Alimentatie 1-2 ani - Ce mananca astazi copilul meu

Options Alimentatie 1-2 ani - Ce mananca astazi copilul meu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Postat: Thursday, September 28, 2006 8:37 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Offf, copilasii astia! Te inteleg Oana. Lasa, ca poate maine va manca mai bine! angel
delfinasa
Postat: Saturday, September 30, 2006 5:35 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Mariuca, sa te faci bine si noi o sa ne ocupam sa-ti facem pofta de mancareessen catelcu ce mai gatim pt gandaceii nostrii.

K a mancat saptamana asta cam asa: broccoli fiert cu smantana, ciorbita in fiecare zi, gris cu lapte si mere confiate, biscuiti cu cereale si lapte, mancare de orez cu rosii si carnita, limba de vacuta fiarta, branza topita, branza afumata, gratar de pui, piure de legume, mere rase cu biscuiti, fructe multe, apa si suc natural facut in casa, rosii, castraveti, bars de cereale cu fructe pt bebei, biscuiti, pufuleti, gold fish (niste biscuitei organici cu branza gen salatini din tara, dar sunt speciali pt copii)...ma declar multumita de cum a mancat si sper s-o tina tot asa thumleft bravo
sousourel
Postat: Sunday, October 1, 2006 11:44 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Pofta mare piticuti papaciosi!

Noi suntem cam fara apetit dat fiind cei 4 dinti care ne ies dintr-o data.
Dar papam de toate: ciorbica sau supa in fiecare zi, peste cu legume la cuptor, pizza ras , fripturica si piure, ficatel cu legume, la cuptor, mamaliguta cu branza si cu ou, fasole verde su itel, linte, iaurt si fructe cat cuprinde.
leut
Postat: Monday, October 2, 2006 2:21 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Hei, si noi papacim muuuuuuuuult...dar nu stiu unde se duce ca tot aschiuta suntem!
Sa vedem: ciorbita de vacuta, almette cu orice, omleta cu sunca presata si branzica, gratar de pui, ficatel fiert cu supica de legume, piureuri de cartof, morcovel si dovleac, ciorbita de pui, piftelute de pui, cereale cu biscuiti, nelipsitul laptic si ca desert napolitane, eclere, ciocolata, putintel din fiecare si paine inmuiata in ce mananca mami si tati ca parca-i mai bun!
A...sa nu uit, am intrebat doctorul ce sa-i mai dau si mi-a spus ORICE in afara de porc...
yes
Kiki
Postat: Thursday, November 9, 2006 8:34 PM

Noi am uitat ca am trecut la alta categorie de varsta si tot la 0-1 ani postam alcool

Prin urmare, azi am papat:

lapte 240 ml
2 crenwursti
1 Danette cu vanilie
1 iaurt cu painica (putin miez)
2 feliute de sunca de pui
lapte 270 ml

In rest, toata ziua a mai dat gata 300-400 ml ceai de plante de la Hipp si 150 ml Tedi...
sousourel
Postat: Thursday, November 9, 2006 8:49 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Pofta mare David essen De acum ai liber la mult mai multe Chef Mami, spor la gatit multe, multe bunatati!
Kiki
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:00 PM

Multumim, Sousourel! Pofta sa aiba, ca de gatit, ii gateste mama!dance
TatyKS
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:20 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Kiki, de cand ai inceput sa-i dai lui Dav , cremvursti si sunca de pui? De care ii dai, adica de la ce firma?pupici

Kari a papat :

ieri : la 11-12 - banana, mar cu branzica si cereale
la 15-16 - apoape 1 castronel de ciorbita de pui + piure de cartof cu ficaciori la cuptor + 1 lingurita de almette cu verdeata+iaurtel
la 19 - 2 iaurtele de fructe cu cereale
la 22 - 300 ml lapte cu cereale

Azi :
la 7.30 - 300 ml lapte cu cereale
la 11 - 2 mere cu bicuiti
la 16.30 - conopida cu pui facute la cuptor, cu putin usturoi, + iaurtel si 1 cubulet de branzica topita
la 21 - 270 ml lapte cu cereale
Kiki
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:26 PM

taty wrote:
Kiki, de cand ai inceput sa-i dai lui Dav , cremvursti si sunca de pui? De care ii dai, adica de la ce firma?pupici

De vreo 2 zile. Numai de la Godac (asta e magazinul)... dar nu stiu ce firma sunt, ca mie imi dau...nu ce au la vanzare, intelegi, ca ma cunosc fetele alea si imi dau mereu proaspete... Cu prima ocazie intreb!
TatyKS
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:36 PM

Shshshshs sa nu te auda cineva ca ne spui ca iti da asa ...pe sub mana sic thumright Mersi Kiki, stept sa imi zice de la ce firmapupici
TatyKS
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:36 PM

Shshshshs sa nu te auda cineva ca ne spui ca iti da asa ...pe sub mana sic thumright Mersi Kiki, stept sa imi zice de la ce firmapupici
Kiki
Postat: Thursday, November 9, 2006 9:43 PM

taty wrote:

hohot hohot hohot
TatyKS
Postat: Friday, November 10, 2006 8:58 AM

Hai ca nu a fost atenta si am postat la copii 1-2 ani...dar poate nu stiati s voi ce mananca printesa measic
Kiki
Postat: Friday, November 10, 2006 9:45 AM

taty wrote:
Hai ca nu a fost atenta si am postat la copii 1-2 ani...dar poate nu stiati s voi ce mananca printesa measic

hohot hohot Lasa ca si eu am postat la 0-1 ani ras
LIA
Postat: Friday, November 10, 2006 9:49 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/6/2006
Postari: 309
Locatia: Bucuresti
Mamicilor de copilasi peste un an, de cand ati inceput sa le puneti sare in mancare? Dar sa le dati zahar?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed