Ali.cris

Profil: Ali.cris
Despre
Utilizator: Ali.cris
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, April 22, 2021
Ultima vizita: Saturday, May 1, 2021 9:58 PM
Numarul de postari: 5
[0.00% din toate postarile / 0.09 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 86
Postat: Saturday, April 24, 2021 10:37 AM
Maria.mmh wrote:

Imi pare rau ca nu ai sustinerea necesara, uneori di noi cu toate ca am sustinerea lui ne mai pierdem pe drum. E nevoie de multa rabdare si întelegere. Lupta e grea pt amândoi indiferent la cine sunt problemele. Important e sa faci ce crezi ca e mai bine pt tine. Sper sa reusesti sa îti îndepline?sti visul. Din partea noastra vei avea sustinere computerlove
Multumesc mult!
Postat: Friday, April 23, 2021 9:00 PM
O sa incerc la wellborn la dr. Bolintineanu. Am mai citit despre ea.

Fiv nu vreau sa fac pentru ca am obosit psihic, pentru ca nu am sustinerea sotului. In plus sora mea are un baietel cu ceva semne de adhd - se recupereaza in timp, dar initial a fost complicat. Sotul are un copi cu probleme emotionale. Asa ca imi e teama sa fortez “natura”. Eu am stat 10 ani langa cineva care nu isi dorea copil, ne am despartit si apoi sotul meu de acum isi doreste de dragul meu, altfel nu ar mai vrea unul. Eu am 40 ani. Ma gandesc ca daca Dumnezeu mi-a dat atatea incercari, incerc sa accept si fac tot ce pot pe cale naturala. Dar lucram din doua in doua zile de aproape 2 ani. Si degeaba :(
Postat: Friday, April 23, 2021 3:00 PM
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Postat: Friday, April 23, 2021 8:06 AM
Buna dimineata,
Toate analizele hormonale le am ok. Amh-ul anul trecut in vara era inca bun raportat la varsta mea, anul asta nu l-am refacut. Refac la urmatorul ciclu. Spermograma era ok in urma cu cativa ani. Sotul mai are un copil dintr-o casatorie anterioara.
Postat: Thursday, April 22, 2021 11:00 PM
Buna. Scriu aici pentru prima oara si as vrea sa va intreb daca puteti recomanda un medic ginecolog in Bucuresti. Eu am 40 ani, de 2 ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc (nu am mai fost insarcinata, nu am avut intreruperi de sarcina). Ovarele si trompele sunt ok - am facut operatie laparoscopica anul trecut. Am endometrioza asimptomatica, toti doctorii au zis ca nu asta trebuie sa ma ingrijoreze, ci varsta ??. Nu vreau sa fac FIV, dar ma gandesc ca poate m-at ajuta ceva medicamente/suplimente. Am citit si vad ca voi mai luati diverse. Eu iau vitamina C, D, coenzima q10. Am facut monitorizarea ovulatiei si cu ecograf si cu teste - totul este ok. Nu mai stiu ce sa fac.