Profil: alinadaniela
Despre
Utilizator: alinadaniela
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, May 21, 2013
Ultima vizita: Thursday, July 25, 2013 11:46 AM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: imunoglobulina hep. B
Postat: Tuesday, May 21, 2013 10:49 PM
buna seara,
cu aceeasi problema ma confrunt si eu. doctora de la infectioase de la victor babes mi-a recomandat HEPATECT 100 UI DS INJ IV LENT <presupun ca insemana hepatect de 100 ui intravenos administrat prin perfuzie lent>, asta scrie pe reteta, mai scrie ceva dar nu inteleg. trebuie sa nasc in iulie pana pe 11. intrebarea mea este daca se mai accepta formularul acela de la minister. eu am gasit la o farmacie in teleorman aces vaccin dar este intravenos la pretul de 1300 de ron la una si 1043 de ron la alta.
si inca ceva, hepatectul asta este de fapt imunoglobina?
eu am incercat sa imi fac dosar la casa de sanatate pt a beneficia si de tratament dar mi-au spus ca nu se accepta pt ca am viremia 2130 si este foarte mica.doctora mi-a spus sa i-au zeffix pana nasc care si acesta costa 300 de ron cutia...asta pt a scade viremia mai mult ..dupa care , umbland din usa in usa mi s-a spus ca nu imi va da nimeni acest vaccin compensat pt ca in maternitate oricum i se face copilului un vaccin antihepatita, si ca acesta il fac eu ca sa am o siguranta mai mare. voi stiti ceva si de acest vaccin facut de maternitate pe langa hepatect?

multumesc