Ajutor...cine stie informatica?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:22 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Kiki wrote:

E acelasi Paint!

Aha,problema este ca nu am inteles cum sa copiez,ce si cumoare
Ely
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:23 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Rody Prt sc il gasesti langa butonul pause/ break.Poate reusesti asa .Apesi pe el apoi mergi pe ecranul calculatorului dai click dreapta si apare optiunea New poti deschide in wordori care vrei tu si dai pastebounce

Ely attached the following image(s):
clip_image002.jpg

Kiki
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:27 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Rody, mami. Cristy, ti-a cerut o mostra...de ce-ti apare tie pe ecran, ca sa vada ce problema ai si sa te poata ajuta.
Trebuie sa tzii deschis un site pe care nu vezi culorile, doar alb si scrisul, cum zici tu, apoi apesi butonul ala Printscreen, PRTScr sau cum iti apare tzie, apoi deschizi un PAINT si cum l-ai deschis apesi CTRL + V (sau paste) si o sa vezi ca iti ca iti apare in paint ce ai copiat, adica tot ce iti apare pe ecran).
Apoi salvezi frumos poza (save as si dai un nume si sub nume selectezi din lista JPG sau JPEG).
Apoi incarci poza in photobucket si restul il stii. pupici
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:31 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Rody, Ovidiu spune ca e posibil sa fi agatat vreun virus sau un adware care sa iti fi modificat internet explorer-ul. Intrebarea lui este daca tu ai instalat vreun antivirus sau antispyware. Problema ta nu e din setarile normale ale explorer-ului, pentru ca nu ti le-ai modificat tu. S-a jucat Elodie la calculator? Crezi ca putea ea sa modifice ceva din setari?
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:35 AM
Nivel

Kiki wrote:
Rody, mami. Cristy, ti-a cerut o mostra...de ce-ti apare tie pe ecran, ca sa vada ce problema ai si sa te poata ajuta.
Trebuie sa tzii deschis un site pe care nu vezi culorile, doar alb si scrisul, cum zici tu, apoi apesi butonul ala Printscreen, PRTScr sau cum iti apare tzie, apoi deschizi un PAINT si cum l-ai deschis apesi CTRL + V (sau paste) si o sa vezi ca iti ca iti apare in paint ce ai copiat, adica tot ce iti apare pe ecran).
Apoi salvezi frumos poza (save as si dai un nume si sub nume selectezi din lista JPG sau JPEG).
Apoi incarci poza in photobucket si restul il stii. pupici

kiki,am inteles asta..stiu,asa cum mi-ai facut tu odata,de mai ajuta la site-ul lu Elo.Eu acum ma chinuiam sa vad cum sa copiez,sa salvez si sa pun poza pe forum?e prima dat cand fac asta!
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:38 AM
Nivel

cute_baby_of_mine wrote:
Rody, Ovidiu spune ca e posibil sa fi agatat vreun virus sau un adware care sa iti fi modificat internet explorer-ul. Intrebarea lui este daca tu ai instalat vreun antivirus sau antispyware. Problema ta nu e din setarile normale ale explorer-ului, pentru ca nu ti le-ai modificat tu. S-a jucat Elodie la calculator? Crezi ca putea ea sa modifice ceva din setari?

Am antuivirus" NORTON"! nu cred ca Eloo sa jucat, sa-u a modificat ceva,ca in general sunt cu ea cand e la calculator!
P.S fetelor,va multumesc din suflet;ca va pierdeti timpul cu o praostanaca ca minebanghead banghead banghead banghead
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:41 AM
Nivel

Ely...mulumescpupici
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 11:49 AM
Nivel

Ely wrote:
Rody Prt sc il gasesti langa butonul pause/ break.Poate reusesti asa .Apesi pe el apoi mergi pe ecranul calculatorului dai click dreapta si apare optiunea New poti deschide in wordori care vrei tu si dai pastebounce

E ca sa intelegei mai bine,pana pun eu poza pe forum, totul este normal,numai ca nu se vede culoarea albastra. Chiar si alta culore,ca am incercat sa schimb designul forumului,dar in zadar!
Ma duc sa o iau pe ELo de la cresa si revin!
Multumesc din toata inima mea.Sunteti nemaipomenite.Dumnezeu sa va ajute si sa va dea sanatae cu carul!pupici
Cristy
Scris: Wednesday, April 11, 2007 1:11 PM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
Rody, incearca si altceva.... ma gandesc ca poate marimea fontului setata pe claculatorul tau este mare....

pentru asta da un rigth-click pe mouse .. pe desktop, si alege "properties" dupa cum vezi in poza de jos....

pe urma te duci la "settings" si te rog sa copiezi aceleasi data ca si cele de mai jos ( color quality and screen resolution):

pe urma apesi pe advanced si verifici daca marimea fontului este 96 sau mai mare, daca este mai mare atunci deschide grilajul si alege ceva mai mic:

acum cred ca m-ai inteles pe mine

pupici pupici pupici pupici

Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 1:24 PM
Nivel

Cris,nu e asta,am incercat,de fapt sotul...deci e altceva...poate o fi un virus cum a zis sotul lui cute_baby.Ma doare capul de nervi ca nu stiu cum sa pun poza cu o portiune din forum sa vezi ce nasol se vedebanghead plans
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 1:33 PM
Nivel

Cris,mai bine de ata nici ca se putea explica...Am reusit sa intru singuricayes dar nu e asta buba ,e altceva.poate imi, opti explica dac poti si cum sa pun unpic de montra pr forum.Ely,a pus sarcuta odata,dar iar am batut-o la cap saracutauff
MNiko
Scris: Wednesday, April 11, 2007 1:55 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Rody, tu ai calculatorul in franceza? Daca da si nu rezolvi pana deseara cand ajung eu acasa, o intreb pe sora mea care sunt notiunile in franceza ca sa recunosti mai repede.
Cand ai updatat ultima data antivirusul? Chiar daca ai si nu il aduci la zi tot poti sa virusezi calculatorul cu virusi noi pe care versiunea ta de antivirus nu ii recunoaste daca nu e updatata.
Cristy
Scris: Wednesday, April 11, 2007 2:46 PM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007

Rody, dupa ce faci update la antivirus ( Norton ar trebui sa aibe "automatically update" dar poti face si manual) si scanezi, te rog sa installezi si acest antispayware, instalarea este simpla, dupa instalare da scan, sterge tot ce gaseste si pe uram resetezi calc...

Daca ai nevoie de noi sunte aici, cel putin intre timp...

flowers flowers flowers flowers
cute_babies_of_mine
Scris: Wednesday, April 11, 2007 3:33 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Daca reusesti sa postezi si un printscreen, il rog si eu pe Ovidiu sa mai intre odata diseara sa vada ce si cum!
Rody
Scris: Wednesday, April 11, 2007 4:27 PM
Nivel

yupiiiiiiiiiiiiiiii....am reusit yes yes yes Trebuie sa recunosc ca Ely ma jutat .A bagat camera web,si mi-a aratat butonul cu pricina.De fapt la mine era in franceza si dea aia nu-l vedeamhohot

asa se vede ,far nici o culoare.plans
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.