Nivel: Guest
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 14
| Multumesc Carmen ,poate alta data,, nu am facut nici ppoze an timpul lucrului. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 8/11/2010 Mesaje: 2334
| mariana71 wrote:Ce frumos e covorasul  ! Mai fetelor care ati lucrat covorase:nu aluneca pe gresie sau chiar si pe parchet?
Mariana, sunt niste covorase de cauciuc speciale care se pun dedesubtul covorului sa nu mai alunece. Din cate am vazut pe aici, pt linoleum e ceva diferit ca sa nu ingalbeneasca podeaua, pt gresie si parchet se poate folosi acelasi tip. Trebuie sa gasesti in Italia pe la magazinele de covoare, sunt in genul covoraselor pt cada, doar ca sunt mai mari sau in sul si le tai tu la dimensiunea dorita, de regula 1-2 cm mai mici decat covorul de deasupra. Unele se lipesc de covor, altele sunt pe baza de scai. Noi le zicem non-slip padding aici...
Victoria, imi place covorasul tau, felicitari!!! Cum l-ai facut? Nu arata a fi crosetat?? mikaela attached the following image(s):
   
|
|
Nivel: Guest
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 14
| cateva lucrusoare bire.anamaria attached the following image(s):
        
|
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Inca o pernuta!
 |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 9/24/2010 Mesaje: 353
| Foarte frumoasa pernuta ta Oana ,la acelasi capitol cu pernute sunt si eu,poze pun cand le termin.Cum ai facut marginea ca nu imi pot da seama? |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Pentru margine mi-a dat Georgiana un filmulet ,dar nu mai tin minte unde l-a posta. |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 10/17/2009 Mesaje: 8601
| Ce frumoasa si vesela e pernuta! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Ce frumoasa este! Si vesela! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Da vesela asa ca mine cand sunt in toane bune si nu ciufutica! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Oana nu te inscri cu ea la niciun concurs? Ca se potriveste si la ala cu decoratiuni dar si la ala cu patrate! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Nu ma inscriu cu asta !Poate o sa fac ceva mai reusit pentru concurs daca o sa am dispozitia necesara ! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 8/11/2010 Mesaje: 2334
| Marianita wrote:Foarte frumoasa pernuta ta Oana  ,la acelasi capitol cu pernute sunt si eu,poze pun cand le termin.Cum ai facut marginea ca nu imi pot da seama?
Cauta video pe youtube cu " crochet scallop edge" |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 9/24/2010 Mesaje: 353
| Multumesc frumos mikaela |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/17/2010 Mesaje: 1959
| faci niste pernute tare frumoase ,Oana! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| rafira wrote:faci niste pernute tare frumoase ,Oana!
|
|
|
|