa apucati sa beneficiati voi si mai ales copiii de acei bani. Sa vezi ce bine vor prinde. pupici

[/quote]

Stiu ca una e pe 10 si cealalta e fara limita dar nu mai stiu a cui si cum.Banii se investesc ,daca nici unul nu murim in termenul asta o sa-i primim ca pensie .Asta e partea buna.
Sfefania_Johansson
Scris: Wednesday, September 17, 2008 3:28 PM
Nivel

oricum, daca am facut asigurarile nu insemna ca planuim sa ne inghita gaura neagra a Dyeisic dar eu consider ca e foarte important sa avem grija de noi..nu stim ce ne rezerva ziua de maineuff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.