Profil: Andreea_neacsu
Despre
Utilizator: Andreea_neacsu
Nivel: Ambasador
Statistici
A intrat: Monday, September 27, 2021
Ultima vizita: Saturday, June 25, 2022 11:56 PM
Numarul de postari: 702
[0.07% din toate postarile / 2.57 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Saturday, June 25, 2022 10:53 PM
si eu zic sa urmaresti sangerarea aia cu atentie ... nu-i de gluma
de aia nu imi plac mie controalele astea vaginale ... din ce am inteles cica unii doctori fac asa controale si inainte de cezariana , gen in dimineata operatiei .. mi-a spus o verisoara vorbind despre subiectul asta ca ei i-a facut doctorul cand a ajuns la spital ...
voi va confruntati cu puls marit (peste 150) si respiratie greoaie ? ca eu nu mai stiu in ce pozitie sa stau sa simt ca pot sa trag aer in piept cum imi trebuie .. si e frustrant , simt ca ma sufoc cateodata ..

TTC - august 2021
octombrie 2021- sarcina biochimica
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Saturday, June 25, 2022 9:05 PM
Mada , cum mai e treaba ? Cheek Kiss

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Saturday, June 25, 2022 1:28 PM
oare sa am si eu o speranta ?? dr meu este managerul maternitatii , dar stiam ca nu au voie indiferent ce ar fi .. desi na , directorul , opreste-l tu sa intre in maternitate sau spune-i ceva 😂

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Saturday, June 25, 2022 1:06 PM
stie stie , ca am vb cu el despre asta la control
el saracu nu are nicio problema sa ma opereze , doar sa fie tura lui .. ca nu are voie sa vina de acasa sub nicio forma , indiferent de cine as fi eu(nu ca-s vreo smechera eu 🤣🤣 dar e un fel de-a spune) ..
Mada atunci mergi macar sa te monitorizeze putin , sa vada cum e colul , poate nu te opresc ..

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Saturday, June 25, 2022 11:43 AM
Oana.c wrote:

Se pregateste Andreea...din ce am citit, in 1 sau 2 sapt dupa pierderea dopului probabil ca vei naste.
Eu n am experimentat la niciuna din sarcini aceste simptome.

😂 incep sa ma ia emotiile cand mai vad putin din dop
eu sper si i-am mai spus si lui sa stea acolo pana pe 8 cand am hotarat cu medicul sa nasc 😂😂 faptul ca nu pierd decat putin cate putin ma mai linisteste , probabil cand o sa vad f mult sa imi dea impresia ca asta e tot dopul atunci ma panichez putin .. frica mea cea mai mare e ca nu ajung la timp pt cezariana .. adica eu stiu ca la timp as ajunge la maternitate , dar sa il si prind pe dr meu acolo , care e de dimineata luni-vineri , in rest opereaza dr de garda .. mi-e putin teama sa ma las pe mana altcuiva , ca am mai auzit lucruri neplacute care s-au petrecut la noi la maternitate , chiar o ruda de-a mea a patit sa o lase dr de garda prea mult in asteptare pe motiv ca nu sunt regulate contractiile si nu e de nastere si din pacate bebe a murit in burta ... 😭
si au mai fost asa cazuri si am ramas cumva cu frica

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Saturday, June 25, 2022 10:45 AM
Lena , ma bucur ca sunteti bine si tu si bebeii Cheek Kiss
Mada , inseamna ca asta a fost antrenamentul , un fel de simulare sa-i zic asa Lol si eu atunci cand am avut contractiile alea de imi venea sa ma urc pe pereti , m-am gandit ca nu- s totusi contractii care anunta ca nasc curand , ca desi ma dureau , eu am impresia ca alea de nastere tre sa te faca sa nu mai poti , sa simti ca te rupi in doua .. dar poate e doar o impresie gresita de-a mea , formata pe ce am mai auzit de la cunostinte care au nascut natural .
am observat ca astazi de dimineata am pierdut iarasi din dop , o cantitate mult mai mare fata de tot ce am pierdut pana acum , dar azi noapte abia am dormit ca m-a lovit cel mic f des in col ...

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Friday, June 24, 2022 10:28 PM
Mada ! asteptam vesti de la tine , daca ai fost sau nu la maternitate ras ca tot vorbeam si iti spuneam sa nu mi-o iei inainte Lol
Gaby nu ne-a anuntat inca nimic despre cum se simte iloveyou eu astept cu nerabdare sa ne spuna cum a fost intalnirea cu bebe

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Friday, June 24, 2022 4:48 PM
Oana.c wrote:

Am inceput sa iau ceva suplimente de magneziu si pt calmare. As vrea sa incep sa beau o cafea mica fara cofeina si o tigara desi alaptez si stiu ca nu e chiar indicat....simt ca m ar putea ajuta...desi imi doresc sa nu sar de 1 pe zi imi e teama ca odata reapucate nu voi putea sa ma limitez la 1.
Ramane de vazut ce varianta voi aborda , o sa va tin la curent cu situatia mea.

daca simti ca asta iti va face bine , eu te incurajez ! nu esti nici prima nici singura care mai fumeaza cate o tigara , stiu mamici care beau energizante , cafele , fumeaza de rup , nu te invinovati pt o tigara -2-3 .. mai ales ca nu vei fuma cu bebe in brate (desi am vazut si asta) ..
iqos ai incercat ? iti place ?

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Friday, June 24, 2022 1:43 PM
Oana.c wrote:

Da andreea , stiu, recunosc simptomatologia...ideea e ca f multe mamici imi spun ca s au simtit exact la fel dar va trece....
Eu nu vad iesirea aia de la capatul tunelului...

Oana , luminita e acolo , doar ca poate iti mai trebuie putin timp si poate sa discuti cu cineva specializat pe depresie post natala .. abia au trecut 3 saptamani , mai da-ti putin timp

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv
nov 23- beta 6068
VOI AVEA UN BAIETEL 💙

img
Postat: Friday, June 24, 2022 10:23 AM
Gaby sa ne dai de veste imediat ce vei fi mai bine dupa nastere 🥰

TTC - august 2021
nov 17- test pozitiv