Andreeax

Profil: Andreeax
Despre
Utilizator: Andreeax
Nivel: Grupa mijlocie
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Wednesday, May 6, 2020
Ultima vizita: Tuesday, September 22, 2020 4:48 PM
Numarul de postari: 489
[0.05% din toate postarile / 3.49 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Tuesday, September 22, 2020 4:48 PM
Eu cu vaduva trb sa fac histeroscopia dar nu am mai apucat. Probabil ai dat la telefon de fetele de la receptie (mie mi s-au parut cam aeriene),asistenta medicului e super dragu?a. Sigur face ?i histerosonografie ca e trecuta in lista de pre?uri de pe site-ul clinicii. Cât despre faptul ca medicul tau nu ?tie de clinica ginecho nu ?tiu ce sa î?i spun dar Iliescu Dominic este printre pu?inii medici care fac histerosonografie ?i este foarte bun in ceea ce face el,eu îl recomand cu drag. La vaduva posibil sa trebuiasca sa î?i faci o programare pt un control (po?i sa ?i recoltezi la el toate analizele) sa te vada ?i medicul ?i sa vb despre histerosonografie cu el...eu a?a am perceput ca ar sta treaba pe la ei. Mie mi s-a parut un medic destul de “aspru” vaduva,e scurt ?i la obiect,detaliaza doar daca ii pui intrebari dar cred ca e implicat in “cazurile” lui. Cauta pe google clinica ginecho Craiova ?i ai acolo toate detaliile. Daca mai ai nevoie de informa?ii ma intrebi. Cheek Kiss

EU : 30
EL : 30
TTC : Ianuarie 2020
AMH : 6,72
Spermograma : Normospermie
Histerosonografie : trompe permeabile
Postat: Tuesday, September 22, 2020 1:33 PM
OtiliaC wrote:

Andreea, inca odata felicitari!! Eu am facut dimineata un test viola si este negativ clar, ziua 12 dpo. Deja mi-am luat gandul si luna aceasta, si am sunat la Ginecho sa cer cateva informatii despre histerosalpinografie, vreau sa fac luna asta. Tu cum ai procedat cu recoltarea analizelor? Eu sangerez cam 5 zile, daca as recolta in ziua 6 + alte 7 care ar trebui sa astept dupa rezultate, ar iesi cam 13 zile, daca ar fi sa ovulez in ziua 13 cum s-a intamplat luna asta nu as mai putea sa fac. Oare sa recoltez acum zilele astea inainte sa imi vina, si sa fie gata pana imi trece menstruatia? Sunt in dubii rau, totusi ma gandesc ca poate mai amo mica sansa si acum pana nu vad rosu, dar in sinea mea stiu ca e o alta luna pierduta Bye2

La ginecho o faci cu Iliescu ?i ideal ar fi sa vezi daca po?i ob?ine o programare pe când vrei tu,e destul de ocupat.Po?i recolta ?i înainte de menstra oriunde vrei tu. Eu am procedat in felul urmator ,eram in luna in care doar ce ovulasem ?i ?tiam când îmi vine menstra ?i mi-am facut programarea pt urmatoarea luna pana in z11 (pana in z11 e ?i recomandat sa o faci) deci am avut la dispozi?ie aproximativ 3 saptamâni pana la programare sa îmi vina toate rezultatele ?i sa tratez ?i o candida. Parerea mea e sa a?tep?i sa ai rezultatele tuturor analizelor ?i apoi sa î?i faci programarea sau sa procedezi ca mine sa ai marja aia de timp mai mare,tu acum e?ti foarte aproape de menstra ?i posibil pana ob?ii programare pt recoltate,pana î?i vin rezultatele sa treci de z11. Asta e parerea mea,dar faci cum crezi ca e mai bine pt tine. ?tiu cum e cu a?teptarea asta...?i eu voiam sa o fac atunci pe loc imediat,ma enervam la câte aveam de facut ?i a?teptat ?i sa fie timmingul bun...mai ales ca citisem ca e posibil sa î?i mareasca ?ansele sa ramâi.

Postat: Tuesday, September 22, 2020 10:20 AM
freya1 wrote:
Andreea Clap e super beta, bravo !
cand mai repeti ? ai vorbit cu medicul ?

Da,am vorbit cu medicul de la primul test pozitiv! Zice sa mai repet vineri dar nu ?tiu daca pot sta fara sa repet ?i mâine,sa vad cum ma trezesc mâine diminea?a Lol A zis ca ne vedem când ajunge valoarea macar la 1000 ,poate se vede unde e localizata ?i apoi probabil pe la 6-7 saptamâni sa vedem daca avem embrion ?i activitate cardiaca (asta daca totul merge cum trebuie pana atunci).Am ovulat in z14 deci o sa fiu fix pe fix cu saptamânile (in teorie). Pt orice altceva o pot suna oricând. Momentan sunt ok,doar sânii ma dor mult mai tare ?i simt o presiune u?oara care vine din interior pe partea dreapta a uterului ?i in acela?i loc ni?te în?epaturi din când in când ?i u?oare crampe ca la menstrua?ie dar ?i alea la fel când ?i când. Asteptam!

Postat: Tuesday, September 22, 2020 9:42 AM
Alica23 wrote:

Multumesc, Andreea Cheek Kiss
Tu astepti sa treaca musafirii?

Eu a?tept sa nu mai vina ?i sa creasca bine beta! ras

Postat: Monday, September 21, 2020 8:29 PM
Helga,sa fie cu ochi?ori!

Alica,bine ai revenit cu forte proaspete!

Postat: Monday, September 21, 2020 8:18 PM
Ce diferen?a fata de luna trecuta când beta in z13 dpo era 13,7 iar acum 81. Poate o sa fie a3a oara cu noroc! Înca stau pe burta.

Postat: Monday, September 21, 2020 6:49 PM
Fetelor,beta 81. E de bine pana acum! Repet miercuri ?i vineri sau doar vineri daca pot sa ma ab?in! AngelNot

Postat: Monday, September 21, 2020 2:09 PM
Irinan wrote:
Andreea ceva vesti pt noi azi? Ai repetat beta? Ai mai facut vreun test?

Teste am mai tot facut,linia e mult mai eviden?iata. Am facut ?i beta azi-diminea?a,a?tept rezultatul. De data asta L-am facut la synevo ca la Bioclinica nu aveam nicio ?ansa la ce coada era ?i ma presa timpul sa ajung la serviciu. Îl a?tept cu sufletul la gura,mi-e ?i frica sa deschid analizele când se vor afi?a.

Postat: Monday, September 21, 2020 9:01 AM
ANDREEA2929A wrote:

Astept sa treaca.Buddy1

Cheek Kiss

Am recoltat ?i eu a2a oara beta doar ca la alt laborator,la Bioclinica era o coada imensa având in vedere ca sunt toate mai ieftine ?i nu as fi avut tp sa ajung la serviciu iar peste drum era synevo ?i erau doar doua persoane care erau la coada. Sper sa nu fie o problema.

Postat: Sunday, September 20, 2020 7:00 PM
Andreea29,cum mai e?ti?