Ajutor!!!

Options Ajutor!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mamicavesela
Postat: Tuesday, July 19, 2011 2:43 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna ziua dragi mamici de pici,
Am venit si eu cu o problema si sper sa ma ajutati..sunt noua pe aici.
Ieri le-am dat lui david si emma putina inghetata..doar cate o canuta si am avut grija sa manance incet..ei sunt mai bolnaviciosi de felul lor dar chiar asa in toiul verii....
In fine..ieri seara am pus mana pe emma (2 ani si 10 luni) si frigea.M-am dus sa-l verific si pe david (2 ani si 2 luni)..si frigeau amandoi..ei sunt vioi mereu deci nu am cum sa imi dau seama dupa asta..trebuie sa-i verific mereu si tocmai ieri aveam treaba cu serviciul..
N-am avut de lucru sa scot termometrul cand era emma langa mine...distractie apoi..ea tipa si alerga..eu dupa ea..david nu stia ce sa facahohot iar sotul nu era acasa
Am prins-o pe emma si i-am dat pantalonasii jos...ea inca incerca sa fuga..apoi am scapat-o si fugea in pielea goala..hohot ..cand am prinso iar frigea de maam focului..mai atre ca inainte.Am luat-o in brate tinand-o cu o mana si i-am bagat termometrul in fundulet..asta uraste cel mai mult....sa ma iau de fundutul ei..dar ce sa facem...avea 39...am pus-o pe pat...de data asta nu a mai fugit..deis stia ca urma sa o "chinui" iar..dar era prea ocupata cu smiorcaitul..la david a fost un pic mai usor..lam prins cand er ainca in pat si lam pus la mine pe genunghi apoi ...termometrul in fundulet..bip bip si 38.8...apoi a inceput sa plnga si el....maam dus repede si am laut 2 supozitoare cu novocalmin...pt emma a fost capat de drumhohot ..urla efectiv...abia i lam bagat in fund..apoi am trecut la david..alt supozitor..alta distractie..si el urla ca din gura de sarpe...si eu tocmai ma gandisem sa le bag diazepam desitin dar daca ei nu stau nici la supo...ce sa zic de ala..la david chiar a iesit din fundulet ca se impingea el tare...dar i lam bagat cu forta...apoi fuga la doctor...raceala simpla.....lea facut cate un algocalmin..a fost nevoie de 3 asistente sai tina..si la termometru la fel..desi eu leam zis cat au temperatura si sa nui mai chinuie..au insistat..dar a fost mai bn ca am aflat ca noovcalminu nu lea scazut deloc febra...apoi sau calmat...si acum vad ca iar frig amandoi..tot tare ca ieri..mi se pare ciudat ca ..in primul rand nu miau dat medicamnte si in plus nu au mai facut febra de ieri seara si paana acum si lea crescut brusc...acum le bag din nou termometrele sa vad cat au...dati-mi si mie niste sfaturi..
aurishta
Postat: Tuesday, July 19, 2011 3:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Buna si bine ai venit!computerlove
Nu te ingrijora, inghetata nu provoaca nici febra, nici viroze, a fost doar o coincidenta. Copiii au contactat virusul care se face vinovat de aceasta situatie probabil cu doua-trei zile in urma. Eu am cinci copii si am ceva experiente din astea nedorite. Eu le combat febra foarte eficient copiilor cu Nurofen alternat cu Panadol la interval de 4-5 ore, cat timp este necesar. Daca sindroml febril persista mai mult de trei zile si se adauga si alte simptome, ai de-a face cu o infectie bacteriana si necesita tratament antibiotic. Musai sa le dai copiilor multe lichide in aceasta perioada. Multa sanatate celor mici!pupici computerlove Si cred ca aici suntem cam off-topic, este mai bine aici: https://forum.7p.ro/Raceli-gripe-viroze-de-tot-felul.aspx?g=topics&f=271
mamicavesela
Postat: Tuesday, July 19, 2011 3:19 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Iti multumesc tare mult.Ei au fost la mama o saptamana si e posibil sa fi luat ceva din parc..ca mama i duce in fiecare zi sa se zbantuie.mai am un topic putin mai jos legat de termometre daca vrei sa mai scriiras
aurishta
Postat: Tuesday, July 19, 2011 3:27 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Cu multa placerecomputerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed