Ajuta-l Sa Traiasca !, Fii alaturi de Adam, da-i o speranta !!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
katy
Scris: Saturday, November 3, 2007 1:40 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Cred ca majoritatea de pe forum stiti ca sunt motociclista. Nu sunt din nici o gasca de nebuni, cum sunt priviti motociclistii, ci sunt o persoana iubitoare, prietenoasa si foarte miloasa. De cate ori am cum, ajut cu inima deschisa persoane care au nevoie de ajutorul meu, al nostru al oamenilor care cat de cat avem o viata normala. Nu se stie niciodata cand vom avea nevoie si noi la randul nostru.
Am deschis acest topic pentru a va spune povestea trista a unui tanar motociclist, care are nevoie de suport, spiritual si mai ales material.

Se numeste Adam Lihor si este este un tanar sportiv, membru al clubului de motociclism Sharks Motor Club Satu Mare, un copil foarte talentat care are doar 17 ani si este GRAV BOLNAV, fiind internat in spitalul din Debrecen cu DIAGNOSTIC LEUCEMIE.
Costurile tratamentului sunt foarte ridicate, depasesc suma de 60.000 EURO si de aceea Adam are nevoie de ajutorul tuturor, nu doar a comunitatii motociclistilor !!!

Adam Lihor - http://adam.xhost.ro/

are deschis un cont pentru donatii la :

San Paolo Imi Bank - sucursala Satu Mare:

Donatii in Lei: RO58WBAN2511000031802540

Donatii in Euro: RO38WBAN2511022031802540

Pentru mai multe informatii va rog sa accesati site-urile:

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=146223&st=0

http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=1374&st=0

Va multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi si ca sunteti alaturi de el, macar cu gandul.
Chiar daca nu mai sunt motociclisti pe aici, sunteti oameni, si din cate vad, cu suflet marepupici
babyblade
Scris: Saturday, November 3, 2007 9:36 AM

acest copil chiar are nevoie de noi. acum 2 seri a facut o criza pt ca din cauza durerilor a renuntat sa mai lupte. nu a mancat, nu a mai baut nimic, a vrut sa moara. medicii l-au dus la reanimare si acum este ok.

din bucuresti deja s-au strans cam 500 ron ieri seara, la o cafea intre prieteni (multumesc Katy)

din pacate sunt "abia venita" pe forum si nu stiu cum posta atasamnete pt ca voi sa vedeti dosarul medical, procura tatalui lui Adam pt ca noi sa putem strange fonduri de la persoane fizice si/sau juridice.

copilul asta are nevoie de ajutor.
sunt convinsa ca toate intelegeti prin ce trec parintii lui acum. va rog sa va ganditi numai o secunda ce ati face daca copilul vostru ar fi in locul lui Adam si vi s-ar cere cei 60.000 euro.

va rog din suflet sa nu ramaneti indiferente si sa ajutati cu oricat.
1 ron dat de fiecrae dintre voi poate da o sansa la viata acestui copil

pt orice detalii va stau la dispozitie

Luiza Popa 0722-44-22-89

multumesc

ira_tgr
Scris: Saturday, November 3, 2007 9:44 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
Katy - bafta astazi pupici
katy
Scris: Saturday, November 3, 2007 10:00 AM

Multumesc Irapupici
babyblade
Scris: Saturday, November 3, 2007 3:31 PM

dupa tot efortul de azi nu am strans mare lucru impreuna cu katy.
lumea este tare indiferenta.

va rog din suflet sa ajutati si voi. copilul asta are nevoie de o sansa, sansa pe care i-o putem acorda imreuna.
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 3:39 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
Revin cu detalii despre Adam. In decembrie anul trecut comunitatea motociclistilor a organizat o petrecere cu scop caritabil pentru strangere de fonduri. Multa lume a dat ascultare chemarii noastre si s-a strans undeva la peste 5000 ron plus alte donatii no name. Am fost tare multumita ca am participat, am plans si m-am bucurat. A fost si licitatii de calendare cu motociclistele craciunite sexy, cel care a licitat mai mult a intrat in posesia unui astfel de calendar. S-a organizat un astfel de eveniment deoarece la o petrecere mereu e voie buna plus ac fiecare s-a simtit foarte magulit ca a fost intampinat de motociclistele altfel imbracate decat in costum de piele din cap pana'n picioare.
Maine se va mai organiza un astfel de eveniment, pentru o tanara pasagera care a ramas in scaun cu rotile din cauza neatentiei unui sofer. Din pacate a ramas singura, se pare ca sotul care nu a patit nimic a parasit-o iar ea e programata pt o operatie in China si are nevoie de 30 000 euro. De data aceasta se vor licita pt 10 motociclisti si 10 motocicliste, cine liciteaza mai mult ia cina cu respectivul/respectiva, fara conotatii sexuale sau alte magarii. Mai multe detalii despre acest caz puteti vedea pe www.speranta2007.ro
Cristy
Scris: Thursday, January 31, 2008 8:13 PM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
Mult succes Katy in actiunea de caritate angel
katy_lumika
Scris: Thursday, January 31, 2008 9:31 PM
Nivel

Cristy wrote:
Mult succes Katy in actiunea de caritate angel

Aici nu m-am implicat cu organizarea din lipsa de timp, doar am dat mass la amicii mei sa vina si sa participeras Oricum voi fi prezenta, atat pt donare cat si pt atmosferadance
Multumim, Cristypupici
katy_lumika
Scris: Saturday, February 2, 2008 12:04 PM
Nivel

Acum am citit pe site-ul moto, s-au numarat 13 000 ron numai de la licitatieyes yes plus in seara asta se va dona un procentaj din profitul celor care au barul unde a fost petrecerea, plus ca s-au facut niste tricouri care s-au vandut cu o anumita suma. Tin sa va spun ca a fost emotionant, era si Mirela, chiar daca scaunul o impiedica sa danseze cu noi, isi misca si ea bratele si se bucura, am citit pe fata ei, multumire, prietenie, recunostinta, speranta.
AmethystRain
Scris: Sunday, February 3, 2008 5:40 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/6/2007
Katy, scuze ca te bazai...s-au strans fonduri complet pt cei doi? cand are Mirela operatia programata?
katy_lumika
Scris: Sunday, February 3, 2008 5:46 PM
Nivel

AmethystRain wrote:
Katy, scuze ca te bazai...s-au strans fonduri complet pt cei doi? cand are Mirela operatia programata?

Deci Mirela trebuie sa dea raspunsul ok pentru operatie pana in luna iunie, iar in septembrie va urca in avion cu destinatia China, se pare ca am inteles eu gresit data, scuze pt dezinformare. La party s-au strans 200 milioane lei vechi, nesperat de mult. Se pare ca cineva care a aflat de ea doreste sa-i dea toata suma, acum om vedea daca se tine de cuvant. In martie clanul moto pregateste inca un party pentru Mirela. A fost si la stiri ieri seara, iar azi la o emisiune cu profil moto. Lumea incepe sa afle de ea. Mirela e tare optimista si tare bucuroasa ca are noi prieteni.
Pentru Adam trebuie sa iau legatura cu tipa care a mers la el la spital, in Ungaria.
Multumim ca vrei sa afli noutati.pupici
AmethystRain
Scris: Sunday, February 3, 2008 7:57 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/6/2007
Ei, multumiri...Nu trebuie sa imi multumesti pentru atat. As vrea doar ca ea (si Adam) sa poata merge din nou. Sunt asa emotionante pozele de la gradi... Era educatoare in bucuresti? Dupa operatia din China sper sa reajunga in mijlocul copiilor.
shirel
Scris: Sunday, February 3, 2008 8:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Katy,hai cind ne intilnim in Suceava sa stringem ceva banutzi pentru Adam sau ptr Mirela chiar
putem sa facem si noi o petrecere de caritate,sint sigura ca fetele vor fi de
acord.Am putea stringe ceva chiar daca nu prea multi dar sa fie si ceva din partea noastra.Succes in continuare in toate activitatiile de caritate.bravo
katy_lumika
Scris: Sunday, February 3, 2008 8:09 PM
Nivel

shirel wrote:
Katy,hai cind ne intilnim in Suceava sa stringem ceva banutzi pentru Adam chiar
putem sa facem si noi o petrecere de caritate,sint sigura ca fetele vor fi de
acord.Am putea stringe ceva chiar daca nu prea multi dar sa fie si ceva din partea noastra.Succes in continuare in toate activitatiile de caritate.bravo

Dragut din partea ta, insa nu pot cere asta, multe mamici fac un mare efort sa vina la Suceava, dar daca se ofera cineva cu siguranta sunt bine primiti.
Oricum pentru a evita orice discutie o sa caut conturile lor unde se poate dona. A nu se interpreta gresit, insa pentru Adam de exemplu, ca sa putem merge la "cersit", fata care s-a ocupat, si care a si scris pe site, a avut toate documentele necesare pentru a informa oamenii ca nu este vrajeala, plus o hartie notariala prin care tatal lui Adam ii dadea dreptul de a strange banuti. Fiecare suma donata era trecuta intr-un carnet sau ceva de genul, cu numele, seria de buletin si semnatura donatorului. La Mirela a fost mai simplu deoarece ea a fost acolo iar urna unde s-au strans banii a luat-o acasa dupa party. Sunt multi care merg pe strada cu tot felul de hartii false si aduna bani chipurile pt oameni bolnavi. Dar aici exista site-uri unde intr-adevar poti citi despre cazurile respective.

Multa sanatate tuturor si multumim pentru gandurile bune.flowers
Ca P.S. vorbesc in numele amicilor mei motociclisti, nu suntem satanisti cum cred unii oameni. Desi suntem injurati in trafic, suntem oameni si incercam sa ne pazim spatele cum putem, doar pt ca avem un hobby periculos, unii ne trateaza tare urat din pacate.uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.