antibioticele in timpul alaptarii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
crismarmir
Scris: Sunday, December 14, 2014 2:39 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/14/2014
Am o probema.Am o fetita de un an si jumatate si am avut o problema stomatologica.Dentistul mi-a prescris antibiotic doxiciclina.Farmacista mi-a spus ca nu este obligatoriu sa sistez alaptarea si ca pot pe timpul tratamentului sa ma mulg si sa arunc laptele si dupa ce termin tratamentul pot relua alaptarea.Stie cineva daca se poate asa ceva pentru ca nu vreau sa fac vreuna nefacuta si sa patesc ceva cu fata dupa aia.Va multumesc.

sousourel
Scris: Sunday, December 14, 2014 12:42 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Sunt antibiotice compatibile cu alaptarea. II spui medicului si ti-l poate inlocui cu un altul.

Dupa operatia de cataracta a trebuit sa iau si iau in continuare picaturi oftalmice. Intai betabioptal si acum maxitrol. Initial ma gandeam ca nu va fi un tratament de lunga durata, insa este. Medicul stia ca alaptez si nu a spus ca nu ar fi ok. Insa eu acum am citit despre efectele cloramfenicolului si parca nu e chiar ok. Nu vreau sa intrerup alaptarea, nu pot sa nu pun picaturile...ce dilema!

Si cand ma gandesc la problemele de stoma pe care le-am avut si cate anestezii mi s-au facut....of, parca sunt prea multe substante nocive pt bb. uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.