Adoptia la distanta

Options Adoptia la distanta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Friday, February 1, 2013 9:24 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
De ce sa-ti para rau? Mie mi se pare un subiect interesant si frumos! angel Asa cum spuneam, mi-ar placea sa pot si eu ajuta pe viitor...
monica irimia
Postat: Friday, February 1, 2013 9:41 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
In premiera aflu si eu despre aceasta adoptie.

Bereea, sa nu-ti para rau. pupici E un gest nobil, deci fa asa cum iti dicteaza inima. angel Si faptul ca scrii aici, poate impulsiona mai multa lume sa adopte de la distanta. Succes! computerlove
Cris-DL
Postat: Friday, February 1, 2013 9:42 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Orice cautam, gasim la un simplu click... pe google, pe wikipedia, pe unde vrem noi!

Parerea mea este ca, aici si la majoritatea subiectelor de pe forum, se discuta...ras discutii cu argumente eventual, experiente-pilot si mai putin generalitati; altfel, orice m-ar framanta, as rezolva cu un search. Dar poate am eu o alta viziune si ma inseloare

Referitor la subiect -se folosesc mai multe denumiri... adoptie la distanta, sustinere de la distanta, sustinere spirituala, sponsorizare la distanta, etc; in esenta, acelasi lucru... pana la urma ce conteaza cum ii spui ?! Important este gestul- ca vrei sa ajuti!!

Anelise
Postat: Friday, February 1, 2013 9:53 AM

Cris-DL wrote:
pana la urma ce conteaza cum ii spui ?! Important este gestul- ca vrei sa ajuti!!

Exact! thumright Asta a fost si primul meu gand. De ce ar conta atat de mult numele? Important e ceea ce poti face si ce rezulta. coeur Ce ma enerveaza pe mine este faptul ca probabil sunt multe asociatii fantoma in lumea asta si tare imi e ca banii nu ajung intotdeauna acolo unde trebuie... banghead Zic si eu din moment ce traiesc in Romania si vad si aud multe...
mikaela
Postat: Friday, February 1, 2013 12:54 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
bereea wrote:
Pe mine nu ma intereseaza ce spune Google , ci experientele personale ale unor persoane pe care le cunosc macar virtual.
Sincer, imi pare rau ca am deschis subiectul

Pai in postarea initiala nu spuneai ca vrei DOAR experiente personale... EU sa fiu in papucii tai, as fi deschisa la orice informatie si sugestie, indiferent cat de generala sau experimentata ar fi, sincer nu vad nimic ofensator in postarea mea, nu te-am victimizat, nu te-am ...nimic...Mie cand mi s-a vorbit de sus si in raspar nu m-am suparat pe mesager, nu mi=a cazut nasul sau tronul, am luat-o ca atare, ca o opinie diferita la care fiecare are dreptul si atat, nu vad de ce atata drama si victimizare pt postarea mea...angel

Iar in ce priveste numele, nu, nu conteaza cum se numeste actiunea/fapta in sine, insa conteaza atunci cand faci cautari, te ajuta sa vezi situatia din alt punct de vedere. Dar tu fa cum iti dicteaza inima, ai si felicitarile mele daca asta lipsea din postare newclap Ma retrag din subiect ca nu am experienta in domeniu...
vanina
Postat: Friday, February 1, 2013 2:03 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Bereea, uite aici s-a mai discutat despre asa ceva(mi-a ramas in minte cuvantul "foster"): https://forum.7p.ro/foster-children.aspx?g=posts&t=6216&p=1
bereea
Postat: Friday, February 1, 2013 2:17 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
mikaela wrote:

Pai in postarea initiala nu spuneai ca vrei DOAR experiente personale... EU sa fiu in papucii tai, as fi deschisa la orice informatie si sugestie, indiferent cat de generala sau experimentata ar fi, sincer nu vad nimic ofensator in postarea mea, nu te-am victimizat, nu te-am ...nimic...Mie cand mi s-a vorbit de sus si in raspar nu m-am suparat pe mesager, nu mi=a cazut nasul sau tronul, am luat-o ca atare, ca o opinie diferita la care fiecare are dreptul si atat, nu vad de ce atata drama si victimizare pt postarea mea...angel

Iar in ce priveste numele, nu, nu conteaza cum se numeste actiunea/fapta in sine, insa conteaza atunci cand faci cautari, te ajuta sa vezi situatia din alt punct de vedere. Dar tu fa cum iti dicteaza inima, ai si felicitarile mele daca asta lipsea din postare newclap Ma retrag din subiect ca nu am experienta in domeniu...

Mikaela, eu cred ca conteaza foarte mult tonul cu care spui anumite lucruri si cuvintele pe care le folosesti, nu m-am suparat pe tine si nici nu m-am simtit victimizata stai linistita...doar ca m-am simtit rau inteleasa si nu vreau sa para din partea mea ca nu stiu ce lauda, de asta am zis ca imi pare rau ca am deschis subiectul.Postarea ta venita peste "teoria" lui Ingeras m-au facut sa cred ca nu e ok acest subiect.

Vanina, multumescpupici
mikaela
Postat: Friday, February 1, 2013 5:25 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Tie ti s-a parut ca esti gresit inteleasa dupa primele doua raspunsuri, pe cand eu nici macar nu citisem/postasem. Personal, iti aplaud initiativa insa cred ca esti extrem de sensibila la anumite chestii, totul ti se pare personal desi nu e cazul, nu e nimeni impotriva ta daca asta simti. Subiectul e de interes si pt altii, nu e nici o fala, nu e nici o drama, nu e nimic decat ceva de apreciat si de urmat, oricine cere o parere trebuie sa fie dispus sa o si primeasca. Io voi incerca pe viitor sa nu te mai deranjez cu nici un comentariu desi e evident pt mine ca problema nu-i a mea sorry
t-mihaela
Postat: Friday, February 1, 2013 6:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Am intrat pe World Vision,se pare ca sunt mult mai transparenti decat acum trei ani...acum am subiect de gandit...dar sunt cam falita momentan hohot
bereea
Postat: Friday, February 1, 2013 7:34 PM

Ok, Mikaela daca asta e parerea ta foarte bine.Personal mi se pare ca esti cam intepata in ultima vreme si, desi ti-am apreciat intotdeauna parerile, de data asta m-a deranjat felul in care a-i spus-o.M-a deranjat ceea ce a spus altcineva inaintea ta si parca tu confirmai aceleasi lucruri.Ma rog, nu-i nevoie de explicatii, speram c-ai inteles ce-am vrut sa spun.Dar se pare ca nu mai vorbesc bine romaneste.
ingerash
Postat: Friday, February 1, 2013 11:09 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Teoria mea???? Afla ca nu e a mea.... mai cauta si vezi ce se spune despre adoptia la distanta in UK,Irlanda de nord....mereu ai ceva de ripostat si tot tu esti victima!Cand deschizi un subiect iti asumi anumite consecinte....am vrut sa vin cu detali despre cazuri...dar mai bine imi vad de viata mea.
bereea
Postat: Sunday, February 3, 2013 8:01 AM

ingerash wrote:
Teoria mea???? Afla ca nu e a mea.... mai cauta si vezi ce se spune despre adoptia la distanta in UK,Irlanda de nord....mereu ai ceva de ripostat si tot tu esti victima!Cand deschizi un subiect iti asumi anumite consecinte....am vrut sa vin cu detali despre cazuri...dar mai bine imi vad de viata mea.

Imgeras, stai in banca ta ...e cel mai bine.Nu am intereseaza teoria ta despre cum e in Irlanada, UK sau pe Marte.Eu stiu ca asa se cheama atat in Romania , cat si in tara care traiesc, deci....Eu am intrebat una si tu ai batut campii reusind sa ma ofensezi.Si nici nu da copy/paste cu victima si altele ca nu ma intereseaza.Maaama, ce buna e toata lumea la tinut teorii.Imi pare rau ca am vrut sa impartasesc bucuria mea cu cine nu trebuie.
ingerash
Postat: Sunday, February 3, 2013 5:02 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
bereea wrote:

Imgeras, stai in banca ta ...e cel mai bine.Nu am intereseaza teoria ta despre cum e in Irlanada, UK sau pe Marte.Eu stiu ca asa se cheama atat in Romania , cat si in tara care traiesc, deci....Eu am intrebat una si tu ai batut campii reusind sa ma ofensezi.Si nici nu da copy/paste cu victima si altele ca nu ma intereseaza.Maaama, ce buna e toata lumea la tinut teorii.Imi pare rau ca am vrut sa impartasesc bucuria mea cu cine nu trebuie.

Pai eu stau cuminte....tu cam ataci fetele pe forum....
bereea
Postat: Sunday, February 3, 2013 5:18 PM

ingerash wrote:

Pai eu stau cuminte....tu cam ataci fetele pe forum....

no comment...
Anelise
Postat: Sunday, February 3, 2013 5:55 PM

Sa nu va suparati pe mine, dar am recitit tot topicul si tot nu am inteles de la ce v-ati luat... oare Hai, fetele, un pupic sa treaca supararea! coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed