Profil: AliciaAlicia
Despre
Utilizator: AliciaAlicia
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Sunday, September 26, 2021
Ultima vizita: Saturday, November 27, 2021 11:04 PM
Numarul de postari: 100
[0.01% din toate postarile / 1.56 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 61
Postat: Saturday, November 27, 2021 9:19 AM
Andreea_neacsu wrote:
multumesc Lyli .. deja mi-a intrat morcovul in fund Big Laugh Hands
o sa merg cat de repede pot , o sa incerc si la alt dr poate are aparatura mai noua ..
eu incerc sa vad partea buna , anume ca sanii inca ma dor , data trecuta cand s-a oprit din evolutie sarcina nu m-au mai durut deloc deodata , au disparut toate simptomele .. ma imbat asa cu apa chioara , sa zic .. ma agat de orice lucru
Alice , deja beta e super mare , nu se mai dubleaza , ar ajunge la niste rezultate uriase daca s-ar dubla la nesfarsit .. acum este importanta doar ecografia hearts
dar de ce ai facut iarasi beta ? s-a intamplat ceva ?

Bună Andreea ,nu s.a întâmplat nimic mai fac beta din când în când sa fiu sigura ca totul e ok pana ma duc la urmatorul control
Postat: Friday, November 26, 2021 10:51 PM
Bună seara ,astăzi mi.a venit al doilea rezultat la beta-hCG primul a fost pe data de 23 noiembrie 103898 astăzi 26 noiembrie 118492,nu se mai dublează doar creste,oara e normal asa?
Postat: Thursday, November 25, 2021 8:50 PM
Gaby 41 wrote:
Bună Alicia!Eu mâine fac 8 săptămâni.Pe 8 decembrie voi avea 9 săptămâni și 5 zile.Tu câte săptămâni ai acum și când mergi la următorul control?

Eu am 7s și 3z, urmatorul control nu știu când este aștept sa ma sune asistenta doamnei doctor cam pe săptămâna viitoare ar trebui
Postat: Thursday, November 25, 2021 3:43 PM
Gaby 41 wrote:
Bună fetelor! I-am dat mesaj doctorului a zis că este ok.analiza de urină.Merg pe 8 decembrie la următorul control.Voi cum vă m-ai simțiți?

Pe 8 decembrie câte săptămâni faci Gaby?
Postat: Thursday, November 25, 2021 3:13 PM
Lyli wrote:

Sutien poti purta daca nu te incomodeaza dar sani se lasa de la greutatea glandelor mamare si modificari hormonale , poti purta orice sutien numai in cazul in care ai silicoane sa ti bustiera dar oricum nu ajuta prea mult din ce am inteles daca e genetic sa se lase se lasa orice ai face , la fel si vergeturile pe burtica , eu nu am n-am avut nici la prima sarcina dar am prietene care sunt pline si abea au putina burtica , eu folosesc bio oil si ulei de cocos , dar cand imi aduc aminte (cam uit seara sa ma dau) am inceput in trimestrul 2 cand a inceput si burtica sa creasca dar m-am plictisit repede

Mulțumesc pentru răspuns!😊
Postat: Thursday, November 25, 2021 2:34 PM
Bună,vreau sa va întreb și eu ceva.Voi ați purtat sutien în timpul sarcinii ca să nu se lase sânii?ce uleiuri ați folosit pentru vergeturi și de la câte săptămâni?
Postat: Tuesday, November 23, 2021 9:03 PM
Andreea_neacsu wrote:

hohot
poate iti face vreo bucurie si mai da de unul mic pe acolo dance
eu sunt in pat , am terminat tot pe ziua de astazi si am facut o baie calduta .. si dupa ce mi-am bagat arefam , mi-a venit in gand .. oare sa bag si joi seara , daca vineri merg la control ? sa nu ingreuneze in vreun fel controlul propriu zis , eu stiu , sa nu vada bine pe acolo ce are de vazut 😅 voi ce spuneti ?
Alicia , eu deloc nu mananc , cel putin acum nu.. nu am deloc pofta de mancare desi incerc sa bag ceva in gura ca stiu ca asa trebuie .. desi matele ghioraie , pofta nu e deloc..
am inceput cu 57 sunt curioasa la cat ajung , am zis ca din luna in luna ma cantaresc 😂😂😂

Poti sa.ti bagi arefam sau sa.l iei oral joi seara o sa dormi mult mai bine daca il iei seara,nu influențează cu nimic la control
Postat: Tuesday, November 23, 2021 8:16 PM
Buna mămici frumoase,ce faceți ?eu astazi am fost la beta hcg sa fiu sigura ca totul este in regula până la următorul control, care nu stiu cand e🤦‍♀️astept sa ma sune asistenta doamnei doctor, astazi beta mi.a arăta 103898 o sa.i spun sa se uite bine acolo poate mai este un bebe 🤣 ,eu nu am probleme cu greturi nu am avut până acum nimic de genul,parca imi doresc sa le am🙊m-am îngrășat 4 kg am 53 kg acum😭😭
Postat: Sunday, November 21, 2021 2:54 PM

Bună Gaby,din câte știu eu toate cabinetele atât private cât și de stat au niște reguli care scrie destul de clar gravidele,copii pana în 6 ani,persoanele cu dizabilități au prioritate,este o nesimțire sa te facă sa aștepti 2 ore și te sfatuies ca data viitoare când se mai întâmplă să le faci reclamație soacra mea este avocat și de la ea stiu..cat despre mie de câteva nopți nu prea pot sa dorm noaptea ma doar sânii și ma deranjează ca nu îmi găsesc poziția la cat de mari mi-au crescut mai leș ca am și silicoane,tu ii simiți mai mari ,dureroși?
Postat: Sunday, November 21, 2021 1:18 PM
https://ibb.co/kJQjLRN