am nevoie de hainute si jucarii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya
Scris: Monday, March 24, 2008 11:21 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Eu una nu stiu ce sa zic...cry oare
dya
Scris: Monday, March 24, 2008 11:26 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Hai ca imi veni o ideesic ras ......ca sa ne lamurim cit de cit poate ne ajuta Adriana si verifica ID-ul .
crista
Scris: Tuesday, March 25, 2008 12:17 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
Mami, daca hainitele sunt asa de scumpe nu inteleg de ce le dai la alte mamici scratch, citisem la Bazar ca vroiai sa cumperi de la mine caciulite pt bebele tau, de ce-ai mai scris ca vrei sa cumperi daca defapt vrei sa primestioare...oricum, daca spunea-i de la inceput ca ti-e chiar asa de greu, eu ti le-as fi trimis asa...dar acum cum zicea si Cristy, nu mai cred in coincidente.
La o adica toti avem probleme mari sau mici si poate la toti ne-ar fi binevenit ceva gratis...cel mai important e sa fim sinceri cu noi.
kali
Scris: Tuesday, March 25, 2008 6:31 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Offf, fetelor!

Parerea mea e urmatoarea: fata a cerut hainutze folosite. Sa fim serioase, o hainutza de bebe e o hainutza de bebe, pe care nu o poti folosi decat ca atare si in niciun caz nu te imbogateste. Repet, e vorba de hainute care nu va mai folosesc!

Daca doriti, puteti si considerati ca o puteti ajuta, faceti-o cu inima deschisa. Daca aveti dubii, ignorati postul ei, dar nu mai aruncati atata cu acuze in dreapta si in stanga. In fond nu suntem noi in masura sa judecam pe nimeni.

Aveti un " spirit" al dreptatii cel putin ciudat.
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, March 25, 2008 7:51 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Kali, teoretic ai dreptate, practic in schimb eu am donat de multe ori haine si odata destinatarul (era o tipa din Bucuresti) a fost foarte nemultumit de hainutze ca nu erau pe masura asteptarilor. Asa ca eu m-am lecuit, gata cu donatiile indiferant cat de rautacios ar suna.
Hainutzele care nu vreau sa le pastrez le fac pachet si le pun la usa bisericii la tara, cine le vrea foarte bine, cine nu sa le lase acolo pentru carpe de praf.

Apoi tot de la tara stiu mamici mult mai sarace care nu au auzit niciodata de internet, care fac 10 ron vanzand oua in piata si cumpara hainutze de la second hand-urile din oras. Este si asta o optiune cand chiar nu-ti permiti sa le cumperi de noi, sunt tot purtate de alt copil... deci este cam aceeasi chestie fara sa te mai umilesti.

kali
Scris: Tuesday, March 25, 2008 8:05 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Si eu am patit-o... chiar le-am gasit aruncate sub scara, dar asta nu inseamna ca nu mai dau sau ca mi-a parut vreodata rau de gestul facut; atat a stiut, atat a facut. Pacatul nu e al meu.

Personal, anunturile pe internet imi sunt total indiferente: o fi, n-o fi adevarat- nu ma interesaza! Nu ma obliga nimeni sa ofer, asa cum nimeni nu-mi face statuie... si nici viata vesnica nu o obtin.

Eu mi-am invatat lectia: tot la tara pleaca hainutele de care nu am nevoie, dar asta nu inseamna ca incep sa arunc cu oua in capul tuturor.
Sunt oameni de toate categoriile, in toate locurile... iar motivele pentru care mint sunt tot a lor, asa cum si eu am motivele mele pentru care dau.
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, March 25, 2008 8:17 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Kali, ai dreptate.. fetele sunt suparate pentru ca dupa ce s-au ars cu ciorba sufla si in iaurt...
Motivele pentru care se ajunge aici sunt multiple, nu trebuie sa fii neaparat fara internet si calculator ca sa nu ai bani de haine... avem cu totii cred prieteni care trec prin momente dificile financiar vorbind si ajungi sa ceri tocmai pentru ca internetul este un spatiu care-ti permite "masca"...
Oricum am observat ca si la noi in tara internetul a ajuns o metoda de a minti mai mult decat de a spune ceva bun si sincer, spun asta fara legatura cu fata care cere hainutze, de aceea eu nu mai cred asa de tare in ceea ce se scrie virtual.
AdrianaC
Scris: Tuesday, March 25, 2008 9:05 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Fetelor, nu am mai intervenit pana acum, pentru ca am considerat ca e mai bine sa stau deoparte.

Totusi, am stat stramb si am judecat drept si am ajuns la o concluzie.

Nu trebuie sa mai faceti investigatii despre diverse persoane care posteaza la anunturi umanitare.

O persoana care apeleaza la acest forum, la anunturi umanitare, doreste in principiu un ajutor. Voi, membri forumului, aveti 2 optiuni: una - sa ajutati, 2 - sa ignorati cele scrise.

Fiecare trebuie sa se gandeasca singur daca e dispus sa ajute sau nu, daca vrea sa cerceteze sau nu persoana respectiva, dar aceste lucruri nu trebuie sa se mai faca public. Este foarte posibil ca astfel sa lezam si persoane care chiar au nevoie de ajutor. Stiu ca au fost destule cazuri in care persoane care au postat aici nu au facut decat sa profite de bunatatea unora, dar fiecare trebuie sa inteleaga ca Internetul e ceva virtual si in spatele fiecarui membru sau al fiecarei postari poate sau nu sa fie ceva real.

Prin urmare, rog pe fiecare membru sa apeleze la intelepciune si sa trateze aceste postari fie prin ajutor, fie prin ignorare.

De asemenea, fiecare persoana care posteaza aici, trebuie sa fie constienta ca lumea e mai mica decat pare si ca orice minciuna iese mai devreme sau mai tarziu la suprafata, asa ca apelez din nou la bunul simt al celor care posteaza aici si la sinceritate, pentru a evita situatiile neplacute care ar putea sa apara de aici.

Multumesc
crista
Scris: Tuesday, March 25, 2008 9:19 AM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2007
Corect Adriana, mie imi pare rau daca am facut sa se simta prost cineva uff, n-am zis nimic cu intentie rea doar ca...nu stiu lumea in general din cauza saraciei este atat de rea incat te induce in eroare atunci cand cineva chiar are nevoie de ajutor, si nu mai sti ce sa crezi.
ciocolatzica
Scris: Tuesday, March 25, 2008 10:17 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/17/2008
am citit cele scrise de voi,poate fi o coincidenta,poate,nu stiu cine este araoim,da,chiar am nevoie de hainute,crista vroiam sa cumpar caciulite de la tine,pt ca,asa cum am zis nu am posibilitati sa cumpar hainute cel putin,nu noi.Asa ca m am gandit ca daca tot nu vrea nimeni sa mi doneze sa cumpar caciulite folosite,toate i au ramas mici,si jumatate de cap este gol,nu am de ce sa mint,si sa cer hainute aiurea,daca as avea,oare ce as face cu cele pe care mi le dati voi?crede ti ca daa am imi mai trebuiesc?cu toate ca poate crede ti ca ma ascund in spatele internetului imi este f rusine de ceea ce fac,si am zis ca donez lapte praf pt ca mie imi da medicul de familie lactovit,si puiul meu nu l bea,il refuza,deci pot si eu sa ajut alte mamici care au nevoie,si hainutele cae i au ramas mici puiului meu le am dat la late mamici pt ca oricum nu mi mai sunt de folos si totodata,pot sa fac si un bine.Nu stiu daca sunt crezuta sau nu dar asa cum a zis si adrianac puteti sa ma ajutati(si va mulrumesc care puteti sa faceti acest lucru)sau puteti sa ma ignorati.multumesc
Ely
Scris: Tuesday, March 25, 2008 12:15 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
De obicei citesc si nu comentez.Dar uite ca acum am si eu ceva de spus.Si eu am trimis ce am putut nu cumparate ci folosite si nu-mi pare rau .Eu am incercat sa fac un bine ,credeti ca pe mine m-a interesat ce face persoana respectiva cu ele.Ce poate sa faca cu niste hainute second hand.Si daca le vinde altcuiva traba ei .In momentul in care le-am trimis nu m-a interesat ce se intampla dupa.Daca era o vietuitoare atunci ma interesa tot,dar pentru niste obiecte nu stiu de ce trebuie sa fim atat de revoltate.Si sunt de acord cine vrea sa ajute o face indiferent de persoana ,cine nu nu si totul e ata de simplu.Indiferent de situatie noi cele care daruim nu ne imbogatim si nici nu saracim.flowers
ciocolatzica
Scris: Tuesday, March 25, 2008 12:24 PM
Nivel

multumesc ely
shirel
Scris: Tuesday, March 25, 2008 12:54 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Adriana are foarte mare dreptate,cine vrea si nu are ce face cu hainutzele
purtate care au ramas mici sa le trimita cine nu si vrea sa nu inceapa
acuma sa faca o intreaga ancheta despre persoana respectiva.
Vreau sa va spun ca la noi sint sectii in care donezi hainutzele si chiar nu te intereseaza unde au ajuns,din motiv ca tu nu mai ai nevoie de ele si
decit sa faci depozit acasa mai bine le stii daruite.
Apropo chiar situatia materiala nu conteaza,si eu am primit hainutze de la cunostinte pentru Eden si chiar mi-au prins bine,iar acuma am o prietena care are un baiat de 2ani si deja imi aduna toate hainele sa mi
trimita mie,deci mie mi se pare normal si aici majoritatea fac schimb de haine ,carucioare binenteles in stare buna nu cirpe si murdare.
Deci daca vreti sa ajutati din toata inima trimiteti,cel ce primeste daca
le arunca sau va injura ca nu a vrut asa ceva este pacatul lui,dar voi ramineti cu bucuria ca ati ajutat pe cineva si merita!flowers
ciocolatzica
Scris: Tuesday, March 25, 2008 3:07 PM
Nivel

rugamintea mea ramane in continuare aici.............daca puteti si vreti as fi bucuroasa sa aceept hainutele de la voi
ingerash
Scris: Thursday, March 27, 2008 11:36 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
ciocolatzica wrote:
rugamintea mea ramane in continuare aici.............daca puteti si vreti as fi bucuroasa sa aceept hainutele de la voi

O sa caut hainute pentru puiul tau de la baiatul meu si de la fetita mea care ar merge la baietelul tau.Trimite-mi adresa ta pe PMflowers
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.