Profil: 7Andreea
Despre
Utilizator: 7Andreea
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Tuesday, August 4, 2020
Ultima vizita: Saturday, November 27, 2021 11:03 PM
Numarul de postari: 143
[0.01% din toate postarile / 0.30 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 17
Postat: Friday, November 26, 2021 1:05 PM
Roser wrote:
Fetelor (care ati început diversificarea) voi le mai dati fier?

Si eu i-am luat de Craciun o salopeta, niste pantaloni+body cu My first Christmas si inca o salopeta cu Mos Crăciun pe ea. Doar ca asta ultima desi pune ca e pt 1 an ii este cam fixă până de Crăciun nu o sa ii mai fie bună. Asa ca ii facem inaugurarea azi :)
Si am luat si pt Anul Nou cu Happy 2022 :)

Am intrebat ieri pediatrul de fier,a zis sa ii dau pana la un an cand ii vom face analize.

img
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 16
Postat: Sunday, November 21, 2021 8:40 PM
freya1 wrote:
Da, Andreea, ii trece dupa o vreme, si al meu scrasnea banghead btw, a uitat si de horcaitul ala, acum sa vad ce sunete mai inventeaza

Multumesc mult,draga Freya,esti o minune de om!
Tipa cand ii tai unghiile,dar in joaca ca nici nu-l ating bine si incepe.

img
Postat: Sunday, November 21, 2021 5:17 PM
MariaS wrote:
Sunteți tari Andreea 🤣🤣🤣 bine măcar că nu s-a ofticat sau mai știu eu cum ar face alții.

Soțul e mare fan forumuri și ma văzut de când eram la aspirante că scriu pe un forum și era fiert seara când ne puneam in pat să îi mai povestesc ce s-a întâmplat 😅😅 acum îi la fel, mă întreabă dacă am mai scris pe forum și ce mai fac fetele 🤣
App de discuția cu tații că cei mici se bucură când îi vad și uita și de somn.
La noi soțul se implică de la dormit cu ea până la schimbat scutec, in afară că îi dau țiți,face tot ce fac și eu, de aia uneori seara nu se culca Irina dacă nu îi și el.

Si eu ii povestesc sotului de voi,ca ma linistesc experiente similare povestite pe aici.
Vazusem o poza cu un bradut impodobit,pus in tarcul de joacaLol
Daca anii trecuti era mereu pe jos bradul,lesinat de frica matelor,nici o sansa cu piciul. Incerc sa crosetez unul cam ca cel din fetru postat pe aici,handmade era ocupatia mea candva si unul real la bunici ,unde nu mergem f des si e mult spatiu ,nu ca la noi in apartament.
A erupt si dintele nr 3, de sus de cateva zile,azi ne " macina" nervii scrasnind din dinti,au facut asa ai vostrii. Oricum nu stiu cum sa-l opresc,sper sa se obisnuiasca cu ei si sa nu mai faca asta.

img
Postat: Monday, November 15, 2021 4:27 PM
Tare draguta sora Irinei,Matei are si sora si frate. Sora incearca sa ii scoata ochii,e o nesuferita,desi cu noi e draguta tare,frate-su e adorabil,mai ales ca apare cand plange si il miros pe frunte ,iar cand il vede se transforma pasul in ras.
De o saptamana nu mai mananca aproape nimic,nici macar felurile prefers,nu are rabdare sa stea in scaun se ridica in picioare.
Cu somnul e ciudat rau,pe langa ca se trezeste la cel mai mic sunet,avem si un party de minim 2 ore,dar doarme maxim de agitat,se misca continuu si nu mai doarme deloc fara mine langa el,are senzori speciali ptr asta...nu mai stiu ce sa fac,ma simt aiurea rau.
In rest e activ toata ziua ,deschide sertare si dulapuri si scormone prin ele,merge in picioare pe langa pereti si mobila,iar aseara m-a uimit ca d i-am arata sa puna o jucarie intr-un pahar si a facut si el, acum tot pune chestii mici in pahare si e f incantat sa ne uitat la el. " Jucaria" lui prefera e un troler,ii plac fermoarele si rotile.

img
Postat: Saturday, October 30, 2021 11:09 PM
Droxana wrote:
https://ibb.co/g3sTqGS

Buhuhuuuu mămici și pitici,am făcut și noi 9 luni astăzi computerlove Lol

In loc sa ma sperii,m-am indragostit...vaii ce ochi are ea. La multe lunite!

img
Postat: Monday, October 25, 2021 5:55 PM
Ellena20 wrote:
Buna dimineata, mamici!
Ce mai faceti? Ce va fac piticii? Ce nazdravanii mai fac? ras
Zee, cum mai sunteti? E mai bine Ianis?

Ps: La multe lunite, Ianis! Sa cresti mare si sanatos! coeur

Buna!
La multe lunite,Ianis!
Din ce in ce mai activ MiniOmul din dotare! Suntem la bunici si azi a urcat singur scarile,am ramas muta ...in rest e nebunie sa se joace cu frunte,dovleci,tartacute si nuci.
A facut si primul pipi din picioare, a plecat cand il imbracam dupa baita,s-a dus in patut,s-a ridicat in picioare si a facut ...era f mandru de elBlushing
Imi scoate toate oalele,il las sa pot face cate ceva prin bucatarie si le cara peste tot ,de fapt cara mai mereu cate ceva prin casa,in fiecare zi imi " deseneaza" pe oglinda de pe hol si a inceput sa fie foarte atras de pisici,una nu il suporta,cealalta e pe post de calut,are vreo 7 kg si motanul,altfel il cam stalcea...
Avem zile si nopti pline.

img
Postat: Wednesday, October 20, 2021 10:24 PM
Nasucul e zona interzisa si la noi,pe langa plans zice intr-una " mama" cand ma vede cu batista bebelusului,sper as avem cat de putin nevoie de ea.
Ii dau zilnic fier,ma chinuiam tare si eu cu asta,pana intr-o zi cand i-am dat lui seringa in mana si a dus-o singur la gura. Acum ii dau lui si apas din cand in cand eu pe ea.
Poate merge si la voi,eventual cu seringa de alta culoare de la un sirop nou...

img
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 61
Postat: Wednesday, October 20, 2021 9:58 PM
wannabemom wrote:

Multumesc pentru raspuns, apreciez!
Asta m-a facut sa aleg spitalul...pe langa faptul ca doctora care imi supravegheaza sarcina e de acolo - toate mamicile care au nascut acolo au spus ca a fost ok.

Cu drag,stiu cum e sa te intrebi daca ai luat decizia buna,o incurajare in plus nu strica.
Si eu am ajuns tot asa,ca mi-a placut doctora.
E si un grup pe fb " nasteri la Sanador" ,unde s-au adunat mamici care au nascut acolo,poate nu stiai de el si te ajuta ceva de pe acolo.
Si pe mine ma poti intreba orice daca ai vreo curiozitate si te pot ajuta.

img
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 61
Postat: Wednesday, October 20, 2021 1:15 AM
wannabemom wrote:

Si eu tot la Privat, dar in Bucuresti, la Sanador. Si incerc nastere naturala...daca se va putea.

EU am nascut la Sanador,din pacate nu s-a putut natural,a fost ok acolo.

img
Postat: Saturday, October 16, 2021 10:48 PM
ANDREEA2929A wrote:
Fetele care alaptati, ati patit sa rămâneți fără lapte când bebe suge foarte mult in 24h? La mine e a2a oară. Are 4.7kg acum ia foarte repede in greutate.
Ori eu nu produc suficient lapte ori mandra mea are iar puseu de creștere. Acelasi show de duoa amiază de la 5 la 8 cu supt, plâns, colici,nimic nu o calmează. I am făcut biberon cu lp nu l a vrut. O parere?

Alaptatul la cerere face sa fie atata laptic cat are bebe nevoie,iar daca a luat asa bine in greutate sigur e corect atasat,cel mai probabil puseu.
Multa rabdare!

img