Voma

Options Voma
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alimami
Postat: Thursday, September 1, 2011 4:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1845
Locatia: Romanica
Fetelor,nush ce se intampla si cum sa scap odata de vomitatul din orice.De cand era mica, E tot vomita.Atunci doctorii ziceau ca are doar aerofagie,ca inghite aer si nu-l poate elimina.Acum oare ce mai are?Ca deja m-am saturat.Doar un pic daca ii curge nasul,face muci si vomita din orice si oricand. Orice mananca,orice bea, ori la ce ora,vomita. Am obosit de voma asta .. in rest e vioaie,nu are febra, doctorita a zis ultima data ca are rinita. Dar cu olynth si eurespal nu am scapat si de voma.Metoclopramidul de asemenea e apa de ploaie.. nu are efect absolut deloc..vomita si cu el..
oanamaria
Postat: Thursday, September 1, 2011 4:46 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20812
Locatia: Pitesti
Off!Alimami cred ca trebuie sa-i faci niste investigatii mai amnuntite ,analize etc.
Ceva nu-i in ordine si trebuie sa existe un leac pentru asta.
Multa sanatate Elizei!
andrushka
Postat: Thursday, September 1, 2011 4:59 PM

Intrat: 1/9/2011
Postari: 1589
Locatia: Iasi
Baiatul meu,cand era mic vomita tot ce manca si era reflux gastro-esofagian,cu timpul s-a rezolvat de la sine problema,ma saturasem de atata voma.Multa sanatate!
Ange blanc
Postat: Thursday, September 1, 2011 5:31 PM

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Varsaturile nu-s doar din cauze digestive, iar dupa cum spui tu: Doar un pic daca ii curge nasul,face muci si vomita din orice si oricand. Orice mananca,orice bea, ori la ce ora,vomita. , se pare ca e altceva.
Va doresc multa sanatate. computerlove
marivic
Postat: Thursday, June 27, 2013 8:39 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13306
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Bogdan a inceput de vreo 3 ore sa se simta rau.Mi-a spus ca inca de dimineata,de cand a intrat in examen avea stare de voma,dar apoi acasa,mai tarziu,dupa-amiaza a vomat.Nu i-am dat nimic momentan,de voma.....A luat un triferment acum 10 minute cu putina apa,ca-i bolcanea si burta si a vomat apa.....Ce ziceti?Sa-i dau emetiral sau metroclopramid?
monica irimia
Postat: Friday, June 28, 2013 10:57 AM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1939
marivic wrote:
Ce ziceti?Sa-i dau emetiral sau metroclopramid?

Da! Eu i-as da pentru ca ajuta. Sigur e din cauza emotiilor datorate examenelor. Sanatate multa! DistanceKiss
marivic
Postat: Friday, June 28, 2013 11:19 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13306
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Daaa,i-am dat emetiral!Cheek Kiss
namal
Postat: Saturday, October 4, 2014 9:46 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/4/2014
Postari: 1
Locatia: USA
Incearca sa schimbi laptele, poti sa ceri de pe la prietene cate putin si sa vezi cum reactioneaza bb
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed