A trebuit sa pierd 3 sarcini ca sa aflu ca am trombofilie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
NADIRA
Scris: Tuesday, October 10, 2017 4:42 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/19/2017
Sorina_85 wrote:

Hei Nadira, bine ca iei si tu Omega 3. Imi pare rau ca ai zile deprimante, cred ca toate avem zile din astea...ce bine ca s-a inventat ciocolata ras De obicei ajuta destul de mult sa vorbesti cu cineva, o prietena cu care sa mai impartasesti frustrarile. Chiar daca sotul siiigur e prima persoana care te ajuta in orice situatie, mie parca imi e greu sa ii spun tot ce ma deranjeaza si deprima pentru ca vreau sa il protejez de stresul asta si nu as vrea sa il impovarez si pe el sa fim 2 stresati Crazy
Poate poti sa iesi mai des in oras sa te detasezi un pic. Ia fiecare zi pe rand si petrece-o cat poti de frumos. Trebuie sa te gandesti ca ai multe lucruri frumoase in viata ta si concetreaza-te pe alea.
Sa sti ca pe mine m-a ajutat tare mult discutia cu parintele nostru duhovnic, m-a linistit si mi-a dat incredere sa mai incercam la proiectul cu ochisori si ne-a spus ca sub nici o forma faptul ca am pierdut sarcinile nu inseamna ca e un semn de la Dumnezeu sa ne oprim. Stie El cum sa le oranduiasca pe toate si cat poate duce fiecare.
Eu am asa o banuiala ca o sa reusesti cat de curand.ras

Cheek Kiss

campfire

Esti o dulce, Sorina!!!! Merci pt incurajari.
Vorbesc mult cu prietena mea si cu sora mea din ro , cu sotul meu vb dar cum zici tu nu vreau sa ma plang toata ziua, sa fim amandoi 2 deprimati.
Am fost la psiholog de doua ori, nu am avut rabdare sa ma mai duc, pur si simplu plangeam non stop si atat, nu prea are ce sa-mi spuna , nu mi s-a parut ca ma ajuta, doar eu ma pot ajuta si Dumnezeu, eu sunt o fire deprimanta in general , poate de asta imi este asa de greu. Mi-ar placea si mie sa-mi gasesc un duhovnic dar nu este asa usor, duminica mai merg la biserica si intradevar , sunt mai increzatoare un pic.
De iesit in oras....mai greu, suntem singuri , fara familie aici si este un pic mai dificil.
Te pup dulce, ma bucur din suflet ca v-am gasit!!!!

Piti
Scris: Wednesday, October 11, 2017 2:50 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/30/2017
Buna fetelor. Nadira te intelg perfect, cand am fost in saptamana mare de Craciun si mi-a spus ca s-a oprit din evolutie am crezut ca o sa cada cerul pe mine. la iesirea din cabinet erau colindatori, imi venea sa urlu de suparare, iti inteleg supararea. dar dupa o vreme de izolare ca sa zic asa, ptr ca eu m-am inchis foarte tare si nu prea am vrut sa discut cu nimeni despre cele intamplate, mergand la doctori si facand tot felul de analize, imi revenise increderea in mine. Eu zic ca faptul ca vei lua din timp aceste vitamine, si Sorina la fel, va fi mult mai bine data viitoare si mai ales ca veti incepe si sa faceti tratamentul injectabil. Sorina ma bucur ca te-ai dus la dr Gheorghita, cu siguranta data viitoare va fi bine si Clexanul te va ajuta. eu fac Fraxiparine pentru ca Clexane se gaseste mai greu si atunci dr Gheorghita a zis ca sa optez pentru tratamentul care este mai usor accesibil. Eu voi veni cu vesti saptamana viitoare. Sper sa vin cu o veste buna iar vestea sa va ridice moralul si speranta ca totul va fi in regula la urmatoarea sarcina. Sorina, cand vei ramane insarcinata sa stii ca dureaza cateva zile pana iti elibereaza tratamentul compensat asa ca eu am cumparat o cutie si apoi am luat si cel pe reteta. Va pup si va imbratisez
NADIRA
Scris: Wednesday, October 11, 2017 3:25 PM
Nivel

Piti draga, stiu ca ma intelegi, am trecut toate pe acolo, vorbim aceiasi limba.
Aceleasi trairi le-am avut si eu, nu am putut vorbi, m-am inchis in mine, a fost cumplit, nu suportam sa-mi zica cineva ca am deja un copil , sa ma gandesc la el, stiam si eu asta asta dar ce nu stiau ei este ca pana la 9 saptamani, m am rugat pt acest copil, i-am vorbit, am dormit cu mana pe burta, am cautat nume, mi-am vazut deja viata cu doi copii, nu m am gandit niciodata ca l as putea pierde. Stiu ca timpul ajuta la vindecarea ranilor, eu nu am lasat timpul sa treaca din dorinta de a fi insarcinata din nou si la fiecare 4 luni am avut cate o sarcina pierduta. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine cu tratamentul injectabil, sper sa tinem legatura toate in aceasta perioada si sa avem numai vesti bune in curand.
Abia astept sa ne spui ca bebe e bine!!!
Te pupic dulce!
Sorina_85
Scris: Friday, October 20, 2017 8:28 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Salut fetele! Cum esti Piti? Totul este ok? Sper sa aveti vesti cat mai bune amandoua coeur

campfire
NADIRA
Scris: Monday, October 23, 2017 4:00 PM
Nivel

Sorina_85 wrote:
Salut fetele! Cum esti Piti? Totul este ok? Sper sa aveti vesti cat mai bune amandoua coeur

campfire

Salut fetele,

Eu sunt ok, nu am nicio noutatate, in viitorul apropriat sper sa am, Piti.....asteptam cu nerabdare vesti bune de la tine.
Sorina, ce faci, cum esti? Ai terminat cu analizele?
Va pupic dulce! O saptamana usoara!
Sorina_85
Scris: Tuesday, October 24, 2017 9:11 AM
Nivel

NADIRA wrote:

Salut fetele,

Eu sunt ok, nu am nicio noutatate, in viitorul apropriat sper sa am, Piti.....asteptam cu nerabdare vesti bune de la tine.
Sorina, ce faci, cum esti? Ai terminat cu analizele?
Va pupic dulce! O saptamana usoara!

Heeei, salut! Am reusit sa fac si analiza aia, mama ei de analiza! Acum astept cumintica rezultatele ras
Va urmaresc cu nerabdare sa vada si ochii mei o veste buna topai
Sunt tare increzatoare Nadira ca o sa dai lovitura cat de curand si ca o sa fie bine Clap
O sa ne vaitam imediat ca nu mai avem timp de somn din cauza celui mic hohot hohot hohot
Va pup fetelor si o saptamana productiva sa avem !!!
majoreta majoreta majoreta
NADIRA
Scris: Wednesday, October 25, 2017 3:51 PM
Nivel

Salut fetelor,

Piti, sper din suflet ca esti bine, astept sa vii cu vesti bune.
Sorina, multa sanatate......
Va pupic!
Sorina_85
Scris: Wednesday, October 25, 2017 8:32 PM
Nivel

Saluty fetele!
Gata, mi-a venit si ultima analiza care a iesit in limite normale, ieeeee yes

Piti imi doresc din suflet sa fi bine si sa ne dai vesti bune Hands

Nadira, in ce stadiu esti cu proiectul bebe? Asteptam un testulet pozitiv in curand?ras

Va pup fetele cucuietele Cheek Kiss

campfire
NADIRA
Scris: Friday, October 27, 2017 12:21 AM
Nivel

Sorina_85 wrote:
Saluty fetele!
Gata, mi-a venit si ultima analiza care a iesit in limite normale, ieeeee yes

Piti imi doresc din suflet sa fi bine si sa ne dai vesti bune Hands

Nadira, in ce stadiu esti cu proiectul bebe? Asteptam un testulet pozitiv in curand?ras

Va pup fetele cucuietele Cheek Kiss

campfire

Salutare fetele!
Sorina, noi muncim La proiect si sper La un +++++ cat mai
repede!!!
Incepi si tu curand??? Piti, sper din suflet Ca totul este ok, Va pupic, sa aveti un week-end frumos!!
Cheek Kiss
Sorina_85
Scris: Friday, October 27, 2017 8:39 AM
Nivel

Neataaaa,
Noi lucram oricum la proiectul asta si acuma urmeaza ovulatia zilele astea Crazy M-am apucat de masurat temperatura bazala sa inteleg mai bine daca ovulez sau nu si sunt incantata de metoda asta. Abia astept sa vad de la tine test pozitiv, sa ne arati si noua,bine? computerlove

Piti Cheek Kiss

Va pupez gagici, Weekend fain sa aveti!

grup
NADIRA
Scris: Friday, October 27, 2017 2:10 PM
Nivel

Sorina_85 wrote:
Neataaaa,
Noi lucram oricum la proiectul asta si acuma urmeaza ovulatia zilele astea Crazy M-am apucat de masurat temperatura bazala sa inteleg mai bine daca ovulez sau nu si sunt incantata de metoda asta. Abia astept sa vad de la tine test pozitiv, sa ne arati si noua,bine? computerlove

Piti Cheek Kiss

Va pupez gagici, Weekend fain sa aveti!

grup

Neata draguta!
Eu am un feeling ca luna asta este pas, cel putin asa arata testul de dimineata, mai astept pana luni.plans plans
Eu folosesc teste de ovulatie, nu am folosit metoda asta Cu temperatura!!!
Pup Sorina!!
Sorina_85
Scris: Saturday, October 28, 2017 11:02 AM
Nivel

NADIRA wrote:

Neata draguta!
Eu am un feeling ca luna asta este pas, cel putin asa arata testul de dimineata, mai astept pana luni.plans plans
Eu folosesc teste de ovulatie, nu am folosit metoda asta Cu temperatura!!!
Pup Sorina!!

Buna dimi!
Si eu folosesc teste de ovulatie dar din cate stiu eu(sper sa nu zic prostii) testele astea iti arata cand atinge apogeul hormonul LH dar asta nu inseamna ca ai garantia ca foliculul se sparge si elibereaza ovulul. Cu temperatura, daca se sparge foliculul, se formeaza corpul galben in locul lui si va produce progesteron, iar progesteronul determina o crestere a temperaturii bazale cam cu 0.5 grade Celsius. Daca ai ovulat o sa vezi ca temperatura se mentine ridicata cel putin 10 zile. In cazul in care se prinde bobita, temperatura bazala ramane ridicata pe toata perioada sarcinii , daca nu se prinde bobita, atunci o sa scada dupa aproximativ 10 zile(variaza de la femeie la femeie) pentru ca atunci se distruge corpul galben care produce progesteron, iar in lipsa lui va scadea temperatura. Poate o sa incerci si tu daca ti se pare util Cheek Kiss
Ti-a iesit negativ testul de ovulatie sau de sarcina?ras
Weekend fain computerlove

campfire
NADIRA
Scris: Sunday, October 29, 2017 2:46 AM
Nivel

Sorina_85 wrote:

Buna dimi!
Si eu folosesc teste de ovulatie dar din cate stiu eu(sper sa nu zic prostii) testele astea iti arata cand atinge apogeul hormonul LH dar asta nu inseamna ca ai garantia ca foliculul se sparge si elibereaza ovulul. Cu temperatura, daca se sparge foliculul, se formeaza corpul galben in locul lui si va produce progesteron, iar progesteronul determina o crestere a temperaturii bazale cam cu 0.5 grade Celsius. Daca ai ovulat o sa vezi ca temperatura se mentine ridicata cel putin 10 zile. In cazul in care se prinde bobita, temperatura bazala ramane ridicata pe toata perioada sarcinii , daca nu se prinde bobita, atunci o sa scada dupa aproximativ 10 zile(variaza de la femeie la femeie) pentru ca atunci se distruge corpul galben care produce progesteron, iar in lipsa lui va scadea temperatura. Poate o sa incerci si tu daca ti se pare util Cheek Kiss
Ti-a iesit negativ testul de ovulatie sau de sarcina?ras
Weekend fain computerlove

campfire

Salutare Sorina,
Testul de sarcina mi a iestit negativ, adica testele ca am facut vreo 4, toate negative, sunt teste care in trecut au functionat la mine, se fac cu 5 zile inainte de prima zi de menstruatie, inca mai sper pt ca ma dor sanii fff rau, vedem luni.
Legat de testele de ovulatie, am ciclu regulat la 28 zile si Cu testele de ovulatie Am ramas mereu, vedem si de acum incolo.
Te pup Sorina!
Andreea06
Scris: Sunday, October 29, 2017 10:23 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Nadira, testele astea de zic cu x zile inainte de menstruatie sunt mai mult pt cele care au ciclu 32+ zile.. si ovulatie ib z14. Practic tre sa lasi 12 zile dupa ce ovulezi.. si abia prin a 14a sa testezi ca sa aiba timp sa fie hormonul in urina. Daca tu ai de 28z si ovulezi in z13-14, testezi in z27-28 adica atunci cam cand tre sa iti vina.

Asta doar pt ca poate implantarea e in z12 si nu in z8 si atunci n-are cum sa iasa...

Sper sa mai fie o speranta luna asta!! Pup!
Sorina_85
Scris: Sunday, October 29, 2017 12:19 PM
Nivel

NADIRA wrote:

Salutare Sorina,
Testul de sarcina mi a iestit negativ, adica testele ca am facut vreo 4, toate negative, sunt teste care in trecut au functionat la mine, se fac cu 5 zile inainte de prima zi de menstruatie, inca mai sper pt ca ma dor sanii fff rau, vedem luni.
Legat de testele de ovulatie, am ciclu regulat la 28 zile si Cu testele de ovulatie Am ramas mereu, vedem si de acum incolo.
Te pup Sorina!

Nadira, cum spune si Andreea, poate a fost o implantare mai tarzie si nu a avut timp hormonul hcg sa creasca suficient incat sa il sesizeze testul de sarcina. Oricum, nu ai motive de ingrijorare, de ovulat oricum ovulezi bine, din moment ce s-a prins de atatea ori intr-un an. Cel mai important e sa iti iei neaparat tratamentul si poate incerci sa faci putina miscare, prinde tare bine, nu mult si nu exagerat dar asa o bicicleta de camera sau oras sau mers pe jos pe cat de mult posibil si cu orice ocazie. O sa vina siiigur bebe la tine, pana de Craciun parca vad ca vi cu vestea cea mare.
Te imbratisez Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.