Vreau sa slabesc! - 3

Options Vreau sa slabesc! - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Wednesday, July 18, 2012 12:00 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17336
Locatia: Ro
Am plecat de aici!
Mult, mult succes, fetele! pupici Tinem pumnii! majoreta
georgyana
Postat: Wednesday, July 18, 2012 12:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Multumesc Anelisecomputerlove
alimami
Postat: Wednesday, July 18, 2012 1:56 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1844
Locatia: Romanica
georgyana wrote:
Multumesc Anelisecomputerlove

Bravo Georgyana.Te rog fa o lista cu toate alimentele pe care le consumi(si cantitatile,in mare) si scrie-o aici.
leut
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:22 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Sunt de acord total cu Andreea, mai ales ca asa am slabit si eu. AM intrat pe un site, mi-am calculat la inaltimea, greutatea si unele masuratori, cate calorii trebuie sa pap intr-o zi si...am mancat de toate, fara sa stau cu pixul in mana, doar...cantarind alimentele. Apoi, fara sacrificii (daca considerati ca a numara caloriile pe zi e un chin) nu se poate slabi...Am slabit cu regimul asta - stil de viata l-as numi, mai ales ca mananc orice - aproape 6 kg, anul trecut, iar acum, dupa iarna, in care am acumulat vreo 4kg, am dat intr-o luna tot 4 kg...Stiu ce spun, e incercat si nu e chin.
Cine vrea sa slabeasca frumos, si cu cioco sau cartofi prajiti... poate sa incerce...
Succes!sic
Maria & Mario
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:26 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9853
Locatia: Departe-poate prea departe
Leuto, pune si tu un link, te rog !
leut
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:33 PM

Maria & Mario wrote:
Leuto, pune si tu un link, te rog !

Nu stiu daca am voie...ai un mesaj...ras
mariana71
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:39 PM

Intrat: 10/14/2009
Postari: 5442
Locatia: italia
LEUT ,da un mic indiciusic .
leut
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:43 PM

mariana71 wrote:
LEUT ,da un mic indiciusic .

L-ai primit...ras
Ideea e ca fiecare poate sa tina ce dieta vrea, dar conteaza foarte mult daca esti motivata pana la capat...fazele cu ...n-as putea, mi s-ar face foame...nu le inteleg...cand vrei ceva cu adevarat, reusesti, oricat de greu ti s-ar parea, iar la sfarsit, te simti atat de bineeeeeeeee...ras
georgyana
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:53 PM

alimami wrote:

Bravo Georgyana.Te rog fa o lista cu toate alimentele pe care le consumi(si cantitatile,in mare) si scrie-o aici.
Alimami intra pe net si ai sa gasesti tot ce vrei despre o alimentatie sanatoasa ...Plus ca nu imi place sa ma repet am mai scris de atatea ori la acest topic ce ar trebui sa mancam ...sa excludem Grasimile , dulciurile si carnea mancata moderat din cand in cand si foarte slaba ....
Fructele proaspete
Capsunile
pepenele
grefa
merele verzi
te ajuta foarte mult sa slabesti ...mai ales acum vara pietele sunt pline ..de rosii . castraveti proaspeti care sunt slabi in calorii ...ardeii , porumbul fiert ca e de sezon ajuta foarte mult la slabit si are foarte multe prioritati pt organismul tau care poate unele dintre noi habar nu avem ..si fara sa stim spunem ca ne ingrasa pt ca e alimentatia principala pt pasari ..care le ingrasa ..gresit!!! Pai ce noi avem organismul une-i pasari? ...Zic asta deoarece am citit pe diverse forumuri tot asa cautand sa aflu daca porumbul ingrasa ..De ce oare el este introdus in multe combinatii de legume gen mix la congelat sau dc porumbul se gaseste conservat la cutii? ..O cana de porumb pe zi e sanatate curata ..combate colesterolul , pierzi in greutate , e bun pt rinichii, ficat,inima si sistemul nervos previne aparitia cancerului la plamani
Eu carne nu mananc decat doar o data pe saptamana si atunci doar carne de pui fiarta sau facuta pe gratar ...dar e foarte buna si cea de vita ,curcan ,oaie numai ca mie nu imi plac asa ca aleg ce imi place.
Ouale am mai zis si in special cele de tara mananca zilnic cate 1 ou fiert dimineata. Subtiaza talia unei femei cu mult mai mult la % decat a unei femei care nu consuma oua.Eu beau lapte zilnic cate un pahar de lapte care e la fel de indicat pt slabit dar si pt un organism sanatos.Mananc foarte multe legume in starea lor naturala nu le gatesc nicicum doar salate sau asa cum sunt ...nu mananc paine de 1 an si 1 luna deloc ras si nu simt nevoia .Iaurtul natural la fel il consum nu zilnic dar ap zilnic .Alimami daca as sta sa insir ce mananc eu am discuta la nesfarsit ..eu mereu incerc cate ceva nou si de fiecare data caut sa vad cate calori sau cel putin daca ingrasa acel produs ...si uite ca am slabit 31 de kg nu am cazut pe jos ...cum mi-a mai zis o cunoscuta ...ca poate intr-o zi ma aduna salvarea de pe strada cu atata sport si datorita faptului ca mananc numai fructe si legume ...nu ma adunat nimeni de pe strada ...poate a zis din rautate sau cine stie ...dar eu ma simt foarte bine si ma bucur ca am avut puterea in fiecare zi sa nu cedez ...Daca vrei cu adevarat poti iar eu sunt dovada vie ..si sunt chiar mandra pt reusita mea ..stiu ca e greu dar se poate ...Si ca sa va stimulez va pun iar doua poze pt cele noi care nu ma stiu cum aratam acum 1 an si o luna in urma si cum arat acum cu 31 de kg in minus

aurishta
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:55 PM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5526
Locatia: Bucuresti
Georgyana, tu este perfecta pentru "Asa NU! vs.Asa DA!"
leut
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:55 PM

Felicitari Georgyana! Super!!!
mirela74chris
Postat: Wednesday, July 18, 2012 2:59 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Georgyana ai toata admiratia mea!Felicitari!
georgyana
Postat: Wednesday, July 18, 2012 3:09 PM

Va multumesc Doamnele mele scumpe si dragi ...Totul e numai sa vrei cu adevarat ..si sa ai puterea necesara sa fi dusman cu tine insati ..numai asa reusesti nu sa zici eee da eu nu pot trai fara paine sau fara din aia sau aialalta ..se poate numai sa vrei
Aurishta mai facut sa rad ...mi-sa mai zis chestia asta .eu sunt mandra de reusita mea.Si voi ati contribuit la reusita mea de a slabi mi-ati dat putere sa merg mai departe incurajanduma de cate ori ma vedeati mai slaba ...Si in special Shirel care sa apucat inaintea mea si i-am urmat exemplu ...am zis daca ea are o asa ambitie eu de ce nu as avea ...Va multumesc si va iubesc iloveyou
victoria1
Postat: Wednesday, July 18, 2012 3:11 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Georgi am ramas mascaras Arati super si ai o tarie de caracter....iloveyou
am sa va pun si eu niste poze cand eram mai plinuta si dupa ce am slabitras dar de andata ce ajung acasasic
diana-andreea
Postat: Wednesday, July 18, 2012 3:12 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
bravoooooooooooooo georgiana!!!!!felicitari!!!!!
cine vrea sa inceapa o dieta daca nu are voita degeaba o incepe...poate manca si 600 calorii pe zisic sic sic ca tot se ingrasa-....o dieta trebuie tinuta cu drag si placere si nu trebuie vazuta ca un chin sau ca o piatra de moara agatata de gat!!!!
la noi in casa painea se mananca ocazional (o datape saptamana ,poate nici atat),in schimb carnea e nelipsita zilnic...fiarta,la vapori,gratar...am 2 carnivori in casa care ma omoara cu zile.....daca nu ''simt intre dinti'' carnea nu manancahohot hohot hohot
bravooooooooo inca o data....
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed