Profil: Andreea_neacsu
Despre
Utilizator: Andreea_neacsu
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, September 27, 2021
Ultima vizita: Friday, October 15, 2021 4:05 PM
Numarul de postari: 67
[0.01% din toate postarile / 3.35 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 87
Postat: Friday, October 15, 2021 4:05 PM
Castanuta wrote:
Dragile mele, sunt in ziua 9 de la ovulatie.
Știu ca e devreme, însă ma simt optimista luna asta și îmi împart optimismul cu voi. majoreta majoreta Mai testez zilele următoare, poate minunea se întâmpla. Nu ma descurajez, prefer sa savurez emoția…dacă iese pozitiv? Pupici

PS. Felicitări fetelor cu teste pozitive, vin talpite de pupat love

ooo, inca ai tiiimp , e devreme ras
spor la testat , dar nu te dezamagi , ca e abia ziua 9 topai se poate pozitiva intre timp love

TTC - august 2021
octombrie 2021- sarcina biochimica
Postat: Friday, October 15, 2021 2:43 PM
Andreealee wrote:

Buna Andreea, multumesc ca te gandesti la mine. Sunt bine am fost azi la eco, am reusit intr-un final..nu am vrut sa scriu initial sa nu deranjez fetele..dar scriu pe scurt. S-a vazut embrionul si a spus ca are activitate cardiaca. Dupa menstruatie am 6s5zile dar a spus ca e mai mica sarcina..6 sapt si 1 zi. sper sa fie bine pe mai departe si va doresc tuturor succes. campfire

wooow , ce frumos! ma bucur tareee computerlove
o sa fie totul bine , se pun probleme cand sunt restrictii de crestere mai mari , 4 zile nu ar fi nimic , poate a fost ovulatia mai tarzie si implantarea la fel.
sa ai grija de voi. veti spune parintilor acum ca stii ca bebe e bine ? sau mai asteptati ? topai campfire

TTC - august 2021
Postat: Friday, October 15, 2021 11:39 AM
Oana , Andreea , cum va simtiti ? hearts

TTC - august 2021
Postat: Friday, October 15, 2021 11:37 AM
Isa294 wrote:

Buna, eu am luat myo-sun plus cam 3 luni, l-am oprit si iau doar suplimente cum ar fi femosan sau femibion preconceptie. Suplimentele astea in general nu-si fac efectul daca sunt luate cateva zile, au nevoie de timp sa se sintetizeze in corp. Cum ai spus, medicamentul isi face imediat efectul, suplimentul sustine organismul, dar cateva plicuri sigur n-au facut diferenta.

La mine n-am observat vreo schimbare dupa 3 luni, ajuta si cu ovulatia, sa se produca regulat, mai ales la fetele cu cicluri mai lungi, le regleaza, cel putin in teorie.

Parerea mea e sa-ti intrebi medicul ce-ti recomanda sa iei, suplimentele sunt destul de importante, pregatesc corpul pentru a sustine sarcina, dar au si multe alte beneficii.

am luat 22 zile , cate 2 plicuri pe zi , am inceput fix din prima zi a menstrei ..
o sa iau in continuare 2 plicuri pe zi , caci asa am vazut pe cutie si sa o intreb pe doamna dr la care voi merge ce ma sfatuieste si ea , daca sa continui cu myo sun sau sa incerc altceva .. eu probleme mari nu as avea dar as vrea sa le iau pt calitatea ovulelor , ciclul este regulat , ovulatie am ca de multe ori simt .
multumesc fetele de raspunsuri computerlove

TTC - august 2021
Postat: Friday, October 15, 2021 11:32 AM
nu l-am luat la recomandarea medicului , al meu e mai inapoiat si vreau sa il schimb ras
am incercat in judetul meu multi medici , am dat numai de medici gineco aiurea.. unul mi-a zis ca nu o sa pot ramane gravi , unul ca nu am ovulatie deloc , ca asa vede el pe eco , vreo 2 s-au purtat tare ciudat , nu ca is eu sensibila dar au fost repeziti si nu m-au lasat sa ii intreb ce aveam de intrebat , unul m-a enervat tare rau ca eu voiam cu 2-3 zile inainte de ovulatie si el imi zicea ca sa vin in zilele 10-12 si i-am zis ca ovulatia mea e la 19-20 zile , si spunea ca asa cred eu doar Haha
o sa merg in alt judet la o doamna doctor se am descoperit-o de curand , sper sa fie buna . i-as da numele dar nu stiu daca avem voie ..
Gaby, sa fie cu noroc newclap
Irina , acusica iti vine perioada si tie newclap
Castanuta , eu nu vad nimic pe test pale Cray
poate e devreme inca .. cate zile ar fi de la ovulatie ? poate nu e testul asa sensibil.. eu de ex am facut la 12 zile de la ovulatie si a iesit pozitiv cu test de 10 sensibilitate ..

TTC - august 2021
Postat: Thursday, October 14, 2021 9:56 PM
buna seara computerlove
fetelor , dintre voi este cineva care a luat myo sun plus ?
eu am luat in august doar pana la ovulatie +2 zile dupa , pe cutie scrie ca ar trebui luat toata luna .. in septembrie am uitat complet de ele , am avut o luna aglomerata tare de tot..
intr-un fel m-am gandit ca iau pana la ovulatie si atat sa imi ajute ovulul care urmeaza sa fie eliberat sa aiba o calitate mai buna , pe de alta parte daca eu as continua sa il iau si dupa ovulatie as da o sansa ca si ovulul din luna urmatoare sa fie calitativ.
sa va spun sincer l-am luat doar pana la ovulatie ca stiu ca e supliment si nu medicament si nu face vreo diferenta generala .
nu stiu daca are logica ..
dar , daca vreuna a incercat sau poate ati mai citit pe forum discutii de-ale fetelor , le-au luat toata luna ? au fost imbunatatiri in vreun fel ?

TTC - august 2021
Postat: Wednesday, October 13, 2021 10:06 PM
Roxana199@ wrote:
Îmi pare rău pentru sarcina ta pierdută,știu cat e de greu mai ales când îți dorești din toată inima un copil și îți mulțumesc pentru timpul acordat și pentru încurajări,sa ne auzim de bine data viitoare și sper ca și viitoare mămici🙏🏼🤗

iti multumesc Cheek Kiss
doamne-ajuta angel
stai pe aici pe la noi, ca e tare frumos . nici eu nu sunt de mult timp pe forum insa mi-e drag de fete, impartasim si noi ce sentimente ne incearca , ce pasi am mai facut, daca am progresat cu ceva anume , cand ne testam , ce rezulate avem , ce suparari ne trec pragul , etc.
tu in ce zile ovulezi de obicei ?
eu de ex la un ciclu de 33-35 zile ovulez cam in zilele 19-20-21 , depinde de luna , cu toate ca stiu imi fac si teste de ovulatie , poate sunt dusa cu pluta dar imi place sa vad cum progreseaza linia alcool Crazy

TTC - august 2021
Postat: Wednesday, October 13, 2021 9:50 PM
Roxana199@ wrote:
Nu am mai făcut pentru ca am fost destul de dezamagita!doamna doctor crede ca a fost un avort spontan menstrual..nu am înțeles exact de ce crede asta,mi a spus sa mai aștept o săptămâna și sa facem încă un ECO.deia am rămas cu un semn de întrebare ca ar Putea totuși sa fie beta greșit

dar hai sa spunem ca era beta eronat in ziua X , dar la 2 zile distanta tot eronat?
nu te mai gandi , lasa momentul sa treaca si pregatiti bine cearsafurile , caci acum incepe perioada fertila si trebuie sa fiti pe faza Blushing sarbatoare

TTC - august 2021
Postat: Wednesday, October 13, 2021 9:49 PM
si eu tot la clinica sante mi-am facut analizele acum, iar rezultatele au fost corecte , din pacate tot avort menstrual.
nu cred ca ar fi avut cum sa fie ovulatia pe 18 si implantarea pe 1-2 , este o durata cam mare , deja se pregatea corpul sa elimine endometrul pentru ca nu s-a instalat o sarcina . Ori , se putea instala si sa se produca un avort menstrual , cum spunea dr. si poate de aceea se vede corpul galben ..
eu de exemplu am avut ovulatia pe 24 septembrie si deja pe 6 oct primul test pozitiv .. deci la 12 zile dupa ovulatie ..
imi pare rau ca te dezamagesc.. sincer .. si eu am asteptat anul trecut sa vad 2 liniute si si mereu m-am gandit ca am simptome, am tot cautat unde nu existau uneori.. si ca poate , dar poate , dar daca nu mi-a venit normal , dar mi se parea mie mai putin , dar parea ca am nu stiu ce pofte , parca ma trezeam cateodata obosita..
hai ca nu este sfarsit de lume , mai incercati si sigur va fi bine , dupa ploaie vine si soarele .dance SimplyLove

TTC - august 2021
Postat: Wednesday, October 13, 2021 8:32 PM
Roxana199@ wrote:
Buna ziua,as dorii sa ?tiu daca a mai trecut cineva printr-o situa?ie ca a mea,va rog!am un ciclu regulat,ultima menstrua?ie a fost pe 3 Septembrie,eu ?i so?ul meu ne dorim f mult un copil…am avut ovulatie începând cu 13 pana pe 19.pe data de 1 am avut o sângerare u?oara mai închisa la culoare apoi înca vreo 2 zile maro f putin(menstrua?ia trebuia sa vina pe 2),dupa sângerare,pe data de 6 Octombrie am mers la doctor la un ECO unde nu s a vazut nimic decât corpul galben…Men?ionez ca pe data de 4 ?i 5 Octombrie am avut 3 teste slab pozitive unul fiind destul de clar pozitiv.pe data de 7 respectiv 9 am facut beta hcg care au ie?it negative..?i am simptome mult mai accentuate acum.se poate sa fie facut prea devreme beta hcg?chiar nu poate sa îmi dea nimeni un raspuns..,va rog daca a mai pa?it cineva a?a ?i ce ar trebui sa fac,ne dorim mult acest copil ?i ar fi prima sarcina!multumesc pt orice raspuns

buna Roxana ! eu cred ca daca beta hcg a iesit negativ , atunci nu este vorba de o sarcina . practic dupa implantare beta incepe sa creasca si ar fi trebuit deja sa aiba o valoare mare tinand cont ca ovulatia a avut loc 13-19 sept , iar menstra trebuia da vina pe 2 .. cred ca doar aia a fost menstra luna asta. mai incercati , o sa vina si cele 2 liniute mult asteptate.topai coeur
simptomele le creem noi in capul nostru , din pacate ..

TTC - august 2021