Profil: Alexutza2714
Despre
Utilizator: Alexutza2714
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, April 19, 2021
Ultima vizita: Friday, August 20, 2021 10:41 AM
Numarul de postari: 46
[0.00% din toate postarile / 0.21 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 87
Postat: Sunday, August 15, 2021 5:08 PM
freya1 wrote:

Probabil un ciclu anovulator, poti avea 1-2 pe an fara sa fie nimic anormal

Maria, la multi ani Cheek Kiss

Și asa se manifesta? Am zis ca e menstruatie dar de fapt mi-a curs sange doar aseară și azi de dimi după care iarăși secretie marouff

LA MULTI ANI MARIA!!!
Subiect: Clubul aspirantelor - 87
Postat: Sunday, August 15, 2021 10:07 AM
Neața fetelor!!!

Am întâmpinat o problema care nu am mai avut-o pana acumCray

De câteva luni am o secretie maronie după menstruatie, am întrebat medicul ginecolog și mi-a zis ca e normal...pana aici totul ok...luna trecuta menstruatia a fost pe 26 iulie. După ce am terminat, la câteva zile a început iar secreția maronie, care a ținut pana în 10 august...ca aseară sa ma trezesc ca mi-a venit menstruatia Bye2 și am zis WTF menstruatie la 20 zile? În condițiile în care eu aveam menstruatie de 28-29 de zile pana sa începe sa nu ne mai protejam...iar de când nu ne-am mai protejat a fost la 30-31 zile.

A pățit cineva asa ceva? Sunt îngrijorată fiindcă menstruatia a fost tot timpul la mine regulata și la fiecare control ginecologic mi s.a spus ca e totul în regula. Acum sunt în dubii...uff uff

Poate are cineva o părere pt cazul meu!
Multu campfire
Subiect: Clubul aspirantelor - 86
Postat: Monday, July 5, 2021 9:27 AM
Maria.mmh wrote:

Dereglare/deficit de progesteron.
Eu aveam perioade cand menstruatia era defapt secretia aia maronie cu firicele. Nimic mai mult. Asta in vremea cand imi venea odata la 3 luni

Dar asta nu mi se intampla luna de luna...ce ma sfatuiesti sa fac mai departe, Maria? Menstruatia imi vine luna de luna...
Postat: Monday, July 5, 2021 8:44 AM
Buna fetelor,

revin dupa o lunga perioada de timp in care nu am mai scris.
Am renuntat la teste de ovulatie, temperatura luata,etc.

Insa, am o nelamurire...poate cineva cunoaste acest subiect...

Luna trecuta, la 8 zile de la menstruatie am avut cateva zile , in care mi-a venit secretie maronie, ca atunci cand se termina mentruatia (sunt ca niste firicele maro). Luna asta, mai exact ieri, aceleasi secretii maro au aparut din ziua a 4-a. Conform aplicatiei, ovulatia ar trebui sa fie peste 5 zile(sambata).
Ar trebui sa ma ingrijorez? Sa fie vreo infectie? Alte simptome am avut decat o usoara durere la ovarul drept si durere de spate...ras iar dupa aceasta secretie,e totul normal.
Postat: Wednesday, May 19, 2021 2:30 PM
Am în?eles. Dar voi cum ?ti?i fetelor, daca ramâne temperatura bazala ridicata înseamna ca e sarcina? ?i când are loc implantarea scade pu?in?

Mie nu mi se pare complicat fiindcă doar pe acesta l.am folositras
Postat: Wednesday, May 19, 2021 1:52 PM
Nuuu...la graficul acesta ma refer. Poza cu testele am vazut.o. ?i.ai luat ?i temperatura?
Postat: Wednesday, May 19, 2021 12:32 PM
Wannabemom poti, te rog, sa faci o poza la graficul care l-ai avut tu cu aplicatia Premom?ras
Postat: Wednesday, May 19, 2021 8:36 AM
Otilia, felicitariiiii!!!!Bravoo majoreta

Aveti grija de voi!Angel si sarcina usoara!!!
Postat: Tuesday, May 18, 2021 3:32 PM
Lol
Maria.mmh wrote:

Eu urinez des daca beau apa mai mult decat o fac de obicei Lol
Luna trecuta am incercat sa beau 2L pe zi , cum e recomandat (spre rusinea mea nici 700ml nu stiu daca beau pe zi normal) si mi-am blestemat zilele cu mersul la baie. Am cedat cupa 3 zile Lol Lol

Eu nu am baut apa mai multa ca de obicei, de asta intreb...mi se pare ciudat ras
Din cate am citit e posibil sa urinezi mai des dar nu cred ca asa repede Lol
Postat: Tuesday, May 18, 2021 2:48 PM
Otilia tinem pumnii AngelNot AngelNot

Fetelor, eu sunt 7 DPO...Vi s-a intamplat sa urinati des inca din 6 DPO ? de ieri am inceput sa urinez des dar doar pe perioada zilei, nu ma trezesc noaptea. Alte simptome nu am decat crampe si urinez des. Oare sa fie vre-un semn bun?
Hands Hands