 Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 17939
| E baiat sau este fata ? Cum aflam sexul copilului ? Poti afla de-aici indata:
Calculator pentru determinarea sexului copilului bazat pe metoda calendarului chinezesc.
PS> Sa-mi spuneti daca vi s-a potrivit, ca la mine s-a potrivit la ambii copii. |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 1855
| Pai eu stiam ca am baiat si fata, nu doua fete! Mie nu mi-a iesit testul! |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 13501
| La mine s-a potrivit! Este fata! |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 36610
| Si la mine s-a potrivit. It's a boy |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 6678
| La mine...depinde...normal, nu, sa fiu si eu in randul lumii?
Daca la luna conceptiei pun luna incare pur si simpu cred ca l-am conceput, iese intr-adevar baiat, daca pun luna ultimului ciclu menstrual, iese fata....dar cred k pana la urma luna fecundarii conteaza, si atunic e ok...
Deci, daca vreau fata pot sa ma apuc de treaba in martie si aprilie, sau in octombrie, nov, dec..In rest iese baiat.....
Iar pentru 2007, in afara lunilor ianuarie, nov si dec, in rest in voie putem sa exersam ca tot fetita va iesi ... |
|
Nivel: Guest
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 14
| Si la mine s-a potrivit, la ambele sarcini. |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 6678
| Inseamna ca putem trece la "experimente" ....sa ma conving cu okisorii mei ca ce vreau aia iese ....numa' k sunt cam debusolata...e una din situatiile in care nu stiu ce sa aleg : baietel sau fetita?Mi-ar placea fetita, dar parca coketez si cu inca un baietel... |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 3898
| La mine a iesit baiat! Rade si Alexandra cand aude asa eroare de computador!
Eu am simtit toata sarcina ca este fata, nu stiu de ce dar eram convinsa ca are pasarica. La ecograf am mers la 3 medici si toooaaata lumea spunea altceva. In final scorul era de 2-2 , de doua ori fata de doua ori baiat.
dar mama stia mai bine! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/18/2006 Mesaje: 7688
| La mine a iesit fata! Nu s-a potrivit ca eu am stiut ca-i baiat desi la eco ne-a spus prin luna a 6-a ca-i fata, asta dupa ce anterior ne-a asigurat ca 100% e baiat. Si eu am stiut prea bine ce "marfa" am! |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 2/25/2006 Mesaje: 258
| La mine nu s-a potrivit cu testul asta.Mi-a iesit fetita.
Mie mi-a facut un test asemanator cand eram gravida mama unei prietene, in functie de luna in care a fost conceput bebe si varsta implinita la care o sa am bebe. Si asa s-a potrivit. |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 6678
| Fetelor, eu cred ca daca stim cu exactitate data la care am ramas insarcinate, testul e bun....am probat pe mine (la sarcina cu Matei, la soacra-mea si mama - se pare ca amandoua isi aduc aminte luna incare au ramas insarcinate, desi pe atunci sarcina nu se numara de la data ultimei menstre).
Daca la mine pun data ultimei menstre inainte de sarcina, imi iese fetita, daca pun cand "stiu" ca am ramas insarcinata, iese baiat.Acum, sincera sa fiu, mi s-ar parea suspect ca kiar sa fie un programel care sa ii spuna cu exactitate ce este, dar noi suntem in probe...sa vedem daca e adevarat sau nu !
Ma ajutati un pic?Cele carora testul va dat eroare, imi spuneti si mie data (cu aproximatie)la care credeti ca ati conceput bebelul?Noi ne dorim foarte tare o fetita, si parca as coketa cu gandul ca acest test ar fi bunutz, ce ziceti, ma ajutati?
Eu am ramas insarcinata pe la sf.lunii iulie.la 25 de ani.
Daca ultima menstruatie a avut loc in data de 11.06.2005
Fecundatia: 25.06.2005 Formarea organelor...: 15.07.2005 Organe mai importante...: 19.08.2005 ... Saptamana 12: 03.09.2005 ... Saptamana 23: 19.11.2005 ... Saptamana 27: 17.12.2005 ... Saptamana 32: 21.01.2006
... Saptamana 40: NASTEREA ar trebui sa aiba loc in 18.03.2006
Si eu am nascut pe 9 martie, mai devreme cu 9 zile. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/27/2006 Mesaje: 1307
| Nici la mine nu a iesit rezultatul testului ca realitatea...Nici nu ar putea...Ar insemna ca toate femeile care aveau 26 de ani in decembrie sa faca fetite...
Stele_pe_cer, eu am avut si menstra si conceptia in decembrie la 26 de ani...testul zice ca am fetita! Am mai auzit si de alte "metode" de a avea un copil cu sexul dorit de parinti, in functie de pozitia Lunii pe cer si/sau a partenerului...in pat... |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/2/2006 Mesaje: 3065
| si la mine s-a potrivit !! it's a girl !!! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 6678
| Vesna wrote:Am mai auzit si de alte "metode" de a avea un copil cu sexul dorit de parinti, in functie de pozitia Lunii pe cer si/sau a partenerului...in pat...
Da, mah, da' nu stau acum sa imi vine keful cand e luna intoarsa cu fundul in sus sau "hai draga, stai asa, k vreau fata!!!"
Mi-era mai comod sa stiu ca in functie de varsta mamei si de luna conceptiei poti avea una sau alta....sa fie "o eroare in forum" ?
Vesna, scuza-ma ca insist, dar iti amintesti daca ai ramas insarcinata kiar la limita dintre 2 luni (nov-dec sau dec-ian)? |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/27/2006 Mesaje: 1307
| stele_pe_cer wrote: Vesna, scuza-ma ca insist, dar iti amintesti daca ai ramas insarcinata kiar la limita dintre 2 luni (nov-dec sau dec-ian)?
Ultima menstra a fost pe 13 decembrie 2004 (si nici ca am mai vazut-o de atunci...), data conceptiei aprox. 25-27 dec. |
|
|
|