ajutor pentru oameni in nevoi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
verusca
Scris: Monday, November 4, 2013 3:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/11/2010
buna tuturor! indraznesc sa deschid un topic nou pentru a explica mai clar ce intentionez sa transmit: sunt interesata sa aflu despre cazuri de oameni, respectiv familii, nevoiasi, cu posibilitati minime de intretinere, nu din cei care profita ci din cei care sincer au nevoi speciale si urgente, in cadrul bisericii noastre eu ma ocup de departamentul social unde primesc absolut orice fel de ajutoare materiale de la alimente la haine,de la electrocasnice ( nu neaparat noi ) la carucioare de pus in masina, incaltaminte, deci sigur exista pe undeva oameni care au nevoie de acestea, eu apelez la voi ca sa am recomandarea voastra pentru persoanele respective, nu sa le aruncam oricui, oricum asa.multumesc anticipat!
kali
Scris: Wednesday, November 13, 2013 9:46 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
De-abia acum am vazut subiectul asta si poate ar trebui adus in atentia voastra.

Verusca, felicitari pentru initiativa!Cheek Kiss

Eu nu am pe cine recomanda, in sensul ca, desi cunosc familii cu mari probleme financiare, deja si-au gasit sustinatori. La Salvati copiii ai vorbit? Ei au o multime de cazuri sociale in vizor.
bereea
Scris: Wednesday, November 13, 2013 9:52 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Verusca , felicitari pentru initiativaBravoo Familie nevoiase sunt peste tot.De exemplu, biserica noastra sustine un sat sarac din Vrancea.Trimitem bani, haine , cadouri pentru copiii de acolo...incercam sa le facem viata mai usoara.
verusca
Scris: Wednesday, November 13, 2013 12:52 PM
Nivel

in fiecare zi am intrat pe aici sa vad daca intereseaza pe cineva subiectul, mersi Kali pentru pont, am intrat pe tot felul de anunturi umanitare dar, din pacate, majoritatea, cer bani si, pentru asta, eu am unele rezerve, ca si cu lucrurile materiale, de altfel, ca de-aia si cer recomandari ca sa fie duse la loc sigur unde chiar e nevoie nu ca sa le aruncam asa oricum, am adat undeva la Ploiesti la o fundatie ce se ocupa de copiii strazii, acum am un transport pentru Dobrogea, oameni cu nevoi sunt, mai ales acum in gura iernii...trebuie doar sa ii cautam
Ana
Scris: Wednesday, November 13, 2013 1:29 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Felicitari Vera pentru ceea ce faceti!!!Bravoo Bravoo
shirel
Scris: Wednesday, November 13, 2013 2:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Astazi o mare pomana ar fi sa fie totul trimis in Pfilipine numai ca stiu sigur ca momentan sunt probleme cu transportul.
Eu ceea ce cunosc personal este doar aceasta asezare in care cresc multi copii orfani si care mai mereu au nevoie de ajutor http://sfantulleontie.ro/asezamantul.php dar si care primesc multe ajutoare .
Eu chiar ieri mi-a trecut prin cap vazand reclama de pe protv si satele in care sunt oamenii batranii si bolnavii fara medicii sa recrutez o echipa de medicii care sa vina in Romania si sa verifice gratuit acesti oameni sarmani si fara ajutor medical.
raly
Scris: Wednesday, November 13, 2013 10:12 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Eu cand am ceva de dat,hainutze sau incaltaminte sau altele apelez la crucea rosie https://www.facebook.com/CRMedias2013?fref=tsaici arata cazuri umanitare cu copii care sunt nevoiasi,situatie rea,un parinte mort,sau cazuri de boala!
Anelise
Scris: Thursday, November 14, 2013 7:07 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Felicitari, Verusca!!! Bravoo Felicitari, fetele! Clap
kali
Scris: Thursday, November 14, 2013 10:02 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
shirel wrote:
Eu ceea ce cunosc personal este doar aceasta asezare in care cresc multi copii orfani si care mai mereu au nevoie de ajutor http://sfantulleontie.ro/asezamantul.php dar si care primesc multe ajutoare.

Mie, complexul asta mereu mi-a ridicat semne de intrebare si ceva nu mi se pare in regula... nu stiu de ce...
Ani de zile au stat casutele alea nelocuite desi lucrarile erau gata... tare mi se pare mie ca e o afacere, ceva...
verusca
Scris: Thursday, November 14, 2013 11:06 AM
Nivel

multumesc pentru interesul acordat acestei idei...Shirel, si eu m-am gandit la Filipine dar trebuie asa bine organizat totul si eu sunt prea mica si prea la inceput, incep si eu cu cei de aproape
Raly, am incercat sa dechid pagina recomandata de tine si nu pot
Berrea, acum o sa avem si noi un sat din Dobrogea pe care sa il sustinem, am mai dat acolo, sunt fff saraci
shirel
Scris: Friday, November 29, 2013 6:04 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Chiar acuma urmaresc emisiunea lui Marutza si vad familia o mama cu cei 5 copii super frumosi si foarte necajiti si mi se rupe inima de ei.Deci plang si nu ma mai pot opri ,Verusca daca ai urmarit cazul cred ca ar fi un ajutor foarte mare acestei familii.Sunt din Constantza si eu am sa ma interesez prin protv ce se poate face si unde se poate dona ceva ptr ei ,pacat ca am pierdut sfarsitul rubricii fiindca am venit sa scriu aici mi-au rupt pur si simplu inima plans plans si inca cati sunt ca ei.
Alexandru Petrus
Scris: Tuesday, December 3, 2013 1:02 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/3/2013
buna ziua,ma numesc Alexandru Petrus am vazut anuntul dv si vreau sa fac apel si eu la bunatatea dv,am un handicap grav sunt dependent de oxigen la domiciliu am trei copii minori scolarizati si ne descurcam ff greu sunteti prima persoana caruia ii cer ajutor as fi facuto demult dar nustiu cum si unde sa cer ajutor cineva de bine mi-a zis sa incerc aici pe internet avem mare nevoie de orice fel de ajutor sincer imi fac mare griji ptr. copii de masa de sarbatori k nu prea ne da mana sa scheltuim prea mult, va implor ajutatine cum puteti va multumim,cu respect fam.Alexandru.am sa va las si nr. meu de tel. poate doriti sa ma contactati 0765202335
Nika
Scris: Wednesday, July 30, 2014 3:51 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 7/30/2014
verusca wrote:
buna tuturor! indraznesc sa deschid un topic nou pentru a explica mai clar ce intentionez sa transmit: sunt interesata sa aflu despre cazuri de oameni, respectiv familii, nevoiasi, cu posibilitati minime de intretinere, nu din cei care profita ci din cei care sincer au nevoi speciale si urgente, in cadrul bisericii noastre eu ma ocup de departamentul social unde primesc absolut orice fel de ajutoare materiale de la alimente la haine,de la electrocasnice ( nu neaparat noi ) la carucioare de pus in masina, incaltaminte, deci sigur exista pe undeva oameni care au nevoie de acestea, eu apelez la voi ca sa am recomandarea voastra pentru persoanele respective, nu sa le aruncam oricui, oricum asa.multumesc anticipat!

Buna ziua,avem si noi nevoie de hainute si lucruri mici pentru bebe,pe care il asteptam cu mare drag in luna octombrie,rog seriozitate,sotul abia de reuseste sa faca fata intretinerii noastre si chiriei,multumesc ...vreau mai multe detalii in privinta acestui ajutor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.