Profil: Aleahim
Despre
Utilizator: Aleahim
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Thursday, July 19, 2018
Ultima vizita: Tuesday, September 28, 2021 10:03 AM
Numarul de postari: 2,432
[0.23% din toate postarile / 2.08 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 16
Postat: Tuesday, September 28, 2021 9:49 AM
Fetelor eu nu mai stiu cum sa procedez cu Aniela la somn.Efectiv urla din toti rarunchii cand vreau sa o adorm.Nu conteaza ca e in brate sau un pat.Ziua imi doarme maxim 30 de min la o tura de somn si orice fac nu o pot adormi, apoi e super maraita de oboseala.Aseara ne-a facut un show, toata era lacrimi pana pe pijama si transpirata de cat a urlat.Acum dimineata la fel, l-am lasat pe sotul sa o adoarma ca eu efectiv nu am mai avut rabdare.Momentan doarme toata noaptea, dar ma gandesc cu groaza la regresia somnuluiCray

imgimg

SINDROMUL OVARELOR POLICHISTICE
Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
Tratament: vitex
AMH 8.98
Spermograma: normozoospermie
Laparoscopie: trompe permeabile
Histeroscopie: eliminat un polip.
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Sunday, September 26, 2021 9:02 PM
Zee wrote:

De Colief nu stiu, eu i-am administrat doar pe perioada colicilor, dupa nu i-am mai dat. La Protectis am primit 2 pareri, una sa ii dau pana la 4 luni si una pana la inceperea diversificarii. Eu i-am dat pana pe la 3 luni jumatate si am zis ca astept sa vad cum o sa fie la inceperea diversificarii, dar nu am avut probleme si nu i-am mai dat.

Mersi de raspuns
Eram curioasa de ce ni l-a oprit asa repede, dar am avut atatea intrebari cand am mers, ca am uitat sa intrebras

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Sunday, September 26, 2021 5:41 PM
Fetele care ati dat protectis si colief bebelusilor, cat timp le-ati dat? Noua ne-a zis pediatra sa nu ii mai dam, ca a fost suficient

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Saturday, September 25, 2021 9:59 AM
IoanaIoanaC wrote:

Vreau si eu daca poti pls. Eu nu refuz nimic in materie de info Lol Ai adresa mea de data trecuta cand mi-ai dat de la Delia Chira cursul. Multumesc!

Ce curs? Sunt si eu interesata

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Friday, September 24, 2021 4:13 PM
EllaMaria wrote:
Asa deci... Cam asta fac picii noștri ras
Sincer am început sa ma îmi pun întrebări văzând ca tot se uita la tavan și rade, chiar am ajuns sa ma gândesc ca poate vede îngerași Lol

Sincer văzând ca urmeaza și regresia somnului, ma gândesc cum s-ar manifesta dacă nu doarme nici acum cum trebuieras
In alta ordine de idei, și al meu adoarme doar cu sânul în gurita sau uneori adoarme uitându-se la carusel, pt care are o atracție fascinanta, ii zâmbește de câte ori îl vede.

Si eu zic ca vede ingerasi, ca sa nu imi dau alte filme ca cine stie ce vedeLol
Fetelor legat de somn, nici noi nu reusim sa o culcam seara mai repede 10, 10.30 dar momentan e ok asa, avand in vedere ca apoi doarme bine noaptea.Cumva cred ca face asocierea ca dupa baita si laptic vine somnul ala lungras
Vedem noi cum o sa fie regresia, ca pana acuma am punctat toate puseele si salturile, deci clar nu scapam nici de aia.

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Friday, September 24, 2021 10:21 AM
Le: noi inainte de saltul 3, am avut aproape 3 sapt de vis.Ne-au lasat colicile si parea totul minunat, mancat, putina joaca, somn.De o sapt a inceput iaralcool

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Friday, September 24, 2021 10:16 AM
EllaMaria wrote:
Mamici, posibil sa fie puseul de 3 luni mai devreme? Facem 3 luni de abia săptămâna viitoare. Bebe e la a 3 a noapte în care efectiv nu cred ca doarme, vrea tot la sân, se foieste într-una..
Peste zi dacă doarme 30 de minute a câte 3 reprize e wow! Noaptea face chef, adoarme pe la 21 și la 23 începe distracția pana dimineața, ora și trezirea. Credeam acum 2 săptămâni ca suntem la puseu, dar acum e un mic terorist.
As fi pus pe seama vaccinului, l-a luat acum 2 zile, dar e asa de dinainte.
Inca ceva... E foarte agitat peste zi, nu plânge, dar nu sta locului, într-una da din piciorușe și mânuțe, se liniștește doar când e pe cale sa atipească puțin. Pe mine m-ar obosi sa ma misc atât Lol
Și... încă cevaLol observ ca e foarte incantat de tavan și lustra... Se uita la ele și rade. Tavanul e complet alb ce poate fi amuzant. ..ma tot întreb? ras

Doamne Ella, ai descris-o perfect pe Aniela.Noi suntem pe final de salt 3 si fix asa face si ea.Ziua doarme 25,30,40 de min.Parca are ceas.Noroc ca doarme noaptea,nici la papa nu se trezeste, dar ii dau eu o sticluta prin somn.Toata ziua e agitata, vrea doar plimbata prin casa sa observe tot, da din maini si din picioare, numai ca nu isi ia zborulLol
Ieri a avut 3 mese cand a refuzat categoric biberonul, cu urlete si tipete.A mancat semiadormita.Azi dimineata, mi-a luat 40 de min sa ii dau 90 de ml de lapte.Impingea biberonul, radea la tavan, imi radea mie, numai chef de mancare nu a avut.Eu sper ca e de la salt

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Thursday, September 23, 2021 7:40 PM
Andreeax wrote:

Dintre cele compatibile cu scoica,de la joie,chrome-ul e cel mai pe placul meu și e și mai ieftin decât un stokke....un cărucior sport oricum e musai sa iau acum sau in primavara. Voi mai încerca cu sistemul câte puțin zilnic,poate prinde drag de el Lol

Ioana,Aleahim,parca voi aveți stokke. Cum e viața cu el? Mi-e sa nu dau atâția bani pe el și sa constat ca a foat doar o "iubire adolescentina" hainoroc alcool
Freya,tu stiu ca ai yoyo babyzen care are toate calitatile necesare dar trebuie sa ma conving exact ce fel de relație am cu stokke Lol Pana ma conving,cum va e cu el?

Zee,acum am văzut poza...vaaaai,ce voinic e Ianis la 6 luni Bravoo coeur
Ce piscina cu bile aveți? Ma uitam și eu la unele pt când o sa ii facem camera următoarele luni pt ca momentan nu mai am spațiu pe niciunde doar ca mi se par cam scumpicele.

Mie imi place maxim.Bine si eu am fost indragostita maxim de el inainte si sa fiu gravida. E intr-adevar mare si greu, noi nu il urcam la et, ca stam la 4, dar avem la parter uscator si il tinem acolo.Doar noi si femeile de la curatenie avem cheie si asa il las linistita.Eu am V6 si la asta se si pliaza un pic landoul, deci intra mai usor in portbagaj.Si ce imi place, e ca se manevreaza suuuuper usor, cu o singura mana f lejer.Mie imi placeLol

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Thursday, September 16, 2021 4:07 PM
IoanaIoanaC wrote:

Pe principiul "am fost cel mai bun parinte pana sa am copii!" am avut si noi de astea. Dar zic asa, ca mi se pare ca fac totul cum trebuie. Si nu ca la carte, ci asa cum simt eu ca e mai bine pentru ea, sau cum sunt eu mai impacata (de ex dormitul pe burta si senzorii).

Pai si mie mi se pare ca fac totul cum trebuie si dupa cum imi vineras Si in fond asa e cel mai bine, ca fiecare copil e diferit si fiecare mamica stie ce e mai bine pt puiul ei

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98
Test pozitiv 25 Oct 2020
Postat: Thursday, September 16, 2021 1:28 PM
IoanaIoanaC wrote:

Daca cauta in continuare sa manance, o las sa eructeze si apoi ii mai dau/dadeam putin cat sa adoarma, dar fara sa o mai ridic pe urma (daca manca putin). Oricum, nu eructeaza mereu, mai ales dupa ce se invata sa suga eficient si daca e atasarea buna. Nu faci nimic gresit, mami!

Apropo de asta, chiar ziceam zilele trecute, ca vad asa multe "greseli" la altii, chestii pe care eu zic ca nu le-as face, dar niciodata nu vad nimic gresit la ce fac eu Lol

Asa am zis si eu inainte sa o am...eu aia nu o sa fac, aia niciodata.No lasa ca mi-a dat Aniela peste nasLol
Si inca mai zic cateodata ca eu nu o sa fac asa
Dar ma dreseaza eahohot

imgimg

Eu 31 ani
El 31 ani
TTC Aug 2018
AMH 8.98