A murit MADALINA MANOLE!

Options A murit MADALINA MANOLE!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Friday, July 16, 2010 9:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
mama Alessiei eu sunt de acord cu tine (vis-a-vis de depresie). doar cine nu a suferit de depresia in viatza lui nu o poate intelege. un om depresiv poate ascunde f bine adevarata sa stare.....dar trebuie cerut ajutor. nu e o rusine sa mergi la psiholog .
Ana
Postat: Friday, July 16, 2010 11:47 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Cat s-a dezbatut in cateva ore,fetelor a murit si gata niciodata nu vom putea fi de acord fiecare avem opinii si gandiri diferite asa ca hai sa lasam pacea intre noi...hearts hearts
imi pare rau pentru copilasul ce a ramas iar desprea ea...stie ea prea bine unde s-a dus...
koko2008
Postat: Saturday, July 17, 2010 7:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Cel mai afectat este si va fi acel suflet. Se va intreba mereu cum ar fi fost mama, cum i ar fi indrumat pasii....pacat. Mare pacat. Ce a fost in mintea ei numai ea stie .
Pana sa moara n o baga nimeni in seama , si acum se vorbeste numai despre ea. Nu i corect. Asa s a intamplat si cu Laura Stoica si cu Michael J.
Dumnezeu s o odihneasca. pale
alexandrabogdan
Postat: Saturday, July 17, 2010 9:45 AM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
koko2008 wrote:
Cel mai afectat este si va fi acel suflet. Se va intreba mereu cum ar fi fost mama, cum i ar fi indrumat pasii....pacat. Mare pacat. Ce a fost in mintea ei numai ea stie .
Pana sa moara n o baga nimeni in seama , si acum se vorbeste numai despre ea. Nu i corect. Asa s a intamplat si cu Laura Stoica si cu Michael J.
Dumnezeu s o odihneasca. pale

mda, nu-i corect. ca nu era chiar o nulitate cum am vazut ca s-a scris. nici unul dintre noi nu suntem. fiecare suntem speciali in felul nostru.
oanamaria
Postat: Saturday, July 17, 2010 10:31 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Am citit si am vazut ca unele dintre voi v-ati aventurat si ati facut niste comantarii rautacioase ,ati judecat ,ati aruncat cu vorbe grele .Pacat !NU asta era scopul sa judecam ,ci sa aducem un ultim omagiu .
Mi-ati lasat un gust amar !
mariana71
Postat: Saturday, July 17, 2010 11:44 AM

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Locatia: italia
De acord cu tine Oana.
mommy
Postat: Saturday, July 17, 2010 12:17 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Depresia este o boala psihica. Creierul este un organ si se poate imbolnavi ca si celelalte organe, iar functiile lui sunt afectate, iar asta afecteaza actiunile si modul de a gandi al omului. Omul se naste cu cateva instincte foarte puternice, unul din ele este cel de conservare; nu e usor sa te sinucizi, un om sanatos psihic nu poate hotara "maine ma sinucid", iar a doua zi chiar sa o faca, acest instinct il va opri.
Daca intradevar s-a sinucis pentru ca "nu mai era frumoasa" (spun "daca" pt ca nici nu stim exact motivul, stim doar ce vehiculeaza presa noastra), eu nu vad nici o deosebire intre sinuciderea ei si fetele anorexice care se infometeaza pana la moarte. Toate sufera de o afectiune psihica. Nu cred ca este bine sa o judecam pentru gestul ei. Eu nu o consider nici lasa, nici egoista, ci doar o persoana bolnava.
shirel
Postat: Saturday, July 17, 2010 12:18 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
oanamaria wrote:
Am citit si am vazut ca unele dintre voi v-ati aventurat si ati facut niste comantarii rautacioase ,ati judecat ,ati aruncat cu vorbe grele .Pacat !NU asta era scopul sa judecam ,ci sa aducem un ultim omagiu .
Mi-ati lasat un gust amar !

Niciodata ,dar niciodata nu voi da ultimul omagiu la cineva care-si ia viatza singur nici chiar daca ar fi fost vorba de mama mea nu voi putea fi de acord cu asa ceva indiferent de durerea care o purta in suflet si spun asta din toata inima daca ar fi trait cineva viatza pe care am trait-o eu si tot prin ce am trecut eu cred ca as fi trebuit sa fiu moarta de mult dar nu am vrut sa aleg asta .
Ange blanc
Postat: Saturday, July 17, 2010 1:41 PM

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
shirel wrote:

Niciodata ,dar niciodata nu voi da ultimul omagiu la cineva care-si ia viatza singur nici chiar daca ar fi fost vorba de mama mea nu voi putea fi de acord cu asa ceva indiferent de durerea care o purta in suflet si spun asta din toata inima daca ar fi trait cineva viatza pe care am trait-o eu si tot prin ce am trecut eu cred ca as fi trebuit sa fiu moarta de mult dar nu am vrut sa aleg asta .

newclap newclap newclap newclap newclap
raly
Postat: Saturday, July 17, 2010 1:54 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Ce discutii inflacarate aici!Nu are rost sa va certati,cu a fost a fost si ce a facut,a facut acum e moarta si n-o va invia nimeni!Sa-si gaseasca sufletul ei linistea!uff
miriam
Postat: Saturday, July 17, 2010 2:11 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
ralynewclap
Cred ca nu este cazul nici sa o elogiem dar nici sa o desconsideram, mai intai de toate a fost si ea un om cu suflet, pe care problemele si grijile nu l-au ocolit.
Madalina nu este nici prima si nici ultima vedeta care se sinucide.
Nenumarate personalitati(vedete ) din lumea asta au sfarsit intr-un mod rusinos, si totusi noi ascultam muzica lor, ne folosim de inventiile lor... s.a.m.d.
Ma indoiesc ca in lumea de dincolo, asa cum spuneau alte fete, isi va mai gasi linistea.
Cum am mai spus, si mie imi pare rau, am crescut si eu cu muzica ei, dar pt ea nu se mai poate face nimic din pacatecry
vanina
Postat: Saturday, July 17, 2010 2:26 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Miru wrote:
Depresia este o boala psihica. Creierul este un organ si se poate imbolnavi ca si celelalte organe, iar functiile lui sunt afectate, iar asta afecteaza actiunile si modul de a gandi al omului. Omul se naste cu cateva instincte foarte puternice, unul din ele este cel de conservare; nu e usor sa te sinucizi, un om sanatos psihic nu poate hotara "maine ma sinucid", iar a doua zi chiar sa o faca, acest instinct il va opri.
Daca intradevar s-a sinucis pentru ca "nu mai era frumoasa" (spun "daca" pt ca nici nu stim exact motivul, stim doar ce vehiculeaza presa noastra), eu nu vad nici o deosebire intre sinuciderea ei si fetele anorexice care se infometeaza pana la moarte. Toate sufera de o afectiune psihica. Nu cred ca este bine sa o judecam pentru gestul ei. Eu nu o consider nici lasa, nici egoista, ci doar o persoana bolnava.

Acelasi lucru vroiam sa-l spun si eu.
E foarte urat sa citesti atatea mesaje de prost gust, dar asta e situatia, multi oameni nu au destula capacitate mintala care sa-i ajute sa inteleaga cum functioneaza depresia, de exemplu.
Imi vine si sa rad cand citesc comentarii de genul "Nu am niciun drept sa o judec, dar...".

Imi pare foarte rau ca a murit Madalina Manole, a fost o femeie foarte frumoasa si o voce superba. cry
bereea
Postat: Saturday, July 17, 2010 3:36 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
TeosOf wrote:

Nu m-am luat de parerea ta, te-am intrebat de ce esti atat de sigura? Si ca si tine, am scris ceea ce gandesc despre moartea ei. Am mai scris si altadata, cand cineva isi exprima un punct de vedere, nu inseamna ca e contra cuiva. Nu am nicio problema cu parerea ta, sau a altora, cred ca fiecare e liber sa-si expuna propriile pareri si nu inteleg de ce trebuie sa intram in conflicte sau sa ne sara tandara?

La celelalte intrebari nu mai raspund, caci vorbim limbi diferite.

Teo, sunt multummita ca traim in lumi diferite, crede-ma.Tu ti-ai exprimat punctul de vedere, dar daca eu sau altcineva nu e de acor d cu tine inseamna ca e contra?.Nu e prima data cand faci anumite remarci jignitoare si ar fi mai bine nu nu o mai faci.

Vanina, tu vorbesti de mesaje de prost gust?????????

Ar fi bine daca ne-am invata sa consideram asa-zisele vedete doar niste oameni si sa nu-i mai ridicam atata in slavi.Cand aud pareri de genul"acum canta ingerilor" mi s eface pur si simplu greata.
Si cu asta am incheiat discutia despre extraordinarea MM
shirel
Postat: Saturday, July 17, 2010 4:18 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
vanina wrote:

Acelasi lucru vroiam sa-l spun si eu.
E foarte urat sa citesti atatea mesaje de prost gust, dar asta e situatia, multi oameni nu au destula capacitate mintala care sa-i ajute sa inteleaga cum functioneaza depresia, de exemplu.
Imi vine si sa rad cand citesc comentarii de genul "Nu am niciun drept sa o judec, dar...".

Imi pare foarte rau ca a murit Madalina Manole, a fost o femeie foarte frumoasa si o voce superba. cry

Uite cine sa gasit sa citeasca mesajele de prost gust dar si noi cand le citim pe ale tale cum este ?Sunt sigura ca nici nu ai nevoie sa ai o capacitate mentala prea dezvoltata ca sa-ti dai seama ca asta iti este situatia si doar atata poti sa gandesti ,pe cuvant ca imi vine sa rad de tupeul de prost gust al tau de obicei .....Nu am nici un drept sa te judec ....dar ...continui sa ma distrez pe chestia asta.

Imi cer scuze ptr,offff topic si chiar daca zbor din acest forum nu-mi pare rau !Maximul intru intr-o depresie si fac tratament nu ma sinucid.
TeosOf
Postat: Saturday, July 17, 2010 8:01 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
bereea wrote:

Teo, sunt multummita ca traim in lumi diferite, crede-ma.Tu ti-ai exprimat punctul de vedere, dar daca eu sau altcineva nu e de acor d cu tine inseamna ca e contra?.Nu e prima data cand faci anumite remarci jignitoare si ar fi mai bine nu nu o mai faci.

Imi arati si mie unde sunt acele remarci jignitoare?
De data asta chiar ca m-am enervat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed