Alica23

Profil: Alica23
Despre
Utilizator: Alica23
Nivel: Grupa mica
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, July 23, 2020
Ultima vizita: Tuesday, December 22, 2020 8:41 AM
Numarul de postari: 106
[0.01% din toate postarile / 0.56 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 83
Postat: Monday, December 21, 2020 11:13 PM
Irinan wrote:
Fetele care au fost operate de extrauterina ce stiti de anestezie? E partiala sau totala?

Mie mi-a facut totala..
Postat: Monday, December 21, 2020 9:28 PM
Irinan wrote:
Diagnostic final, sarcina tubara, partea dreapta. Trompa se rupe deja, mi a zis ca vede si lichid in abdomen. Si mi s a mai spus ca in momentul asta metrotrexatul nu mai are efect. E de operatie. Cum o sa pot, o sa anunt cum sunt

Multa putere si sa fii tare!
Esti o luptatoare!
Postat: Monday, December 21, 2020 8:51 PM
Maria.mmh wrote:

Le suport de 2 ani. În prima faza plângeam când puteam, ma sim?eam defecta ?i întrebarile mai rau îmi faceau. Apoi am început sa dau raspunsuri acide, sub presiunea frustrarii. Dupa care mi-am dat seama ca unii întreaba de?i nu î?i dau seama ca pot exista probleme. Am primit replici ?i de la fete însarcinate care îmi spuneau sa le ating burta ca poate asa se ia. banghead
Imi aduc aminte la hsg când plângeam efectiv de durere pe masa de radiografie ca o asistenta ma mângâia pe picior ?i îmi spunea ca o sa treaca repede, am auzit-o apoi când a spus catre cealalta asistenta "?i când te gânde?ti ca altele fac copii fara sa vrea" m-a bufnit plânsul mai rau, însa am ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu ne da niciodata mai mult decât putem duce. Sunt convinsa ca pana la urma o sa înving ?i eu infertilitatea dar pana atunci doare..
Sa nu ma în?elege?i gre?it, ma bucur pentru fetele de aici care ajung sa-?i atinga visul, au trecut ?i ele prin ce trec ?i eu, poate pt mai mult timp. Însa.. Doare, sunt sigura ca în?elege?i ce vreau sa spun.
Am una din zilele alea sensibile azi, cred, sper sa nu bazai pan ala urma Lol

Ps: Otilia, ?i eu vad liniuta. Fuga la beta mâine!! Cheek Kiss Cheek Kiss

Maria, Cheek Kiss , sa te rogi Sfantului Efrem, sigur El te va ajuta..
Postat: Monday, December 21, 2020 7:39 PM
Buna,

Nu am mai intrat de ceva vreme, dar v-am citit
Irina, imi pare rau pentru ce ti se intampla, eu am avut extrauterina si pana la 8 sapt nu mi-a zis nimeni ca sunt gravida si ca e extrauterina..
Eu sangeram, am zis ca a venit menstruatia, apoi tot mai aveam niste scurgeri cu sange si am mers la urgenta..asta pe la 7 sapt..acolo mi au zis ca am probleme cu rinichii si mi au dat tratament...
Dupa o sapt incepusem sa am dureri, fix in zona rinichilor si sangerari moderate..
Am plecat cu sotul meu la urgente la alt spital, o maternitate (pe atunci nu il cunosteam pe actualul meu medic)...ei aici am avut noroc de un medic care fara consult mi a zis ca am extrauterina, el a fost singurul care m-a pus sa fac si un test..trompa mea deja incepuse sa se rupa, dar testul tot a iesit slab pozitiv..
A zis ca cine mi-a pus diagnostic gresit si m-a lasat sa astept atat putea sa ma omoare..
Dimineata, de urgenta m-a operat, pana sa ajung in sala de operatii nu m-a lasat sa ma dau jos din pat, nici macar sa fac un gram de efort!
Foarte greu si la eco abia s-a vazut, dar am avut un noroc fantastic de acest medic!
Eu nu vreau sa te panichez ci doar sa insisti la medici, nu e ok sa te plimbe asa si sa risti ruperea trompei
.
Capul sus si mult curaj! Cheek Kiss
Postat: Tuesday, November 10, 2020 8:38 PM
Happy22 wrote:
Buna fetelor, va scriu si eu dupa ceva timp in care nu am mai fost activa.. v-am citit dar in secret..
Voiam sa va spun ca nu am ramas atunci, ci situatia a fost mai complicata decat ma asteptam incat nu am mai avut chef de nimic decat de munca si acasa si iar munca si acasa..
Stiti ca postasem eu testul acela de sarcina pozitiv.. ce sa zic mare bucurie mare, am plecat la munte cu gandul ca am ramas si vom avea bebe 2, m-am protejat pe cat posibil de frig si de toate cele.. am facut cununia religioasa acolo pt ca noi eram "luati" doar legal AngelNot si am zis sa face o iesire undeva doar noi apropiati fara incurcaturi prea mari.. nasii parintii si prietenii ft aproapiati.

Toate bune si frumoase pana pe data de 05 sept.. cand a inceput un spotting.. am zis ca nu e nimic grav, nu m-am panicat..(la prima sarcina am avut o sangerare si mai grava si totusi la control mi-a spus ca este totul bine si asa a fost), a continuat spottingul cam o zi jumate apoi a dat intr-o scurgere manonie care a tinut cam 2 zile.. Am incercat sa imi fac o programare la dr dar nefiind nimic urgent din punctul lor de vedere ma programau abea pe 28.. la control, ziceau ei.
Pe 14 am reusit sa imi fac programare la o alta doamna dr, mi-a facut doar consult normal si mi-a zis ca sigur sunt insarcinata pt ca uterul este marit in volum si ce a mai simtit ea acolo a zis ca am cam 5 sapt si cateva zile si sa fac un eco transvaginal. Am luat de buna dar totusi nu ma simteam ok ca nu stiam sigur nimic si am fost la eco.. unde dna dr nu a vazut nimic in uter, ci doar pe ovar ceva ca si cum ar fi un corp galben.. si mi-a zis ca sunt suspecta sarcina extrauterina.... am stat intr-o frica maxim, am facut un beta si surpriza, era 20 primul si 24 al doilea.. mi-a zis dna dr ca este posibil ca sarcina sa se fi pierdut si sa nu imi fac griji.

Ok, nu mi-am facut. Mi-am continuat viata normal, nu ne-am protejat sau ceva.. am asteptat menstruatia normala.. care nu a venit, deloc. Am fost la beta, primul beta 84. Zic gata, asta este, sunt din nou insarcinata.. Peste 2 zile seara, (chiar a doua zi trb sa fac al doilea beta) apare o sangerare, dimineata fac beta, sangerarea continua destul de abundent.. rezultat beta 70, aseara am facut alt beta pt ca nu puteam dormi linistita, rezultat 50, in scadere.

Deci, nu imi pare rau, am stat in stres maxim pana aseara cand am vazut ca beta scade si ca vine o alta luna.. ma gandeam sa nu fie tot sarcina aceea ectopica si sa fi continuat si deja sa aiba 9 saptamani pt ca citisem eu pe net ca e cu scurgeri maronii.. in fine, am vrut sa va anunt si pe voi ca nu am iesit din casuta, ci doar am facut o mica pauza de scris. Big Surprise Bine macar ca nu a fost vorba de sarcina extrauterina si ca sunt bine.

Va imbratisez pe toate cu drag computerlove

Buna Happy,

Nu am mai scris pe aici si nici nu mai citesc, dar in seara asta am deschis si ti-am citit postarea..imi pare rau pentru tine, bine ca ai scapat de extrauterina si ca esti ok!
Te pup si iti doresc sa vina barza cat de curand si totul sa fie bine!
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Friday, October 30, 2020 12:44 AM
Irinan wrote:
Am iesit din cursa si luna asta. Nu inteleg ce se intampla cu corpul meu

Poate tre' sa lasi stresul si atatea testari la o parte si vine si bebe 4, cand nu te astepti Cheek Kiss
Postat: Tuesday, October 27, 2020 2:18 PM
Irinan wrote:
Poate vreti sa va binedispuneti
https://vimeo.com/472562843

Cinci, patru coeur
Este o scumpa!!!
Postat: Tuesday, October 27, 2020 2:13 PM
Irinan wrote:

Eu muncesc la bebe 4topai e foarte frumos oricum

Cand am citit ca te ajuta fata cea mare...abia atunci am realizat ca tu vrei bebe 4....wow!!!!
E bine ca ai ajutor..conteaza foarte mult!!!
Postat: Tuesday, October 27, 2020 12:55 PM
Buna fetelor,

Irina tinem pumnii majoreta
Esti curajoasa sa faci si bebe 3...dar cred ca e tare frumos coeur
Postat: Monday, October 26, 2020 1:11 PM
Felicitari, Aleahim!computerlove