Scrasnitul din dintisori
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Wednesday, December 20, 2006 5:20 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Ce ma fac eu cu fica'mea? A descoperit cum ma isterizez eu cand o aud scrasnind din dinti si .... si-a facut un hobby. Am incercat si sa o ignor .... nimik. E un sunet de care eu am oroareeee si pur si simplu trebuie sa parasesc incaperea cand incepe.... concertul. Oare o tine'o mult ? Ma gandesc sa incep sa o verific si noaptea, poate face si in somn ! banghead Voi ati trecut prin asa ceva ? oare
Cris-DL
Scris: Wednesday, December 20, 2006 5:33 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Mamaaaa, Deea a ajuns sa ma dispere disputa ma zgaraie pe creier, asa de tare face .... ii explic ca nu e bine ca-si rupe dintzucii, o cert disputa tip ca ma doare capu banghead degeaba, am observat ca mai rau face nervi .... am incercat s-o ignor ( cu toate ca ma enerveaza de mor) si parca e mai bine, face ce face si se potoleste, de ceva vreme s-a mai potolit putin, nu mai scrasneste asa des toanerele dar tot face bataus
emanuelaan
Scris: Wednesday, December 20, 2006 5:49 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/28/2006
tunete tunete tunete
si daria face la fel ma scoate din sarite dar nu stiu ce pot face...si lucru acesta ma ingrijoreazascratch
danab
Scris: Wednesday, December 20, 2006 5:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Parca bruxism se numeste. Si-au descoperit dintisorii si se "joaca". Am mai vazut o fetita in parc, tot asa isi scrasnea dintisorii si mama era disperata. Poate le trece repede. Pupici maseluta
Vesna
Scris: Wednesday, December 20, 2006 5:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2006
A avut si Raz o perioada...Oricat de tare ma enerva, l-am ignorat si bine am facut, ca i-a trecut repede "joaca" cu dintisorii.

In genere, stiu ca nu e bine sa ii dai atentie copilului cand face ceva ce tie nu-ti place, pentru ca vede ca il bagi in seama si mai rau face, neintelegand ca te deranjeaza. uff

Oana, ia niste dopuri de vata! sic Pupici! Sa ii treaca repede Mariei!pupici
Roxanel
Scris: Wednesday, December 20, 2006 6:05 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2006
Bruxismul la copii este dat de faptul ca isi descopera dintisorii. La adulti e mai periculos oare
TatyKS
Scris: Wednesday, December 20, 2006 7:57 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Si Kari face la fel...am crezut ca e singura care face asa si ca este o problema...dar eu o ignor si numai facepupici Sper sa-i treaca cat mai repedepupici
Oana, incearaca sa o ignori, poate cu timpul nu i se mai pare interesant joculpupici
MNiko
Scris: Wednesday, December 20, 2006 10:06 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Si Cristina a avut o perioada cand scrasnea din dinti, mai mult sera. Am ignorat-o si acum nu mai face. La fel avea un obicei prost sa traga din suzeta cu zgomot. Asa cum se asud porciicand mananca asa se auzea si ea. De obicei ii luam suzeta din gura si ii ziceam ca "mai da asta jos ca nu poti sa vorbesti". Evitand sa-i arat ca ma deranjeaza zgomotul pe care il facea a renuntat la el pt ca nu atragea atentia nimanui.
Am citit mai de mult cred ca print-o revista ca asa se formeaza si ticul de a tusi la copii. Doar pt simplul fapt ca cineva ii tot baga in seama cand mai tusesc. Soacra mea ii tot spune mereu "aoleu" cand o aude tusind si pe ea asta o distreaza enorm. I-am atras atentia asupra acestui fapt dar " eu vorbesc eu aud". Noroc ca sta departe si ne vedem rar si am scapat si de ticul tusei.
Kiki
Scris: Wednesday, December 20, 2006 10:10 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Noi am scapat de scrasnitul din dinti. Cand il certam ca de ce face asa, mai urat facea. Cand am schimbat foaia si l-am ignorat, gata cu scrasnitul.yes
Miri
Scris: Wednesday, December 20, 2006 10:19 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Paula15Paulik
Scris: Saturday, March 10, 2012 12:44 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Fica-mea a facut asa o perioada,dar acum are alta "pasiune"...Isi intoarce limba in toate felurile posibile,de ma tem ca si-o inghiti'onervi ...Si isi musca buzele,cate putin,putin,putin,si isi ia pielita aia si cade,si ramane rosu...nervi
I-am explicat k nu e bine,k isi strica buzitele,ca poate sa isi inghita limba,etc...angel Dar...parca m-ar asculta...de o perioada de timp incerc sa o ignor,si ma duc in alta camera/ii spun k ma supar pe ea/ii gasesc o ocupatie,etc...si incepe sa meargathumleft
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.