Articole de Decor pentru Casa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
victoria1
Scris: Sunday, May 27, 2012 5:36 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Multumesc Carmen ,poate alta data,, nu am facut nici ppoze an timpul lucrului.pupici
mikaela
Scris: Sunday, May 27, 2012 7:14 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/11/2010
Mesaje: 2334
mariana71 wrote:
Ce frumos e covorasulnewclap newclap newclap !
Mai fetelor care ati lucrat covorase:nu aluneca pe gresie sau chiar si pe parchet?


Mariana, sunt niste covorase de cauciuc speciale care se pun dedesubtul covorului sa nu mai alunece. Din cate am vazut pe aici, pt linoleum e ceva diferit ca sa nu ingalbeneasca podeaua, pt gresie si parchet se poate folosi acelasi tip. Trebuie sa gasesti in Italia pe la magazinele de covoare, sunt in genul covoraselor pt cada, doar ca sunt mai mari sau in sul si le tai tu la dimensiunea dorita, de regula 1-2 cm mai mici decat covorul de deasupra. Unele se lipesc de covor, altele sunt pe baza de scai. Noi le zicem non-slip padding aici...


Victoria, imi place covorasul tau, felicitari!!! Cum l-ai facut? Nu arata a fi crosetat??newclap


mikaela attached the following image(s):
imagescaxrw114.jpguntitled1.pnguntitled.pnguntitled2.png

bire.anamaria
Scris: Sunday, May 27, 2012 10:57 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
cateva lucrusoare


bire.anamaria attached the following image(s):
1324293688_81832311.jpg1324293731_81832314.jpg1324308265_55779067.jpg1325513331_17.jpg1325513342_18.jpg1326907678_11.jpg1326907687_10.jpg1326907704_12.jpg1326907748_13.jpg

oanamaria
Scris: Thursday, May 31, 2012 1:55 PM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
Inca o pernuta!
Marianita
Scris: Thursday, May 31, 2012 7:31 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/24/2010
Mesaje: 353
Foarte frumoasa pernuta ta Oananewclap newclap,la acelasi capitol cu pernute sunt si eu,poze pun cand le termin.Cum ai facut marginea ca nu imi pot da seama?
oanamaria
Scris: Friday, June 1, 2012 6:47 AM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
Pentru margine mi-a dat Georgiana un filmulet ,dar nu mai tin minte unde l-a posta.sorry
mirela74chris
Scris: Friday, June 1, 2012 7:40 AM
Avatar
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
Mesaje: 8601
Ce frumoasa si vesela e pernuta!newclap newclap
roxinthya
Scris: Friday, June 1, 2012 8:07 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Mesaje: 7238
Ce frumoasa este!newclap newclap newclap
Si vesela!love
oanamaria
Scris: Friday, June 1, 2012 8:47 AM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
Da vesela asa ca mine cand sunt in toane bune si nu ciufutica!ras
roxinthya
Scris: Friday, June 1, 2012 9:35 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Mesaje: 7238
Oana nu te inscri cu ea la niciun concurs?
Ca se potriveste si la ala cu decoratiuni dar si la ala cu patrate!
oanamaria
Scris: Friday, June 1, 2012 9:44 AM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
Nu ma inscriu cu asta !Poate o sa fac ceva mai reusit pentru concurs daca o sa am dispozitia necesara !
mikaela
Scris: Friday, June 1, 2012 1:31 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/11/2010
Mesaje: 2334
Marianita wrote:
Foarte frumoasa pernuta ta Oananewclap newclap,la acelasi capitol cu pernute sunt si eu,poze pun cand le termin.Cum ai facut marginea ca nu imi pot da seama?


Cauta video pe youtube cu " crochet scallop edge"
Marianita
Scris: Friday, June 1, 2012 3:38 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/24/2010
Mesaje: 353
Multumesc frumos mikaelapupici
rafira
Scris: Sunday, June 3, 2012 8:15 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/17/2010
Mesaje: 1959
faci niste pernute tare frumoase ,Oana!newclap
oanamaria
Scris: Monday, June 4, 2012 6:56 PM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
thankyou thankyou
rafira wrote:
faci niste pernute tare frumoase ,Oana!newclap

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.