A murit MADALINA MANOLE!

Options A murit MADALINA MANOLE!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Wednesday, July 14, 2010 8:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Clar nu judeca limpede !
Eu mereu i-am ascultat cu drag muzica !
Dumnezeu sa o odihneasca in pace ! Cred ca si-a gasit linistea cea mult cautata !
Pacat ca nu a avut puterea sa vada dincolo de durerea si egoismul ei ! Un copil sufera ..... fara vina ! closedtopic
shirel
Postat: Wednesday, July 14, 2010 9:06 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Anabella wrote:
aia ma intrebam si eu,el nu era acasa,copilul unde era?fool de asta nu s-a scris nimica nu?

Copilul in ultimul timp era mai mult la bunici la parinti sotului din cauza stariilor ei psihice.Exact era intr-o depresie foarte grea cu toate ca ieri a acordat un frumos interviu presei dar ea era cunoscuta ca ascundea adevarul in fatza presei ,orcum ce curaj tampit poti sa ai sa bei insecticid .Pacat ca nu a reusit nimeni sa o scoata din aceasta stare in care se afla ea inca cred ca mai avea probleme nevindecate din cealalta casatorie in care am inteles ca a suferit enorm.
bereea
Postat: Wednesday, July 14, 2010 9:14 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Imi pare rau de copilul ramas fara mama...de aceea consider gestul ei de neiertat.
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, July 14, 2010 9:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
depresia e f greu de dus de unul singur.... eu am trecut de 2 ori prin asa ceva si mi-a fost tare greu. prima data nu am avut maturitatea sa cer ajutor.....dar a 2-a oara am cerut ajutor si acum mi-e bine. depresia e parsiva, te invaluie si te face sa te gandesti la lucruri ...oribile. eu nu o pot condamna pt ca nimeni nu stie ce povara ducea sufletul ei. dar ma gandesc la saracul copil.....fara tata mai poate creste un copil, dar fara mama......
KALE
Postat: Wednesday, July 14, 2010 9:42 PM

Intrat: 5/21/2010
Postari: 2870
Locatia: RO - BUCURESTI
Dumnezeu s-a odihneasca! Imi pare rau, dar nu cred in varianta sinuciderii....stirile sunt contradictorii...si...poate sa fie mai socante! Statea cu sotul si soacra? La ora aceeea nu era normal sa fie in pat cu ea? (sotul!) Si...copilul unde era? Ca..nu se spune nimik! Daca chiar a fost sinucidere...inseamna ca povara din sufletul ei a fost mai mare, a cantarit mai mult decat realizarile: un sot iubitor, un copil mult dorit, o casa abia terminata...un disc in aparitie....De aceea nu cred ca s-a sinucis, poate i-a fost rau si a luat oarece medicamante...care in combinatie cu altceva...(cica venisera de la o petrecere)...si poate in cadere, sa se fi spart acel recipient de...insecticid...Poate daca cei in drept ar face o ancheta serioasa, inainte de a-si da cu parerea...am putea afla adevarul..care oricum nu mai conteaza! Madalina...a murit!
shirel
Postat: Wednesday, July 14, 2010 10:11 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
KALE wrote:
Dumnezeu s-a odihneasca! Imi pare rau, dar nu cred in varianta sinuciderii....stirile sunt contradictorii...si...poate sa fie mai socante! Statea cu sotul si soacra? La ora aceeea nu era normal sa fie in pat cu ea? (sotul!) Si...copilul unde era? Ca..nu se spune nimik! Daca chiar a fost sinucidere...inseamna ca povara din sufletul ei a fost mai mare, a cantarit mai mult decat realizarile: un sot iubitor, un copil mult dorit, o casa abia terminata...un disc in aparitie....De aceea nu cred ca s-a sinucis, poate i-a fost rau si a luat oarece medicamante...care in combinatie cu altceva...(cica venisera de la o petrecere)...si poate in cadere, sa se fi spart acel recipient de...insecticid...Poate daca cei in drept ar face o ancheta serioasa, inainte de a-si da cu parerea...am putea afla adevarul..care oricum nu mai conteaza! Madalina...a murit!

Nu statea in casa cu soacra am inteles ca ,copilul era mai mult pe la soacra ei dacat acasa din cauza stariilor ei de depresie,ganditi-va ca si o simpla depresie de dupa nastere netratata la timp poate agrava si produce atatea nenorociri.Adevarul este luat de ea in mormant ,pe mine ma doare ca sunt multi oameni pe care-i inzestreste D-zeu cu atatea calitati dar care la randul lor nu stiu cum sa se bucure si sa se foloseasca de ele cu adevarat pe aceasta lume.
Intradevar cica era mult sange pe jos dar in organism a fost gasit aceea otrava.Mie imi este suspect Sms ei fiindca cineva care este in pragul sinuciderii nu scrie niciodata ca nimeni nu este vinovat de moartea ei ci scrie direct ca eu vreau sa mor deci cineva vrea sa iasa curat in toata chestia asta.

Apropo ,l-am intrebat pe Yohanan care doarme foarte adanc daca simpte cand eu ma ridic de langa el si mi-a spus ca da si mai tot timpul deci nu prea cred ca erau si in aceeasi dormitor impreuna .dar comentariile cred ca sunt de prisos.....
TeosOf
Postat: Wednesday, July 14, 2010 10:53 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Imi pare rau de sufletul ei.pale
Irinuca
Postat: Wednesday, July 14, 2010 11:04 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/22/2010
Postari: 923
Locatia: Acasa
Eu cred ca numai un om bolnav psihic e capabil sa se sinucida. Si in conditiile astea, nu pot sa o condamn, nici sa o judec. Trebuie sa fii complet inconstient sa-ti pui propriile neajunsuri inaintea copilului tau.
Chiar am convingerea ca daca s-a sinucis, a facut-o pt ca era bolnava.
Mi-e mila de copil care n-are nicio vina pe lumea asta pt problemele ei.

Dumnezeu sa o ierte si s-o odihneasca in pace.
beblina2010
Postat: Thursday, July 15, 2010 1:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 6/18/2010
Postari: 35
Locatia: bucuresti
iti doresti atatia ani un copil,iar atunci cand il ai te ucizi.....nu cred ca s-a sinucis...isi iubea mult copilul ca sa il lase pe alte persoane...
nu cred in sinucidere DELOC....
DUMNEZEU SA O ODIHNEACA IN PACE....:(((((((((((
PrincessLilou
Postat: Thursday, July 15, 2010 1:08 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
shirel wrote:

Da exact vroiam sa spun ca astazi era ziua ei,nu stiu daca s-a sinucis nu pot sa o iert credeti-ma sinuciderea este si apartine oamenilor lasi care nu vor sa se infrunte cu problemele vietii si cauta o scapare usoara.

cute_babies_of_mine wrote:
"Stiu ca ma iubeste multa lume si îmi pare rau. Nu ma mai simt frumoasa". E asta un motiv suficient sa lasi un copil fara mama????????????

Edit: Cum ar fi sa imi tai si eu maine venele pentru ca am descoperit ca am vergeturi???????????

danamaria wrote:
pentru mine gestul Madalinei este incalificabil si nu ma gindesc decit la cele doua minute firave ale copilului care ar fi trebuit sa o cuprinda de git si sa-i spuna "mama" si sa se simta ocrotit in bratele ei.
daca intr-adevar s-a sinucis, gestul ei este oribil si de condamnat si Dumnezeu sa ma ierte, dar nu-mi pare rau pentru ea ci doar pentru copilasul ramas in urma ei.

scuzati-ma ca v-am citat, dar sustin sus si tare ce au spus shirel, cute si danamaria. si ca o concluzie:

t-mihaela wrote:
Eu n-am vazut-o niciodata frumoasa , acum parca o vad si mai urata cu gestul asta tampit si egoist .Nci nu-mi pierd vremea cu stirea asta salut .

ninetem
Postat: Thursday, July 15, 2010 1:26 PM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Dumnezeu sa o ierte pentru gestul ei, si sa-i ajute copilasul sa aiba o viata cat se mai poate de frumoasa.
De judecat nu sunt in masura sa o fac, e altcineva mai mare care o va face!
bereea
Postat: Thursday, July 15, 2010 1:40 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Daca se discuta pe marginea mortii ei, nu cred ca e judecata.Eu ma intreb de ce anumite persoane cu renume , asa-zise vip-uri, cu un fizic frumos, succes, bani...ajung sa faca aceste gesturi?N-am auzit inca de o mama cu mai multi copii, ramasa poate si fara munca si poate nestiind ce sa puna de mancare copiilor ei, sa se sinucida.De ce vedetele trec prin depresii?Ce motiv au?
Ana
Postat: Thursday, July 15, 2010 2:05 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
bereea wrote:
Daca se discuta pe marginea mortii ei, nu cred ca e judecata.Eu ma intreb de ce anumite persoane cu renume , asa-zise vip-uri, cu un fizic frumos, succes, bani...ajung sa faca aceste gesturi?N-am auzit inca de o mama cu mai multi copii, ramasa poate si fara munca si poate nestiind ce sa puna de mancare copiilor ei, sa se sinucida.De ce vedetele trec prin depresii?Ce motiv au?
probabil nu au fericirea deplina...si se mai si dogreaza crezand ca aia aduce fericire,majoritatea fac asta
alexandrabogdan
Postat: Thursday, July 15, 2010 2:08 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
Anabella wrote:
probabil nu au fericirea deplina...si se mai si dogreaza crezand ca aia aduce fericire,majoritatea fac asta

poate sunt poveri si mai grele de atat. e posibil orice.
Ana
Postat: Thursday, July 15, 2010 2:12 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
alexandrabogdan wrote:

poate sunt poveri si mai grele de atat. e posibil orice.
totul e posibil viata de vedeta nu cred ca e asa cum ne imaginam noi cateodata.....
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed