Apel pentru cine este dispus sa doneze singe....
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya
Scris: Monday, July 7, 2008 12:33 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Dupa cum am mai amintit tatal meu este bolnav si diagnosticat cu leucemie , momentan este internat la Clinica de Hematologie din Tirgu Mures unde urmeaza un tratament cu citostatice dupa care i se va face autotransplant de celule stem . Saptamina asta si probabil ca si saptamina viitoare va avea nevoie de singe.
Am zis sa fac un apel catre persoanele care sunt dispuse pentru donarea de singe si au grupa de singe A - II- sau O-I- ( indiferent de Rh ) si care locuiesc in Tirgu Mures sa-mi trimita un PM pentru a vedea daca ne pot ajuta.
Va multumesc.angel
Alina
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:04 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Eu am O I, iar Alin are A II. Cum putem sa te ajutam?
Mela
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:11 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
imi pare rau de tatal tau,Dyacry eu am grupa 0,dar am avut hepatita,am intteles ca in cazuri din astea nu se poate dona,sau nu stiu eu bine?
daca s-ar putea si daca as fi in tara,te-as ajutauff
dya
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:26 AM
Nivel

Alina wrote:
Eu am O I, iar Alin are A II. Cum putem sa te ajutam?

Mersi pentru bunavointa angel insa deocamdata doar daca sunt persoane din Tirgu Mures , ele ar fi de ajutor.Matusa mea a dus donatori de aici acolo insa au fost respinsi ( se ia in calcul antecedentele personale si un set de analize inainte de recoltare ) si ieri la amiaza ne-au promis cei din Tirgu Mures ca o sa-i ofere singe de la ei insa noi stim ca donatorii au inceput sa se imputineze si am zis sa fac un apel pentru cei din Tirgu Mures daca doresc sa doneze .
Nu stiu ce va fi pe viitor , noi ne rugam sa nu fie nevoie de foarte mult singe ca suntem pe ultima suta de metri. Sper ca saptamina asta sa fie bine si sa aibe singe la centru de acolo iar saptamina viitoare sa i se faca autotransplanutl.
dya
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:27 AM
Nivel

sami wrote:
imi pare rau de tatal tau,Dyacry eu am grupa 0,dar am avut hepatita,am intteles ca in cazuri din astea nu se poate dona,sau nu stiu eu bine?
daca s-ar putea si daca as fi in tara,te-as ajutauff

Iti multumescpupici , da asa este in czuri de hepatita , diabet , si multe altele nu se poate dona.
Alina
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:35 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
dya wrote:

Mersi pentru bunavointa angel insa deocamdata doar daca sunt persoane din Tirgu Mures , ele ar fi de ajutor.

OK, in caz de nevoie nu ezita sa ma contactezi. Sanatate multa tatalui tau.angel angel
dya
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:44 AM
Nivel

Alina wrote:

OK, in caz de nevoie nu ezita sa ma contactezi. Sanatate multa tatalui tau.angel angel

Mersi mult angel
snowdrop
Scris: Tuesday, July 8, 2008 9:52 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/26/2007
se poate dona in orice oras, Dya! doar trebuie sa se stie numele bolnavului si spitalul, respectiv sectia catre care trebuie sa ajunga sangele!
sanatate maxima!
Cristy
Scris: Tuesday, July 8, 2008 10:19 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
Dya, incearca sa pui anuntul pe mai multe forumuri ca sa poata fi vazut de mai multe lume. Incearca sa trimit mailuri pe la institutii ( la noi se face asta pe la lucru, mai ales cand este vorba de persoane a caror familii au astfel de probleme) Mai mult de atat, exista puncte de colectare a sangelui ambulante care colecteaza sangele direct de la institutii, asa ii stimuleaza pe multi sa doneze, pentru incomoditatea uneori de a se deplasa la centrele de colectare.

Acum stiu ca exista o banca internationala de donatori de astfel de celule de stem, sau poate aveti deja celule compatibile .

Imi pare rau ca treci prin aceste clipe ingrozitoare, stii ca suntem aici macar ca sa te sustinem angel

Daca pot ajuta in alt mod decat donatul sangelui nu ezita sa imi spui .

Multa sanatate tatalui si sper sa auzim numai de bine angel
Fluturas
Scris: Tuesday, July 8, 2008 11:00 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
dya,imi pare rau ca treceti prin asta si spr sa gasiti donatori...
katy_lumika
Scris: Tuesday, July 8, 2008 4:45 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
Am luat legatura cu niste prieteni din Targu Mures, astept ok-ul sa le dau nr tau de telefon. Bafta!
Alyna
Scris: Tuesday, July 8, 2008 6:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Dya,multa sanatate tatalui tauangel angel Din pacatte si eu am 0,dar cu Ag HBs pozuff Imi pare rau.
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, July 8, 2008 8:40 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
multa sanatate tatalui angel
dya
Scris: Tuesday, July 8, 2008 10:24 PM
Nivel

Fetelor va multumesc din suflet pentru sustinere.computerlove computerlove computerlove
Katy poti sa dai nr. de telefon insa te sun eu miine ca este cam complicata situatia ....iar ne dam cu capul de lipsa de colegialitate intre medici....noi am dus doua donatoare de la noi si medicul de la Centru de acolo ni le-a respins pe motiv ca au singe....dar nici ieri nici azi inca nu i-au pus cry cry cry ....motivul principal este ca sunt niste divergente intre medicul de la Centru de singe si medicii care il trateaza pe tatal meu.
Acum astept sa vedem miine ce sa rezolvat si o sa te sun sa-ti spun exact ce si cum.pupici pupici pupici computerlove
Cristy iti multumesc pentru suport ( pentru PM) computerlove pupici deocamdata nu are rost sa pun pe mai multe forumuri , motivele fiind cele de mai sus.cry
Celule stem avem deja pentru ca este vorba de autotransplant asta inseamna ca in momentul cind tatal meu a intrat in remisie i s-au recoltat de la el.
Kiki
Scris: Tuesday, July 8, 2008 10:37 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Si eu am AII, astept vesti.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.