Profil: ANDREEA2929A
Despre
Utilizator: ANDREEA2929A
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Tuesday, January 15, 2019
Ultima vizita: Sunday, January 29, 2023 6:38 PM
Numarul de postari: 1,868
[0.18% din toate postarile / 1.27 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 18
Postat: Sunday, January 29, 2023 8:36 AM
Ellena20 wrote:
La multi ani pentru ieri, Irina Sa fii sanatoasa si cuminte! coeur
Albert, la multi ani pentru maine ras iti doresc multa sanatate, sa cresti mare mare si sa o asculti pe mami!

Mamici, poate ma puteti ajuta cu un sfat ca nu stiu ce sa mai fac. Cezar are aproape 2 luni de cand ciupeste si loveste. Nu stiu cum sa mai procedez cu el, eu am numai vanatai pe maini. Ma ciupeste si cand doarme. Asta se intampla doar cu mine si cu taica-su. Nu stim ce sa mai facem, mereu il luam in brate si ii explicam ca ne doare, ca nu ne place cand el face asa, insa cand ii spunem asta, mai rau ne ciupeste. Adica oricum ca la orice "nu" care pt el devine "da" . Astazi a fost cel mai rau. De la ora 16 si pana acum m-a innebinut cu ciupiturile.
Stiti cumva cum as putea sa procedez? La cresa nu se intampla asa ceva, doar acasa.

Vai Elena ce situație 🙈sper sa treacă, nu știu ce sa ți spun doar ca te imbratisez și putere. Posibil sa vrea sa ți spună ceva. Poate, zic și eu, fără experiența in treaba asta, vrea sa ți arate ceva, o fi fost ciupit și el la Gradi sau cineva l a supărat cu ceva. Mi e greu sa cred ca e doar o manifestare care durează de atât timp. Vrea el sa va comunice ceva cu siguranța.

Test pozitiv 14.01.2021

🌸Mamica de fetita🌸 10.09.2021

img

Postat: Friday, January 13, 2023 6:52 AM
EllaMaria wrote:
Suuuper! Ma bucur ca totul e bine! ❤️
Ooo pai asa baietel cuminte? Sa doarmă noaptea? Si eu vreauuuLol Probabil si la noi soluția e înțărcatul, doar ca asa copil mai dependent de țiți ca al meu nu am văzut! Efectiv vrea toată ziua. Pun pe seama caninilor, defapt asa sper.

Tipaaa dacă nu primește si nu doar țiți ci absolut orice! Crazy

Idem și aici🙈 Ella dacă găsești soluția magica sa mi spui și mie🫣🤭. Noi am terminat cu dinții aia dar roade iar de rupe cred ca ne așteaptă ultimii 4 înainte de 2 ani😂 ca iar a început foiala pe noapte🤦🏻‍♀️

Test pozitiv 14.01.2021

img

Subiect: frica - morfologia trimestrul 2 sarcina
Postat: Friday, December 16, 2022 7:33 PM
Postează la gravidute https://forum.7p.ro/gravidutele-noastre-dragi---64.aspx?g=posts&m=1128063#
Sau la mamici
https://forum.7p.ro/clubul-mamicilor-incepatoare---18.aspx?g=posts&t=19442&p=30#

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Thursday, December 15, 2022 7:09 AM
Andreeax wrote:
Fetele,am avut și eu azi prima morfo. Vom avea încă un băiețel yes

Felicitări ! 🥳

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Wednesday, December 14, 2022 7:59 AM
Andreeax wrote:
Ca idee de cadou pt cei mici! Pe fb este pagina Hai-Hui Store care este in parteneriat cu usborne. Găsiți acolo orice va doriți in materie de cărți,eu le-aș lua pe toate. Am luat cadou pt toți bebeii pe care ii cunosc de acolo. Sunt reduceri considerabile și la comenzi de minim 100 lei transportul este gratuit. Nu e reclama,nu ma plătește nimeni 😅 as vrea eu 🤣

Cărțile ne plac și noua și sortatoarele cu forme de toate felurile. Ca idee am găsit carte cu puzzle de la editura litera are una cu mos Crăciun și i am mai luat încă 3 una cu ferma și 2 cu alte chestii oricum nu m am putut abține și i am dat cea cu ferma și căsuța cu forme aseară, o sa i dau celelalte doua de Crăciun și un set de popice cu pisici😂🙈ii plac pisicile.
Andreea e minciuna ce ai tu acolo eu am living dublu adică s doua camere ambele arată așa, una dintre ele trebuia sa fie strict pt ea.
Cam așa arată când e ordine in camera ei pt joaca.
https://ibb.co/Pzh38yM
https://ibb.co/qxPCJxK
https://ibb.co/wQfCHvC
Nu știu ce sa ma mai fac cu somnurile ei și ale noastre simt ca o iau razna de la atâta nesomn🙈 am anul acuș in Ianuarie de când nu dorm noaptea. Oare cât mai tine? A trecut și de Dinți, s a liniștit câte o perioada scurta de 2 sapt, acuma e haos. Nici la un somn nu pot sa o trec, noaptea se ridica in fund și ma trage de maini, apoi de la 5 trezirea, la 7 adoarme iara🙈🤦🏻‍♀️

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Sunday, December 11, 2022 6:07 PM
Andreeax wrote:
Eu anul trecut am avut bradul pe pământ dar bebe nu era umblator Lol Anul acesta tot pământean o sa fie bradul 😅
Fetelor,eu de pe 4 am înțărcat 🙈 Nu voiam dar s-a întâmplat. Intr-o seara s-a zvârcolit in pat 5 ore și nu adormea nicicum plus ca se punea pe fata mea ,ma livra cu picioarele și pe moment i-am zis soțului sa aducă pătuțul care era deja asamblat la
mansarda....l-am pus in dormitor lângă pat dar cu grilajul sus,am pus copilul in pătuț cu jucăria cu care doarme in pat de o vesnicie si m-am întins si eu in pat si am inchis ochii...in juma de ora a adormit fara proteste si a
avut doar o trezire unde a cerut apa. A2a zi am zis sa văd cum reacționează si la pranz l-am pus in pătuț si i-am explicat ca facem nani bla bla si baaam in 15 minute somn yes Și așa doarme de atunci,nici nu a mai cerut san. El oricum sugea doar la som iar se cam diminuase considerabil producția de lapte. Eu nu am avut nevoie de nicio pastila sa opresc laptele,nu am avut nicio durere,nu îmi simt sânii deloc plini 🤷🏼‍♀️

Ce cadouri aveți pregătite pt crăciun? 🤗

Așa și noi avea 3 luni jumate🙈
Încă ne uitam ce jucării sa luam ca avem casa plină de chestii și nu mai știu ce as putea sa i iau interesant.
Super! Ma bucur mult ca ați reușit așa, sper și eu curând sa fie tot așa de ușoară trecerea🙈

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Sunday, December 11, 2022 7:01 AM
MariaS wrote:

E posibil să fie regresie, dar și răceala poate influența somnul.

Mulțumesc , Maria, cred ca s toate adunate🤭😂🙈
Fetele , ce atâta liniște?
Am făcut și noi bradul, bineînțeles suspendat pe o masa! Citeam la voi anul trecut, iaca am ajuns și eu in situația asta și cred ca asta a fost cea mai buna soluție.

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Tuesday, December 6, 2022 5:16 AM
Fetele, help! E regresie sau trece la un somn? Are câteva zile plus răceala suprapusă când face un somn dar se trezește la 5 a doua zi. Ieri de la 7.30 dimi pana la 13 nu a vrut deloc sa doarmă apoi a dormit 3 h, culcare de seara 21 și toată noaptea treziri dese. Colac peste pupăza ei ii trece răceala eu sunt praf🙈

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Thursday, December 1, 2022 6:55 AM
La mulți ani, Andreele!
Am avut noi 4 moms, va recomand sa luați unu second nu nou, la mine Astrid nu a stat in el pt ca avea reflux, poziția nu e tocmai fiziologică sa știți , noi l am dat repde mai departe! E fain dar dacă bebe nu l accepta e mult sa l luați nou. Am văzut altele cu poziție mai buna și mult mai ieftine.

Test pozitiv 14.01.2021

img

Postat: Wednesday, November 30, 2022 11:13 AM
EllaMaria wrote:
Mamici v-ati confruntat cu demineralizarea dintisorilor la copii? Eu am observat de 2 zile niste linii albicioase langa gingie, pe incisivii de sus. La o simpla cautare pe google m-am îngrozit. Nu stiu de ce sa ma îngrozesc mai tare, de faptul ca asta duce la sfărâmarea dintisorilor sau procedura de tratare care presupune sigilarea lor care duce implicit la anestezie generala, deoarece piticul nu ar sta altfel.
Mf spune doar sa ii dau D3 si periat zilnic, ceea ce facem de la primul dintisor. Avem programare si la stomatolog, unde merg cu groaza ca știu ca o sa deschidă gurita doar forțat.
Sa fie oare cauza alăptatul? Dulciurile, zahar exclus, rareori câte un biscuite, in rest doar ce fac in casa, dar oricum nu e mare fan.

Ella și mie mi a zis un stomatolog ca are nush ce distrofie, și era putina placa bacteriana care s a dus la spălat. Eu zic sa nu te sperii și sa nu l chinui, dinții ăștia se schimba acuș.
Cât zahăr am mâncat eu de la 6-8 luni ca mi dădea mama biscuiți 😂🙈 adică vreau sa zic ca unele chestii mi se par exagerate, nu ma refer ca nu trebuie sa l urmărești și sa ceri ajutor când ți se pare ceva ciudat.🤗

Test pozitiv 14.01.2021

img