A murit MADALINA MANOLE!

Options A murit MADALINA MANOLE!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 15, 2010 2:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
Anabella wrote:
totul e posibil viata de vedeta nu cred ca e asa cum ne imaginam noi cateodata.....

sunt convinsa de asta....
ioana0023
Postat: Thursday, July 15, 2010 5:07 PM

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
Nu afost nimeni la Sala Radio...?cry
oanamaria
Postat: Thursday, July 15, 2010 7:04 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Am avut si azi o zi super proasta din cauza nenorocirii care s-a intamplat.M-a afectat extrem de mult!plans
Ana
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:10 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
oanamaria wrote:
Am avut si azi o zi super proasta din cauza nenorocirii care s-a intamplat.M-a afectat extrem de mult!plans
Care nenorocire?te referi la altceva?sau tot la asta....numai ca dureaza si azi...
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:10 PM

fetele din Bucuresti nu ati fost la sala Radio?
oanamaria
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:46 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Anabella wrote:
Care nenorocire?te referi la altceva?sau tot la asta....numai ca dureaza si azi...

Da la sinuciderea ei ma refer.M-a rascolit si indurerat enorm!uff
ioana0023
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:51 PM

Eu am vazut la televizor, cum i-a fost deschis capacul. cry
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:54 PM

oanamaria wrote:

si pe mine m-a rascolit. nu stiu de ce dar parca am senzatia ca e o gluma proasta si tot nu inteleg de ce. aparent avea o viatza perfecta...dar.......pt ea nu era asa deloc din cate se pare
Ana
Postat: Thursday, July 15, 2010 9:55 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
oanamaria wrote:

pupici pupici computerlove
ioana0023
Postat: Thursday, July 15, 2010 10:09 PM

Numai ea si Dumnezeu, stie ce-a avut...totus ceva era in neregula de s-a ajuns aici.
mama Alessiei
Postat: Thursday, July 15, 2010 11:47 PM

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
bereea wrote:
Eu ma intreb de ce anumite persoane cu renume , asa-zise vip-uri, cu un fizic frumos, succes, bani...ajung sa faca aceste gesturi? N-am auzit inca de o mama cu mai multi copii, ramasa poate si fara munca si poate nestiind ce sa puna de mancare copiilor ei, sa se sinucida.De ce vedetele trec prin depresii?Ce motiv au?

Bereea computerlove , aici trebuie sa te contrazic, din cauza depresiilor se sinucid si mame simple, din toata lumea, ba isi mai si omoara copii o data cu ele. plans plans plans Sa-ti dau citeva exemple de pe meleagurile italiene ?
Mi se face pielea gainii cind le aud la stiri...citeva recente:
https://www.blitzquotidiano.it/cronaca-italia/passo-corese-rieti-madre-depressa-getta-neonata-dalla-finestra-400515/ (mama depresa care isi arunca fiica nou nascuta de 6 luni de la fereastra)

https://www.pianetamamma.it/il-bambino/notizie-cronaca/madre-depressa-si-getta-nel-fiume-abbracciata-al-figlio.html (asta se sinucide aruncindu-se intr-un riu cu copilul de 8 ani)

https://lacronacaitaliana.com/?p=1398 (iar asta isi omoara 2 copii, unul de 5 si altul de 6 ani, apoi se sinucide)
Cuvintele sunt de prisos in fata mortii unor copilasi nevinovati uff uff uff
Pacat ca nu si-au dat seama cei apropiati lor cit de grava era situatia iar daca aceste mame (inclusiv Madalina Manole, care era la a doua incercare de sinucidere) s-ar fi supus unor tratamente medicale contra depresiei nu s-ar fi intimplat aceste tragedii cry cry cry

TatyKS
Postat: Friday, July 16, 2010 8:46 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Si eu sunt de parare ca daca cineva din viata ei ar fi insistat ca ea sa faca un tratament, nu s-ar fi ajuns aici.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Pacat ca acel copil nu-si poate cunoaste minunata mama pe care ar fi putut-o avea langa el toata viata poate.cry .

Aseara Carmen Radulescu daca v-o aduceti aminte, a declarat ca sotul Madalinei i-a spus ca nu e ea de vina pentru ce a facut si ca o sa se afle totulcry .

Eu sunt la Ploiesti la mama dar nu ma pot duce , nu-mi place sa vad oameni in cosciuguff .

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
miriam
Postat: Friday, July 16, 2010 8:50 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
PACAT... anul trecut citeam despre ea intr-o revista cat este de fericita si cat de curand isi doreste inca un copil, iar acum aud asta...cry
aici...https://www.libertatea.ro/stire/madalina-manole-si-sanda-ladosi-primele-poze-cu-copiii-267683.html
monique
Postat: Friday, July 16, 2010 11:02 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
"sufletul tau se destrama si plângea, se zbatea si noi nu stiam…gândurile tale se chinuiau sa-l regaseasca, dar el se stingea…aveai atâta nevoie de Dumnezeu si ai crezut ca asa Îl vei gasi mai repede…
era atâta nevoie de cineva lânga tine care sa te iubeasca divin, neconditionat, care sa lupte pentru tine, pentru viata ta, care sa vrea sa te vindece de gândurile tale pustiite, de tine în acele momente… tu erai un pericol pentru viata ta si nimeni nu stia, tu plângeai si noi nu vedeam, sufletul tau ardea de durere si noi nu te cautam…
Doamne, câta durere si zbatere, câta lupta!
În cântarile înmormântarii se spune: Vai, câta lupta are sufletul când se desparte de trup! Vai, cât lacrimeaza atunci si nu are cine sa-l ajute!
Asa a simtit Madalina atunci… sa nu o condamnam, dar sa ne rugam intens pentru ea si sa Îl rugam pe Bunul Dumnezeu sa o ierte si sa aiba grija de ea acolo unde este!"

Am dat copy paste la un comment de pe blogul ei. Destul de adevarat, frumos spus...
Marea problema a noastra insa ramane: cat de multa atentie ne acordam noua, oamenilor, celor de langa noi si nu numai? Trecem zilnic pe langa oameni care sunt cu sufletele impovarate, care cine stie ce drame traiesc si cat de mult ar avea nevoie macar sa ii asculte cineva... Din pacate ne-am departat enorm de mult sufleteste unul de altul, asta este marea criza a secolului nostru: criza sufleteasca. Asta este. Insa eu cred ca ar trebui ca noi sa constientizam ca puterea de a depasi momentele grele sta doar in noi si in Dumnezeu. Sa nu asteptam ca altii sa ne ridice din cenusa, ca s-ar putea sa asteptam mult si bine...
ioana0023
Postat: Friday, July 16, 2010 12:13 PM

Aici este in direct de la Ploiesti
https://live.stirileprotv.ro/live/ibu2.html
In sicriul alb, cu dantela sta Madalina, si parca nu ne vine sa credem ca este ea acolo.
Parintii sunt sfasiati de durere.. cry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed