andra_p

Profil: andra_p
Despre
Utilizator: andra_p
Nivel: Grupa mica
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Wednesday, June 20, 2012
Ultima vizita: Sunday, November 9, 2014 12:19 PM
Numarul de postari: 188
[0.02% din toate postarile / 0.06 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: aceeasi problema. varsta sarcinii
Postat: Sunday, November 9, 2014 12:12 PM
Subiect: aceeasi problema. varsta sarcinii
Postat: Sunday, November 9, 2014 12:11 PM
[quote=andra_p]buna fetele.
Subiect: Gravidutzele noastre dragi - 21
Postat: Monday, June 24, 2013 6:32 PM
opa, observ ca mai sunt fetele vechi pe aici. ma mai tineti minte? :)) eu acum m'am eliberat, am dat cele 2 sesiuni in 1... am luat examenele cu bine, bebe este bine.. ne pregatim de vacanta... va pun cateva poze cu noi, asa, mai recente, avem 4 luni jumate acum )primele 2 poze sunt de la paste) :) voi ce mai faceti? care a mai nascut, cum mai merg sarcinile? vreuna dintre voi imi poate face un sumar, ca sa nu stau sa cotesc ultimele postari, ca am obs ca sunt cam multe :)) va pup, fetelor, astept sa imi raspundeti
Postat: Tuesday, March 26, 2013 11:41 AM
fetelor, ce mai faceti? vad ca gravidutzele o duc bine, hehe, sarcini usoare! computerlove bebeii la mamici ce mai fac?
bebe meu creste frumos, am fost si la pediatru, are 4.8 kg la 6 sapt (3.2 kg la nastere, dar din spital am iesit cu 2.9 kg), mananca precum un purcelush, abia am dat de capat la colici, acum doarme bine, a avut ceva probleme cu ombilicul si putzica plus o anemie... pff... bine ca se rezolva acum. noi mergem in weekenduri sa il vedem, uf, devine tot mai greu sa il las la mama, inainte sa plecam duminica, adormise pe umarul meu cand ii scoteam aerul dupa papica, si se intorsese cu fatza la mine si isi lipise obrazul de al meu.. of, ma topisem toata... abia astept macar sa vina vara si sa il tin 2 luni cu mine. va pup pe toate, sarcini usoare si bebei sanatosi! :*
Postat: Sunday, March 10, 2013 7:16 PM
wav ooo nanny, felicitarile mele! parca asa era, pe cand nasc eu, tu sa faci bebe, hehe! ma bucur ca ai rezolvat toate problemele si acum ai si tu bebica in miniatura! sarcina usoara in continuare, am sa te urmaresc pe aici!
shirel, sper sa iti revii, pe cat de bine te simteai la inceput, tot ai ajuns la faimoasele simptome ale sarcinii, uf. sarcina usoara si tie!
si, sarcini usoare la toate, si bebei sanatosi!
weekendul asta am fost la tulcea si l'am vazut pe bebe, doamne ce creste! am reusit sa facem si poza de familie, intr'un final! va pup pe toate!
Postat: Sunday, March 3, 2013 8:42 PM
fetelor, imi pare rau ca nu prea mai tin pasul cu voi, dar bebe mi'a cam ocupat tot timpul. pe 5 martie facem o lunitza, nu'mi vine sa cred ce repede a trecut timpul, iar bebe se schimba vazand cu ochii, deja tine capul ridicat si se intoarce dupa fetzele si vocile noastre.. pff... va pun cateva poze cu noi.. voi mai reveni pt detalii, maine incep facultatea si iar o sa stau cam prost cu timpul. va pup, sarcini usoare si nasteri usoare... nu am mai vazut prea multe gravidute pe aici parca.. computerlove
Subiect: Nastere usoara, Andra_p!
Postat: Saturday, February 9, 2013 4:18 PM
acum am aterizat si eu aici.. mersi mult fetele, ms de sustinerea de pana acum computerlove eu sunt f emotionata pt bebe ce l'am facut, aseara am tras o portie de planss gandindu'maa ca o sa illas 1 an la mama banghead
Postat: Friday, February 8, 2013 9:29 PM
Fetele... azi am ajuns si noi acasa... :) pe 5 febr, la ora 10:10, s'a nascut Antonios Georgios. 3200 g, lungime 51 cm, scor Apgar 8. Dupa ce l'a scos pe bebe, mi l'a aratat in timp ca inchideau medicii operatia, si am inceput sa plang. Era perfect, oricat am vrut eu fetita, cand l'am vazut, am zis ca bebe mai perfect nu puteam face. Prima zi din postoperator a fost groaznica, mi'au dat calmate dublu fatza de admis, caci aveam rezistanta la ele.. Dar eu ma gandeam doar ca vreau sa il vad pe bebe odata.. A doua zi a fost un amestec de emotie, fericire, durere, epuizare, disperare... seara am trimis'o pe mama acasa, si am ramas singura cu bebe... neavand inca lapte, ii dadeam formula, insa s'a trezit din jumate in jumate de ora... Operatia ma durea groaznic, nu am dormit deloc... A doua zi la salon a fost mai bine, puteam sta macar in picioare, iar noaptea bebe s'a trezit la 1-2 ore, deci am apucat azi noapte sa dorm vreo 5 ore. A treia seara imi venise si laptele.... iar acum, am atat de mult ca il trezesc eu pe bebe la 2 ore daca nu se trezeste el, ca mi se intaresc sanii si imi curge laptele... A batut si un record... cel mai galagios bebe de pe sectie :)) tati cica e mandru, ca are plamanii lui :)) nanny, scuze ca nu ti'am trimis msg, dar a fost.. epuizant, nici nu am primit vizitatori, abia acum ca sunt acasa m'am mai linistit... voi reveni cu detalii, momentan va las sa admirati niste pozici ras Sanatate la toti! pupici
Postat: Monday, February 4, 2013 2:18 PM
fetele.. maine parasesc clubul gravidutelor... la 7 ma internez pt cezariana, iar in 1-2 ore voi fi in operatie. azi sarbatorim ziua lui tati, sunt f fericita ca maine ii fac asa cadou. dupa toate lunile astea greeeele, in sfarsit a venit momentul mult asteptat. nu sunt panicata, sunt f calma.. in mod ciudat, poate mai pe seara vine si panica :)) inca nu realizez 100% ca voi fi mamica, cred ca abia maine dupa ce il voi vedea, o sa ma loveasca asa ca un traznet :)) de dimineata m'am trezit cu fatza umflata... bebe abia mai misca... dupa cate mi'a zis moasa, cica oricum venea singur zilele astea, chiar daca nu faceam maine cezariana, deci el e pregatit. va pup, si revin cu vesti si pozici :*

sanatate la toate gravidutele ,mamicile, bebeii si aspirantele! pupici
Postat: Wednesday, January 23, 2013 6:52 PM
Mersi fetele pupici am fost azi la ultima echo!!! yes bebe a ramas putin in urma cu cresterea, de la 31 sapt la 35 luase cate 200 si ceva g pe saptamana, si de la 35 sapt pana la 37 a luat numai 140 g.. dar doctorul zice ca e totusi bine, pt ca eu sunt mica, am bazinul mic, sunt slaba, si uterul nu se mai poate intinde mult, deja ii palpa conturul la bebe prin burtica. azi avea 2.8 kg. a zis ca pana la nastere o sa se faca sigur de 3 kg. cezariana a ramas la 38s+6z, pe 5 februarie. imi place data, pe 4 februarie fiind ziua logodnicului meu, hihi :D si ne'am hotarat definitiv asupra numelui: antonios (ca pe tatal lui) georgios (gheorghe il chema pe tata, d-zeu sa'l odihneasca in pace, si el tare mult a vrut baiat, insa mama a facut 2 fete). si mi'a facut si pozica la fatza. are fruntea mare ca mine, buzele mari ca ale mele, si barbia si nasul mari, ca ale logodnicului.. deh, caracterele de grec se transmit :)) eu ma bucur ca ma simt mai bine, si medicul s'a mirat. durerile de spate si sold sunt suportabile, si oricum stau numai in casa, si de dormit dorm mai bine, ca bebe a coborat si nu se mai misca asa mult. abia astept sa vad cum va arata!. va pup, si sarcini/nasteri usoare la toate, si sa va traiasca bebeii! pupici