yasmin

Options yasmin
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cryss26buc
Postat: Thursday, June 19, 2008 4:35 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
as vrea sa stiu si eu daca exista ceva un anticonceptional care sa se dea daca ai hipertensiune? eu am inceput yasmin pe care le luam si inainte de bebe si se pare ca nu sunt bune dc ai hipertensiune eu prefer ac deoarece am cm foarte neregulat mai am 8 pastile de luat din folie si nush ce sa fac.doctorul meu nu stie ce sa zica deoarece am tensiune mare 14 cu 7 16 cu 6 la el si la cardiolog am ekg bun tensiune buna am inceput un trat cu vagostabyl si enap ce parere aveti? cunoasteti asfel de cazuri? sa renunt la ac? acum sau dupa ce termin folia?
petro
Postat: Thursday, June 19, 2008 5:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
cine ti-a luat tensiunea si ti-a spus ca e asa mare? Consulta mai multi medici in privinta asta, sa fi sigura ca e asa si apoi vorbeste cu ginecologul sa-ti recomande AC (daca exista) potrivite.
dya
Postat: Thursday, June 19, 2008 9:33 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
In general toate anticonceptionalele sunt contraindicate la femeile cu probleme cardiologice.uff
Avind in vedere ca tensiunea ta iti joaca feste ar fi bine sa te orientezi spre o alta forma de contraceptie cum ar fi un sterilet sau prezervativele.angel
cryss26buc
Postat: Friday, June 20, 2008 10:50 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
mda sterilet imi suradea dar a zis doctorul ca se monteaza daca nu vrei bebei cel putin 5 ani si a zis ca nu mi recomanda deoarece lasa urme plus ca ai sangerari abundente si da prezervativul e ok dar eu luam ac pt reglarea cm altfel il am haotic si abundent deci...nush
dya
Postat: Friday, June 20, 2008 10:56 AM

cryss26buc wrote:
mda sterilet imi suradea dar a zis doctorul ca se monteaza daca nu vrei bebei cel putin 5 ani si a zis ca nu mi recomanda deoarece lasa urme plus ca ai sangerari abundente si da prezervativul e ok dar eu luam ac pt reglarea cm altfel il am haotic si abundent deci...nush

Iubita asa este cu steriletul dar daca te hotarasti ca vrei bebe mai repede de 5 ani se poate scoate si totul este OK. Eu cred ca ar trebui sa-ti schimbi medicul.Nu lasa nici un fel de urme daca este montat de un expert si este de calitate buna. Eu recomand pe cele cu fir din aur , nu stiu daca la noi se gasesc si cit costa .
Mela
Postat: Friday, June 20, 2008 11:31 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
dya wrote:

Iubita asa este cu steriletul dar daca te hotarasti ca vrei bebe mai repede de 5 ani se poate scoate si totul este OK. Eu cred ca ar trebui sa-ti schimbi medicul.Nu lasa nici un fel de urme daca este montat de un expert si este de calitate buna. Eu recomand pe cele cu fir din aur , nu stiu daca la noi se gasesc si cit costa .

se gasesc in romania cu fir de aur,am intrebat eu dr anul trecut.e in jur de 3 milioane si am inteles ca poate sta acolo si peste 10 ani.
dya
Postat: Friday, June 20, 2008 11:46 AM

sami wrote:

se gasesc in romania cu fir de aur,am intrebat eu dr anul trecut.e in jur de 3 milioane si am inteles ca poate sta acolo si peste 10 ani.

Uuuuu ce scump este....stiu pe cineva care a luat din Ungaria la jumate de pret.
Cristy
Postat: Friday, June 20, 2008 2:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Cryss, exista sterilete care limiteaza abundenta cm-ului, in unele cazuri pana la zero, cel putin asa mi-au spus doctorii aici, nu am data concrete sau cum se numeste, dar sunt pe piata (nu stiu daca si in ro) pretul lor aici in Israel este comparativ de 3 ori mai mare (300$) dar si cel normal la noi costa 100$

M-am interesat pentru ca ultima data cand am luat reteta de ac de la doctor m-a cam luat in shuturi pentru ca sunt fumatoare si anticonceptionale sunt contraindicate, pot provoca accidente vasculare ...
Laura&Alfonso
Postat: Friday, June 20, 2008 4:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
Cryss26buc, eu i-au Yasmine de 2 ani si dr mi-a facut o analitica completa inainte sa le au , plus ca mi-a spus ca atata timp cat alaptez sa nu i-au de niciun tip, si sa folosesc prezervativul, tensiunea mi-o controleaza de 2 ori pe an , mi-a spus ca daca ma pun pe fumat sa renunt la ele datorita ca provoaca accidende vasculare , eu in locul tau as cere si parerea altui dr pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed