Profil: Andreeax
Despre
Utilizator: Andreeax
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Wednesday, May 6, 2020
Ultima vizita: Saturday, November 27, 2021 10:53 PM
Numarul de postari: 1,344
[0.13% din toate postarile / 2.35 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 17
Postat: Friday, November 26, 2021 10:02 PM
Freya,nu ești singura! De câteva zile adoarme la 18 și se trezește la 6:30 al meu copil :011: E musai sa ma culc mai devreme ca altfel nu fac fata orelor astea. Ieri am băgat somn de la 21 Crazy Îmi place ca am mai mult timp liber seara dar nu îmi place sa ma trezesc așa devreme Lol
Ziua e crunt,nu are absolut niciun program. Azi a avut 3 somnuri și însumate de 1h25' și distanță dintre ultimul nap si somnul de noapte a foat de 4h. HORROR!!!!
Andreea,ce lungana e Astrid! Mai are puțin si imi întrece băiatul Lol

EU : 31
EL : 31
TTC : Septembrie 2021
img
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 61
Postat: Friday, November 26, 2021 9:51 PM
Total de acord cu Ioana!!! Fetelor,nu mai dati mita! Mi-am urmărit toată sarcina la privat dar am născut la stat unde nu am scos absolut niciun ban din buzunar. Nu mi-a întins nicio asistenta covor roșu dar mereu mi s-a răspuns când am avut o întrebare sau am cerut ceva,nu am acut cazare de 5 stele dar totul a fost curat și decent. La controlul de 6 săptămâni medicului meu i-am dus flori și bomboane cum ii mai dusesem și alte dati,pt ca așa am simțit sa ii mulțumesc. Atât!
Haideți ca nu mai e ce era acum mult timp! Sarcini ușoare !!! coeur

img
Postat: Friday, November 26, 2021 7:37 AM
Sper sa treacă repede perioada asta ca și așa stam prost cu kg și îmi fac griji tot timpul. La pompa știu ca nu scot cât scoate copilul dar e diferența fără de cât scoteam de obicei,mai mult de 60 nu mai scot acum și asta și seara când de obicei se scoate mai mult...e ok și așa ca folosesc doar când plecam de acasă sau plec eu și rămâne câteva ore cu soțul și am ma încercat și cu cereale.
Fetele,dacă vedeti oe undeva hăinuțe cu tematica de sărbători pt prichindei sa scrieți și aici dance santa

img
Postat: Thursday, November 25, 2021 6:52 PM
Mulțumesc mult,Maria! Am mai citit care ceva din ce mi-ați recomandat și m-am mai luminat puțin ca era rare bezna. Lol
https://ibb.co/DYZND6Q
A devorat tot castronul,m-a mâncat și pe mine și am scos și se la frigider. Nu știu care e treaba dar am impresia ca mi-a scăzut producția,scot muuult mai puțin la pompa ca înainte (pompez doar o singura data pe timp de noapte cam la aceiași ora și in aceleași condiții). Copilul mănâncă de câteva ori pe ora (pe timp de zi) si apoi tot flamand e Crazy Știu ca la 6 luni e un puseu dar câta puseul sa fie...copilul nici nu vrea sa muncească pt ceva extra ci doar devine nervos,marait ,supărat,plangacios și lasă sânul. Am impresia ca ini țin copilul nemâncat pale

img
Postat: Wednesday, November 24, 2021 2:58 PM
Mulțumesc! Nu vreau sa stric copilul Lol Mi-e frica sa nu fie prea mult pt stimacelul lui și am impresia ca nici nu am așa multe noțiuni despre diversificare,poate trebuia sa fac un curs totuși înainte. Cand ați introdus fructe și ce fructe as putea sa ii dau? Asta sa știu la ce sa ma aștept când vom avea și a2a masa. Eu am mers pe varianta celor 3 zile dar parca dureaza o vesnicie sa ajungi sa ii dai copilului ceva mai de doamne ajuta. alcool Cred ca dau navala peste pediatru după ce termin cu rădăcinoasele Crazy

Ella,acum am văzut mesajul tău,se făcuse căsuța noua și pierdusem câteva mesaje. Daaa,probabil ai văzut ca avem și noi o poza in genul aceleia cu casca și ochelarii de parașutism ai lui tati,nici nu avea o luna acolo iar decorul e făcut din prosoape și pungi Lol

img
Postat: Wednesday, November 24, 2021 2:28 PM
Fetelor,cât trebuie sa mănânce copilul la o masa? El mereu ar mânca mai mult decât ii dau. Mi-e frica sa nu fie cam mult pt el. Ei ii număr 10 linguri și ma opresc ca altfel probabil ar mai mânca încă 10. Sa ii dau cat cere sau sa ma limitez?

img
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 16
Postat: Tuesday, November 23, 2021 8:46 AM
Lol Hhahha,Maria,și eu am toți dovlecii pe care i-am folosit de halloween la poze înșirați prin dormitor de se împiedica soțul de ei ca a zis ca ii țin intenționat sa își rupă vreun membru Lol
Cred ca voi dace și eu bradul mai devreme dar înainte trebuie aa ies la shopping sa cumpăr globuri ca nu am de niciunele...chiar nu am foat niciodată in spiritul crăciunului pana acum hohot

img
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 61
Postat: Monday, November 22, 2021 8:21 PM
Pentru ticker,fetele care nu aveți și vreți,dati click pe orice alt ticker al oricui și de acolo va completați cu datele voastre și vi-l personalizați pe al vostru iar apoi la sfârșit trebuie sa copiati unul din linkurile rezultate in urma a ceea ce ați selectat (nu mai știu exact câre e cel pt forum,încercați mai multe formate pana apare cum trebuie in semnătura ) și apoi paste in semnătura ☺️ Sper ca am explicat cum trebuie 😊

De când nu am mai văzut căsuța gravidutelor așa animata coeur Începe sa îmi fie dor de ea ras

img
Postat: Monday, November 22, 2021 7:42 AM
Ca idee,soacră-mea își pune bradul într-un suport de ghiveci din acela înalt.
Am fost ieri in jumbo și am lăsat 300 de lei pe toate ptostioarele acolo 😂😂😂😂 Data viitoare ma duc fără soț sa las și mai mult Lol Lol Lol
Ce flăcău mare e Hugo,Roser! Ce bine de voi cu marea aproape.

img
Postat: Sunday, November 21, 2021 8:53 PM
Eu nu eram in spiritul sărbătorilor niciodată ai nici brad nu făceam daaaaar cum lucrurile se schimba azi mi-am cumpărat un brat artificial de 1,5 m care se pune pe jos ,nu se atârna de lustra Lol Îl voi pune in dormitor unde doar se doarme deci nu o sa aibă acces mult la el (decât la poze Lol ). Ma gândesc,ca luna viitoare când va avea 7 luni doar nu o ia la fuga prin toată casa,ca mai avem putintel pana acolo. Chiar azi ma uitam și eu la brazii de fetru dar am renunțat la ideea asta
Dacă toatusi nu e ok cu bradul pe podea atunci îl băgăm și noi țarc. Lol Lol

img