7Andreea

Profil: 7Andreea
Despre
Utilizator: 7Andreea
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Tuesday, August 4, 2020
Ultima vizita: Wednesday, January 27, 2021 11:34 PM
Numarul de postari: 62
[0.01% din toate postarile / 0.35 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 58
Postat: Wednesday, January 27, 2021 10:58 PM
Freya,sunt cu gandul la tine! Sa fiti puternici ,tu si bebelul ! Abia astept sa vii cu vestile bune pupici pupici pupici

Postat: Tuesday, January 26, 2021 4:12 PM
MariaS wrote:
Fetelor la ora 10:01 a venit pe lume prin cezariana bebelina Irina cântarind 4010g.
Eu sunt ok,incep sa imi revin .
Va mul?umesc pentru gândurile bune , când ma simt mai bine va mai scriu Cheek Kiss

Felicitari ,mamico ! Sa va fie sanatoasa micuta Irina ,mancaciaosa si cuminte! Recuperare usoara si acomodare lina !pupici

Postat: Thursday, January 21, 2021 3:23 PM
freya1 wrote:
Maria, ai stabilit data ? eu sunt programata pe 28 Hilar o sa mai repet niste analize pana atunci sa vedem daca vine cumva chiar mai devreme
sunt inca in stare de soc Lol

wow...ce putin mai e!Asa m-am atasat de voi ,ca ne citim de la inceput ...ma apuca emotiile pentru tine ,nu vreau sa-mi imaginez cum e momentul :)) . Curaj ,incredere si sa treaca repede partea nasoala ,sa te vezi cu bebele tau acasica pupici pupici pupici
Nu stiu unde si cand s-au dus luni in sir,parca trece mult prea repede timpul .

Postat: Wednesday, January 20, 2021 9:27 PM
Miri08 wrote:

Hey Andreea, nici eu nu mananc deloc carne (nici de peste) si foarte multa lume se ia de mine spunandu-mi ca bebe va avea probleme din cauza asta.Medicul mi-a spus ca a avut multe gravidute vegetariene si nu au fost probleme atata timp cat imi iau vitaminele si fierul.
Tu ai avut probleme pana acum cu sarcina din cauza faptului ca nu ai mancat carne?

Nu am avut absolut nici o problema,abia acum dupa analize trebuie sa suplimentez cu fier ,dar nu are neaparat legatura. Peste nici gand ...nu suport nici sa il vad :)) .Doctora mi-a zis doar sa am grija sa-mi iau proteinele din alte surse ,lapte ,ouo,naut ...
Am mai luat elevit inca de la inceput.

Postat: Tuesday, January 19, 2021 12:13 PM
Aleahim wrote:
App, ati comandat careva hainute se pe sinsay? Tot imi apare reclama la site si mi se par super accesibile preturile, dar nu stiu daca sunt seriosi si daca sunt ok materialele.

Eu am cateva de la sinsay,dar inca nu le-am spalat sa vad cum se comporta ,ca si material sunt sub cele de la h&m sau waikiki ,alt tip de bumbac. La 2 dintre ele am avut surpriza ca pe a doua eticheta sa scrie 5% elastan ,95% bumbac si le-am returnat .

Postat: Tuesday, January 19, 2021 12:05 PM
Aleahim wrote:
Mie nu mi se umfla burta nicaieriLol Si desi nu mananc dulciuri aproape deloc, am mai mancat cioco, in ideea ca poate o agit un pic dar nadaLol

Eu nu am mancat toata sarcina dulciuri ,carne si banane ,dar la fel bebele meu e imun la dulciuri ,se misca cand vrea el :)) .

Postat: Monday, January 18, 2021 6:13 PM
Zee wrote:
Eu o sa imi pun in bagaj cateva body-uri, daca gasesc o asistena binevoitoare sa ma invete cum sa il imbrac ca mi se pare horror. La salopete, pijamale e lux, dar body-urile simple cu 2-3 capse pe umar sunt o nebuloasa pentru mine.
De la cate luni va ganditi sa folositi sacul de dormit?

Eu am exersat ani la rand pe copii tuturor :nasi ,fini ,veri...asa cat sa nu il "stric" pe al meu cand apare,nu e greu si iti vine firesc apoi ,nu sunt asa firavi pe cat par .

Postat: Monday, January 18, 2021 6:10 PM
Droxana wrote:
Eu am asa: vreo 3 saci de dormit(primiti)
3 seturi de caciula+ploveras cro?etat de soacra-mea(deci nust daca o sa le folosescLol )
Sosete,3 pijamale salopeta,3 pantaloni cu picior,2 bluzi?e,2 body maneca scurta,2 salopete tip ursule,2 body maneca lunga, toate marimea 56 ?i înca 6 bodyuri cu maneca lunga marimea 68. Deci cum ziceam, mâine merg la cumparaturi hohot

eu nu am luat nici un sac de dormit,tre sa merg si eu la cumparaturi ,macar sa o ajung pe Freya ,ea sta cel mai bine :))

Postat: Monday, January 18, 2021 6:05 PM
Droxana wrote:
Fetele din "grupa " mea Lol vre?i sa facem împreuna o recapitulare sa scrie fiecare ce hainu?e are pt bebe pt când vine acasa ?i ce marimi? :))

Cred ca ne bulversam mai rau ,dar fie:))
Vreo 7 salopete/pijamale(nu stiu cum sa le numesc) cu totul marimea 56 (2 sunt 50 )
6body cu maneci lungi cu capse in fata + pantaloni cu botosi 56 (astea sunt seturi cumva )
9body cu maneci lungi ,3 pantaloni cu botosi si 3 fara majoritatea 56 cateva mai mici
multe sosetute ,fara alta explicatie in afara de faptul ca sunt dragute foc atat de mici coeur
4 bavetele triunghi ,habar nu am cat sunt de utile dar arata intr-un fel
3 caciuli de bumbac subtire si inca caut unele groase de scos afara,doar ca nu am gasit mititele ,pana la urma ajung sa i le crosetez eu
un "ursulet " salopeta de afara 0-3 luni scrie pe el
niste paturici

Postat: Monday, January 18, 2021 1:26 AM
Droxana wrote:

Si eu la fel! De o saptamâna ?i un pic simt sau acum am realizat cum e sughi?ul:)) am tot citit ?i am auzit ?i fete ca ziceau dar eu abia acum târziu mi am dat seama cum e computerlove

Eu prima data cand l-am simtit i-am zis sotului, oarecum amuzata ca se misca ritmic, de parca ar sughita:))),habar nu aveam ca e posibil sa simti sughitul