Profil: Andreea_neacsu
Despre
Utilizator: Andreea_neacsu
Nivel: Grupa mijlocie
Statistici
A intrat: Monday, September 27, 2021
Ultima vizita: Tuesday, January 18, 2022 10:02 PM
Numarul de postari: 403
[0.04% din toate postarile / 3.50 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 62
Postat: Tuesday, January 18, 2022 7:05 PM
si eu merg tot asa ca la 3-4 saptamani. acum la cel de la inceput de febr (neplanificat de dr) vrem sa vedem sexul si a fost mai devreme si e mai “urgent “ ras , dar in rest merg exact cum ma programeaza medicul

TTC - august 2021
octombrie 2021- sarcina biochimica
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Tuesday, January 18, 2022 3:10 PM
Lena_cnd wrote:

Nu nu, ti minte bine 😍.
Luca si Matei 🙏🏻
Sa ne zici si noua, voi ce va doriți sa fie ?

noi am vrea o fetita Love eu sunt indragostita de codite , rochite si papusele .. dar si daca va fi baiat, sa fie sanatos , atat va conta ! majoreta
Gaby, voi la ce nume v-ati gandit ?

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Tuesday, January 18, 2022 2:11 PM
Lena_cnd wrote:
Fetelor!
Astazi a fost o zi buna de primit vesti!
Am primit si eu testul Panorama, rezultatul a iesit “risc scăzut” iar eu o sa fiu mama de 2 baieti!
Sunt in extaz, sunt fericita din cale afara 🙏🏻!
Doamnez multam!
In 27 am si eu control, asa te tare m am bucurat ca m-a luat cu rau 😅.

vai ce frumos !! Love Love
cum a zis sotul tau ca daca is 2 baieti se vor numi Luca si Matei newclap sau incurc eu lucrurile ? Blushing
noi mergem pe 4 febr la control ca pe 5 am vrea sa facem o micuta petrecere in familie ras abia astept sa vad ce iese din balonul ala !! ras

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Tuesday, January 18, 2022 10:22 AM
Felicitari Otilia ! sa dea domnu sa fiti sanatoase amandoua ! Cheek Kiss
Gaby ce frumos ! fetita ! sa ii faci codite si sa o imbraci in rochiiiiteeee hearts

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Monday, January 17, 2022 7:02 PM
Maria , eu am 13 s si ceva si inca am stari de rau foarte dese , inca nu pot manca deloc carne , plus multe alte alimente , cateva fructe si legume pe care nu le mai suport .. cica se va ameliora starea , inca astept hohot
Otilia , asteptam vesti despre tine si bubu computerlove

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Monday, January 17, 2022 2:07 PM
Lena_cnd wrote:

Fiecare face cum considera, eu o sa le fac pe amandoua, macar o sa sti in ce moment a intrat in contact cu virusul, daca e IGM nu iti apare si IGG doar dupa ce treci de perioada de IGM, IGG sunt anticorpii formați si rămași in corp, poate se face testul in momentul în care ai IGM, cred ca ar fi indicat sa se stie in care perioada a sarcinii a apărut!
Bine de preferat ai fi sa nu apara de loc 😅🙏🏻.
Poate greșesc :), dar eu asta am inteles de la dr. meu.

pai practic nu ne intereseaza ce e pe moment ? in caz de e bacteria in corp sa fie tratata ? adica IgM ? eu asa am primit recomandare de la dr , sa fac doar IgM .cand am facut torch am vazut ca nu am anticorpi , deci oricum as repeta degeaba IgG acu’ , ca anticorpii nu apar decat dupa ce s-a pozitivat IgM , la cv timp dupa

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Monday, January 17, 2022 11:10 AM
Oana.c wrote:
Fetelor pe mine ma tot bate un gand. Eu am omis sa mai intreb medicul, insa oare mai trebuia sa fac si triplu test?
Avand in vedere ca am facut Nifty? Mai aveam ceva de aflat de la triplu test ce nu am aflat deja la nifty?
Si din nou pt ca nu am anticori de toxoplasmoza, trebuie sa refac analiza , dar care din ele? IgG sau IgM sau ambele???

Oana , mie mi-a zis dr meu sa repet doar IgM , ca asta arata daca a aparut in corp bacteria , sau cum sa ii spun .. practic IgG iti arata daca tu ai avut-o si acum ai anticorpi , dar daca pana acum nu ti-a iesit pozitiv , eu zic ca e facuta degeaba ..ca la orice moment faci IgM , atunci iti spune ca ai bacteria si apoi se transf in IgG . eu logica o am , explicatia e mai nasoala 🤣🤣

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Sunday, January 16, 2022 8:37 PM
Maria.mmh wrote:
Ei fetelor, sa va arat și eu cele 2 liniuțe ale mele Lol

of Maria .. multa sanatate ! sa-ti revii curand SimplyLove

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Sunday, January 16, 2022 7:00 PM
elena10 wrote:
Cheek Kiss o sa incerc sa nu o lungesc.Eu am 40 de ani iar sotul 42,sunt la a doua casatorie.Cu fostul soat am un baiat care acum are 14 ani,si a venit dupa 2 ani de incercari,ne-am bucurat foarte mult,dar dupa 10 zile de la testul pozitiv,am avut scurgeri maronii,am fost la spital ca m-am speriat si mi-a spus ca e sarcina oprita din evolutie,nu am vrut sa accept si a doua zi am fost la un alt medic care mi-a spus ca nu se vede inca la ecograf,dar ori este oprita din evolutie,ori conceptia a fost mai tarziu,pe vremea aceea nu stiam de testele de ovulatie.Mi-a dat tratament cu utrogestan si sa revin peste 3 saptamani,nu stiam nici de Beta hcg si nici nu mi-a spus medicul sa fac asa ceva.Scurgerile maronii au continuat timp de 2 saptamani cu tot cu utrogestan.Apoi cand am fost la control dupa acele 3 saptamani avea activitate cardiaca,apoi nu au mai fost probleme si am nascut un baiat frumos si sanatosLove Sotul meu a murit cand baiatul avea 4 ani,iar eu 31.Anul trecut m-am recasatorit iar acum ne dorim amandoi un bebe mic,sotul foarte mult isi doreste ,pt ca el nu a mai fost casatorit si nici copii nu mai are.Incercam doar de trei luni si deocamdata fara rezultat,e um pic mai greu la mine din cauza varstei,dar am zis ca anul acesta vom incerca,apoi daca nu o sa se prinda nimic acceptam situatia,dar noi speramtopai .Am un ciclu de 26-29 de zile,am facut analizele din ziua trei,voi face si pe cele din ziua 14 si 21,acum sunt ziua 6 de la um.Analizele inca nu sunt gata pt ca am facut si AMH-ul si asta inca dureaza,dar cand sunt gata o sa vi le spun.Sper ca nu v-am plictisi cu asa un roman.Va doresc si voua sa vi se indeplineasca visul si sa apara bobita repede.Va pupCheek Kiss am uitat sa spun ca am facut si profilul torch,care e ok,ureaplasma,micoplasma,chlamidya,culturi,secreti si paptest,toate sunt ok,la ecografie totul arata bine,nu am facut monitorizari ecografice,doar teste de ovulatie,care imi arata pozitive in fiecare luna cam doua zile la rand,apoi negative,Sotul nu a facut spermograma dar urmeaza si asta

bine ai venit , Elena si bafta ! sa pleci cat mai repede la casuta gravidutelor ! Cheek Kiss

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img
Postat: Sunday, January 16, 2022 2:38 PM
multumesc de gandurile bune fetelor ! mie toata lumea imi spune ca e fetita , eu parca as simti ca e baietel ! ras la inceputul lunii merg iarasi sa vad ce este , vrem sa facem de ziua cand ne-am cunoscut eu si sotul (8februarie) un mic party gender reveal .. si voi avea vreo 16 saptamani , a zis dr ca se vede fara nicio indoiala ce este !
Roxi , ce bine se vede pe ecografia ta cocoselul , lesin hohot .. cat despre sarcina de acum , imi pare rau uff sa ai putere sa treci peste .. cand mergi la control sa vezi ce s-a mai intamplat pe acolo ?
Lena , eu stiu ca morfo se face pana la maxim 13 s si 6 z , sa se vada nt f bine , ca apoi am inteles ca poate disparea .. mai vorbeste totusi cu dr tau
Otilia , incep eu sa am emotii pt tine yes mai sunt doar cateva ore si iti strangi bebica in brate hearts

TTC - august 2021
nov 18- test pozitiv
nov 22- beta 6068

img