Anatomia lui Grey

Options Anatomia lui Grey
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anca
Postat: Wednesday, September 10, 2008 7:10 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Buli, cred ca esti in atmosfera ta cand urmaresti Grey.
Mie in primul rand imi par interesante cazurile medicale, imi plac ciudateniile lor.
Second, e foarte funny, sunt unele faze cand rad de numa, dar si de multe ori am avut lacrimi in ochi. In mod special imi plac Bailey si cu Izzie. Imi placea si dr. Burke, dar daca l-a luat gura pe dinainte...
Ca si cupluri, pe Izzie o vad bine langa Alex, el e ceva de genul "branza buna in burduf de caine" si mi se pare ca Izzie cu blandetea ei poate scoate ce e mai bun din el.
Nu-mi plac Addison si Mark Sloan, nici impreuna, nici separat. Addison a evadat in propriul serial si cred ca in Grey nu o sa mai apara deloc.
Cristina ma amuza cu ambitia si perseverenta ei, e o dura la suprafata, dar aparent...
Triunghiul Meredith- Derek- Rose ma irita. Nu-mi place inconsecventa lui Mer, mi se pare tare labila, cu toate ca inteleg cauzele. Si nu mi-a placut nici de Derek cand s-a cuplat cu Rose, era evident ca mai are sentimente ptr Mer, nu stiu de ce s-a complicat.
Directorul spitalului nu imi prea place, de la inceput i-am "admirat" lipsa de prestanta, saracul parca e ultimul personaj pe acolo, se lasa dominat de toti, si in special de femei.
Sunt curioasa ce mai scot scenaristii la inaintare, mai ales acum ca Mer-Der s-au impacat si ma gandesc ca o sa urmeze o perioada mai calma ptr relatia lor. Barfele zic ca nu, dar sa vedem din 26 septembrie ce o fi.
Pana atunci, o felie proaspata de Grey:
http://www.youtube.com/watch?v=AQTffIdUEbg

bulibuli
Postat: Wednesday, September 10, 2008 11:34 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Si mie mi se pare Mer cam labila, si parca nu numai personajul, dar si interpretarea mi se pare slabuta... la fel George - nu-i un rol prea bine jucat, nici Addison ...
Mor dupa Izzie, cat e de frumoasa si cat suflet pune in tot, Derek, Christina, imi placea si de Danny, pacat ca a murit... mi-a placut episodul ala cum a fost realizat, Izzie cu rochia aia de printesa, a accentuat dramatismul finalului.. De Burke imi place, eu inca sper in secret sa se intoarcasic si in film, si la Christina, bineinteles...
La partea medicala stau bine, sunt informati, ma apuca dracii cand ma uit la un film cu diferite situatii si cazuri dar fara sa se informeze deloc inainte, si fac niste gafe de tot rasul.. cel putin ma dispera in filme cand punctioneaza o vena cu acul perpendicular, si un ochi neantrenat isi da seama ca acul ala o sa strapunga vena, daca nu cumva chiar manabanghead
Multe cazuri cred ca le iau din arhive, cele mai interesante, cazuri reale... banuiesc asta pt ca unele le-am vazut pe la emisiunile de gen pe discovery sau reality..
per ansamblu imi place serialul, nu ma plictiseste...
Kiki
Postat: Saturday, September 20, 2008 9:24 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
In 25.09.2008 se lanseaza Season 5... abia astept.

O prezentare a serialului, super tare facuta.

danab
Postat: Tuesday, September 30, 2008 9:09 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Mie imi palc toate serialele cu doctori. Pacat ca nu reusesc sa le urmaresc constant.
bulibuli
Postat: Tuesday, September 30, 2008 1:07 PM

pffffffff abia astept seria 5chitara
Kiki
Postat: Tuesday, September 30, 2008 1:14 PM

S-a lansat deja seria 5. Am facut rost de primul episod newclap newclap newclap newclap
AlexandraL
Postat: Wednesday, October 1, 2008 10:43 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Kiki wrote:
S-a lansat deja seria 5. Am facut rost de primul episod newclap newclap newclap newclap

Si eu, dar cand apare urmatorul?
Kiki
Postat: Wednesday, October 1, 2008 11:07 AM

In fiecare joi. Deci maine firstprize
bulibuli
Postat: Wednesday, October 1, 2008 2:40 PM

eu nu l-am gasit uff
Kiki
Postat: Wednesday, October 1, 2008 2:45 PM

bulibuli wrote:
eu nu l-am gasit uff

Iti trimit un PM pupici
bulibuli
Postat: Friday, October 3, 2008 7:44 PM

Super, imi place cum a inceput seria a 5-a abia astept continuareanewclap
biskita
Postat: Saturday, January 3, 2009 6:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/25/2008
Postari: 85
Locatia: hunedoara
hm!!eu le urmaream cu pasiune serialele dar stiu ca a aprut seria 5 si nu mai stiu la ce ora se difuzeaza ...
dance dance
AlexandraL
Postat: Sunday, May 17, 2009 12:10 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Mai este cineva care urmareste serialul? Ce parere aveti? Mi se parea ca se cam termina, dar am auzit ca mai urmeaza o serie.
bulibuli
Postat: Sunday, May 17, 2009 6:44 AM

eu de cand am plecat din tara nu am mai vazut, aici nu-l difuzeaza.. dar vad emisiunea "Entertainment Tonight" si acolo mai da cate ceva din ce se intampla in serial, si ma enervez ca nu pot sa vad, ma fac asa curioasa... v-as zice despre ce dau ei, dar mi-e sa nu fiti mai in urma cu episoadele si sa va dezvaluiesc mai mult decat trebuie.. oricum, eu ard de nerabdare sa ajung acasa sa mai vad...
Kiki
Postat: Tuesday, June 2, 2009 9:06 AM

Eu am vazut toate sezoanele si mi-a placut foarte mult. NU mi-a placut cum s-a terminat ultimul episod din sezon, dar asta e. Poate a visat careva ca s-a intamplat totul ras
Pana in toamna cred ca o sa revad episoade care mi-au placut foarte mult ca sa nu mi se para grea asteptarea. sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed