A murit MADALINA MANOLE!

Options A murit MADALINA MANOLE!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Saturday, July 17, 2010 8:08 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
M-ai bine sa inchida acest topic un moderator.Rog frumospupici
bereea
Postat: Saturday, July 17, 2010 8:21 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Teo, te-ai enervat degeaba.Remarci ca "traim in lumi diferite, " etc, pe care le-ai facut si pe la alte subiecte mie mi se par jignitoare.Adica una e ...si alta...
ioana0023
Postat: Saturday, July 17, 2010 11:04 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
M-am uitat astazi la televizor, am butonat pe fiecare canal, si nimic-nimic despre Madalina Manole, iar pana acum o tineau numai cu camere.uff
t-mihaela
Postat: Sunday, July 18, 2010 2:10 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Moaaa, capacitatea mea mintala cum sta oare oare Bereea, in ce priveste MM sunt de acord cu tine parca-mi iei vorbele din gura pupici Gata fug la croseta nu aruncati ca am tulit-o furisat
kali
Postat: Sunday, July 18, 2010 9:14 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
M-au luat ametelile pe-aici!alcool
Nah, eu tratez "stirea" ca pe oricare alta. Asa cum nu am urmarit-o in mod special cat a trait, tot asa nu mai intereseaza subiectul mortii ei. Nu e prima si nici ultima...
bulibuli
Postat: Sunday, July 18, 2010 10:30 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Mai, mai, chiar nu stiu de la ce ati luat foc, nu trebuie interpretat mai departe de cuvinte.. dar.. asa suntem noi femeile, nu ne putem abtine, e in firea noastra...

Cu privire la stire, am luat-o si eu ca pe orice alta stire, a murit un om, nu pot sa nu am chiar nicio umbra de regret daca mi-a atins viata cat de putin, nu are importanta ca e vedeta sau nu, e pacat ca s-a dus din lumea asta atat de devreme si ce moarte a avut....( am auzit pe cineva spunand: "daca ei nu i-a parut rau dupa viata ei, mie de ce sa-mi para?"...). Nu am urmarit insa stirea nici la tv, nici in alta parte, doar ce am mai prins din discutii intamplator, nu-mi place sa urmaresc asemenea evenimente ca-mi intristeaza viata.

Nici eu nu cred ca a planuit fapta sa, cred ca a fost mai degraba un impuls de moment, ceva a schimbat cursul evenimentelor, o cearta, o dezamagire, o veste proasta sau orice.. cine stie... eu una nici nu vreau sa stiu prea multe detalii... ce se mai poate schimba daca se afla? opinia publica? nici macar...

Cat despre boala psihica, de acord cu Miru... e o boala ca oricare alta, adica poti sa intelegi un om bolnav de hepatita si sa-l compatimesti, dar nu putem intelege creierul si bolile psihice la fel, ca pe alterari ale functiei unui organ.... Dar fereasca Dumnezeu sa te imbolnavesti de o asemenea boala, care nici nu te face sa urli de durere, nici sa sangerezi abundent, si de aceea nu gasesti intelegere si compasiune la cei din jur, care te vad doar ca pe un nebun, si mai mult de atat tu singur nu te intelegi si nu te poti ajuta, nu gasesti putere sa iesi din starea aia si te afunzi din ce in ce mai mult, si poate abia atunci poti sa intelegi suferinta si disperarea altuia... dar.. cu ce pret??
Daca vezi un om pe strada ca sangera ii sari in ajutor, bietul de el, daca vezi unul ca plange in hohote zici e nebun si treci mai departe... Daca ai cazut si te-ai lovit strangi din dinti si gasesti puterea fizica sa te ridici, daca esti doborat psihic ce faci? cum te ridici? de ce te agati? cand tu poate nici nu-ti dai seama ca ai cazut.. si altii nu vad sau nu vor sa vada....

Am mai zis candva, multumesc lui Dumnezeu ca sunt intreaga la minte si ma rog sa raman asa, ca mi se pare cumplit, o boala parsiva care te distruge incet si aduce suferinta si celor din jurul tau. Sa fim fericite ca in clipele grele am avut un psihic puternic care ne-a ajutat sa trecem mai departe fara urmari atat de grave.
alexandrabogdan
Postat: Monday, July 19, 2010 9:33 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
bulibuli wrote:
Mai, mai, chiar nu stiu de la ce ati luat foc, nu trebuie interpretat mai departe de cuvinte.. dar.. asa suntem noi femeile, nu ne putem abtine, e in firea noastra...

Cu privire la stire, am luat-o si eu ca pe orice alta stire, a murit un om, nu pot sa nu am chiar nicio umbra de regret daca mi-a atins viata cat de putin, nu are importanta ca e vedeta sau nu, e pacat ca s-a dus din lumea asta atat de devreme si ce moarte a avut....( am auzit pe cineva spunand: "daca ei nu i-a parut rau dupa viata ei, mie de ce sa-mi para?"...). Nu am urmarit insa stirea nici la tv, nici in alta parte, doar ce am mai prins din discutii intamplator, nu-mi place sa urmaresc asemenea evenimente ca-mi intristeaza viata.

Nici eu nu cred ca a planuit fapta sa, cred ca a fost mai degraba un impuls de moment, ceva a schimbat cursul evenimentelor, o cearta, o dezamagire, o veste proasta sau orice.. cine stie... eu una nici nu vreau sa stiu prea multe detalii... ce se mai poate schimba daca se afla? opinia publica? nici macar...

Cat despre boala psihica, de acord cu Miru... e o boala ca oricare alta, adica poti sa intelegi un om bolnav de hepatita si sa-l compatimesti, dar nu putem intelege creierul si bolile psihice la fel, ca pe alterari ale functiei unui organ.... Dar fereasca Dumnezeu sa te imbolnavesti de o asemenea boala, care nici nu te face sa urli de durere, nici sa sangerezi abundent, si de aceea nu gasesti intelegere si compasiune la cei din jur, care te vad doar ca pe un nebun, si mai mult de atat tu singur nu te intelegi si nu te poti ajuta, nu gasesti putere sa iesi din starea aia si te afunzi din ce in ce mai mult, si poate abia atunci poti sa intelegi suferinta si disperarea altuia... dar.. cu ce pret??
Daca vezi un om pe strada ca sangera ii sari in ajutor, bietul de el, daca vezi unul ca plange in hohote zici e nebun si treci mai departe... Daca ai cazut si te-ai lovit strangi din dinti si gasesti puterea fizica sa te ridici, daca esti doborat psihic ce faci? cum te ridici? de ce te agati? cand tu poate nici nu-ti dai seama ca ai cazut.. si altii nu vad sau nu vor sa vada....

Am mai zis candva, multumesc lui Dumnezeu ca sunt intreaga la minte si ma rog sa raman asa, ca mi se pare cumplit, o boala parsiva care te distruge incet si aduce suferinta si celor din jurul tau. Sa fim fericite ca in clipele grele am avut un psihic puternic care ne-a ajutat sa trecem mai departe fara urmari atat de grave.

mare dreptate ai! f mare!
shirel
Postat: Tuesday, July 20, 2010 7:53 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Eeeee si cand D-zeu iti da ceva asa sa o simti pe pielea ta ti-o da nu te iarta.Ieri am vorbit cu varul meu care este si el muzician a participat de multe ori cu multi cantareti in diferite turnee si mi-a spus printre altele ca Madalina Manole a fost o nepoata de a doua a mamei mele.banghead banghead banghead Hei ce spune-ti de asta uita-ma si neamuri cu ea ,mama mea a fost infiata de o familie ,unchiul ei a fost bunicul Madalinei.Bravo uite asa imi trebuie dar orcum nu a reusit sa schimbe nimic din ceea ce gandeam inainte despre ea.Mama mea nu a cunoscut-o personal doar pe bunicul ei si orcum nu-si prea aduce aminte multe,in schimb tatal meu imi aduc aminte ca a fost la unul din concertele ei demult si a discutat cu ea despre asta.
Uite vedeti cum se invarte roata!sic Asta este viatza vine de multe ori cu surprize neasteptate.I-am spus si lui Raly ,vestea m-a lasat fara cuvinte.

Sper sa fie si ultima data cand mai intru pe acest topic ,ne-am contrazis destul si chiar nu am crezut ca se va ajunge pana la asa ceva ca Teo sa plece de pe forum.computerlove computerlove
bulibuli
Postat: Tuesday, July 20, 2010 10:32 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Shirel, atunci.. condoleante...

Parca totusi nu pot sa cred ca Teo s-a suparat asa tare de la atata lucru... eu sper sa revina asupra deciziei..
mommy
Postat: Thursday, July 22, 2010 9:17 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Buli, ai scris foarte frumos! newclap
Teo, sper a nu ai plecat de tot! hearts
Cris-DL
Postat: Thursday, July 29, 2010 11:23 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Vaaaai, m-ati omorat cat ati dezbatut "problema" alcool Si unde s-a ajuns... uff imi pare tare rau -Teo, Petro, sper ca reveniti asupra deciziei de a parasi forumul... pana si parintii cu sotul Madalinei Manole, s-au impacat (se zice...)!

...nu mai comentez nimic vis-a-vis de subiect, consider ca s-a dezbatut destul cazul ei in mass-media... m-au intoxicat cu atatea "stiri"/presupuneri; eu o las sa se odihneasca in pace si ma rog la DD sa nu-mi ia mintea (judecata)!
ioana0023
Postat: Thursday, July 29, 2010 12:35 PM

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
De ce pleaca fetele, s-au suparata asa tare incat sa paraseasca forumul?
nikmiki
Postat: Sunday, August 8, 2010 1:55 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/18/2010
Postari: 881
Locatia: Spania
sper ca si-a gasit odihna
a trecut,acum nu se mai aude de subiectul acesta pe nici un canal.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed