Amenajarea baii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LilianaD
Scris: Friday, October 19, 2012 3:24 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/22/2011
Asa..intre timp am fost sa iau paine...
Buli in Practiker era ceva de genul: Lavoar+blat = 1350, dulapioarele de sub blat undeva la 1000 si oglinda la 400.
Fetelor va multumesc pentru pareri, parca si mie tot ala cu floricele imi place, dar vreau sa-l vad live.sic
shirel
Scris: Friday, October 19, 2012 3:53 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Eu am boala mea cu stropitul,Buli,intr-o asemenea chiuveta totul ramane inauntru nici un strop nu iesa afara.eu una nu suport sa vad ud totul in jurul chiuvetei,mai ales cand sotul se barbareste.sic alcool ras

Eu una am terminat-o de mult cu cumparutul mobilei de la magazine.Am tamplarul meu super profesionist ,eu imi aduc modelul ,eu imi aleg din ce lemn vreau sa fie si nu am regretat niciodata.Pretul ptr munca lui mult mai ieftin decat de la firma acuma totul depinde de ce lemn am ales.(la noi lemnul este foarte scump ,vorbesc de cel natural binenteles)
bulibuli
Scris: Friday, October 19, 2012 3:59 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
shirel wrote:
Eu am boala mea cu stropitul,Buli,intr-o asemenea chiuveta totul ramane inauntru nici un strop nu iesa afara.

Ei nu!! Nu m-ai vazut pe mine, nici cada nu-mi ajunge.. stropesc toata baia hohot hohot

Liliana, 1350 blatul + 2 lavoare???
LilianaD
Scris: Friday, October 19, 2012 4:10 PM
Nivel

bulibuli wrote:

Liliana, 1350 blatul + 2 lavoare???

Daa... asa scria, dar nu prea cred, ca din ce-am vazut eu pe net, doar blatul e atat.Stiu ca facusem un calcul si iesea tot ansamblul undeva la 2800 ron.
La Ambient aveau si ei catalog, dar mi-au zis ca ar ajunge la 3000 ron.
De-asta am vrut sa te intreb, defapt cat costa ?
La genul de lavoar propus de Shirel, am impresia ca tot ansamblul de dedesubt trebuie sa fie mai jos, altfel cand te speli pe maini, trebuie sa ti mainile mai ridicate si toata apa ti se scurge spre coate. Mie nu-mi place.uff
bulibuli
Scris: Friday, October 19, 2012 4:21 PM

Pai in dedeman e 11 mil si ceva ala simplu si 14 mil cu lavoarele sub blat... lavoarele nu sunt incluse in pret, doar blatul.. de asta intreb. Oricum, noi am dat deja avans, cica dureaza 2-3 sapt sa ni-l aduca (asta de obicei inseamna o luna..).

Nu mai tin minte cat era tot ansamblul dar parca tot vreo 30 ajungea, chiar mai mult...
shirel
Scris: Friday, October 19, 2012 4:25 PM
Nivel

Eu am asa doar la toaleta ptr.oaspeti .Imi place la nebunie.
LilianaD
Scris: Friday, October 19, 2012 4:28 PM
Nivel

bulibuli wrote:
Pai in dedeman e 11 mil si ceva ala simplu si 14 mil cu lavoarele sub blat... lavoarele nu sunt incluse in pret, doar blatul.. de asta intreb. Oricum, noi am dat deja avans, cica dureaza 2-3 sapt sa ni-l aduca (asta de obicei inseamna o luna..).

Nu mai tin minte cat era tot ansamblul dar parca tot vreo 30 ajungea, chiar mai mult...

Cred ca asa e, cum zici tu. Te doare mintea la cat poate ajunge amenajarea unei bai.alcool
bulibuli
Scris: Friday, October 19, 2012 4:35 PM

Mie-mi spui, care am facut-o de 2 ori in 2 ani? Ca prima data mi-a cazut faianta de pe pereti... alcool
valentintodor
Scris: Wednesday, October 24, 2012 7:52 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Pentru cei in cautare de idei de amenajare bai, cu gresie faianta, in nuante de mov / violet, postez 2-3 poze si linkuri. Sper sa va fi de folos.

iasmina_ioana
Scris: Wednesday, November 14, 2012 10:42 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/1/2011
Gata cu reclama , datr chiar iei toate topicurile la rand. Citesste regulamentul ... RECLAMA INTERZISA
bulibuli
Scris: Tuesday, March 5, 2013 2:58 PM

A dat Dumnezeu si am vazut si eu baia terminata!! Mi-e si frica sa ma bucur.. A durat 2 ani si TOTUL in aceasta baie a fost facut de 2 ori.. ca din prima n-a iesit... o multime de bani, timp si nervi investiti, rezultatul nu-i 100% multumitor si inca ma apuca nervii cand intru in baie.. sper cu timpul sa-mi treaca, sa ma pot bucura alcool

Ana
Scris: Tuesday, March 5, 2013 3:16 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Hei!!ce nu-ti place?eu zic ca arata bineCheek Kiss
oanamaria
Scris: Tuesday, March 5, 2013 3:30 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Buli a iesit super!Balaceala placuta va doresc !
Ce-mi place cu doua chiuvete !Bravoo
shirel
Scris: Tuesday, March 5, 2013 3:33 PM
Nivel

Buli ,frumoasa.imi place mult dulapasul cu chiuvetele!La ce te referi cand spui ca te innnerveaza ,eu nu prea am vazut defecte (doar ceva ptr perfectionisti intr-un colt nu era aceeasi dimensiune de faiantza dar cine baga de seama alcool ).
LilianaD
Scris: Tuesday, March 5, 2013 4:13 PM
Nivel

Hai ca a iesit super, super, eu nu vad niciun defect.Bravoo Bravoo
De cateva zile ma tot gandeam sa te intreb daca ti-a venit blatul cu chiuvetele, sa imi zici si mie daca esti multumita de el, dar uite ca tocmai l-ai postat.
Arata senzational Love Love ..... restul mobilierului l-ai facut tot la ei sau separat ?
Nu te mai enerva pupici , bucura-te ca ai terminat si arata bine.Hands Clap Clap Clap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.