Voi ce parere aveti?

Options Voi ce parere aveti?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kmytza
Postat: Friday, April 9, 2010 7:35 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Salut! Am si eu o nelamurire.De curand am cumparat gresie ( albastru deschis,sa zicem bleo) pentru ambele bai.Ai mei nu vor sa mai cumpere alta pentru bucatarie mai ales ca initial stabilisem sa punem tot albastra si acolo,numai ca eu nu prea sunt de acord.Nu e prea exagerat si bucataria si baile albastre? Cum vi se pare o bucatarie cu bleu?Sa iau si mobila albastra?Nu arata aiurea?Astept parerile voastre.
ingerash
Postat: Friday, April 9, 2010 7:41 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Kmytza wrote:
Salut! Am si eu o nelamurire.De curand am cumparat gresie ( albastru deschis,sa zicem bleo) pentru ambele bai.Ai mei nu vor sa mai cumpere alta pentru bucatarie mai ales ca initial stabilisem sa punem tot albastra si acolo,numai ca eu nu prea sunt de acord.Nu e prea exagerat si bucataria si baile albastre? Cum vi se pare o bucatarie cu bleu?Sa iau si mobila albastra?Nu arata aiurea?Astept parerile voastre.

Baile ar merge cu albastru,la bucatarie un lamai,vernil.Mult spor la amenajat!majoreta computerlove
shirel
Postat: Friday, April 9, 2010 7:43 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Ce sa-ti spun, depinde mult si de nuantele de albastru ,deci sa nu fie toate la fel dar si de gustul tau.Daca imi ceri parerea mea eu mi-as face numai o baie albastra,cealalta gresie as schimba pe una de alta culoare si in bucatarie mi-as pune o culoare mai deschisa dar totusi depinde si ce culoare vrei sa fie mobila de bucatarie sau chiar gresie cu doua culori .
bereea
Postat: Friday, April 9, 2010 7:45 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22723
eu consider albastru este o culoare rece, deci nu as folosi-o deloc.
Maria & Mario
Postat: Friday, April 9, 2010 7:54 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Albastrul e frumos si ok pentru bai , desi depinde foarte mult cat de inchis e ! E destul de rece , intuneca spatiul si il face sa para mai mic !
Cat despre bucatarie albastra .... eu votez Nu si la gresie si la faianta si la mobilier ! sorry
Kmytza
Postat: Saturday, April 10, 2010 10:41 AM

Am vazut eu poze cu bucatarii albastre,se vede frumos...dar parca totusi eu nu sunt convinsa deloc.Nu stiu ma simt aiurea la gandul ca si baile si bucataria ar fi la fel...cry
Ana
Postat: Saturday, April 10, 2010 11:08 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Kmytza wrote:
Am vazut eu poze cu bucatarii albastre,se vede frumos...dar parca totusi eu nu sunt convinsa deloc.Nu stiu ma simt aiurea la gandul ca si baile si bucataria ar fi la fel...cry
mie sincer nu im place sa am tot aceeasi culoare,dar totusi nu asi face mare diferenta intre culori...adica daca am salonul langa bucatarie nu mi-as face salonul rosu si bucataria albastra parerea mea....sau baia langa salon si sa fie ealbastra si salonul cu mult departe portcaliu sau ceva de genul...computerlove caut acuma o bucatarie albastra sa iti pun sa vezi acuma depinde si de ce albasrtu
Ana
Postat: Saturday, April 10, 2010 11:17 AM

uite mie asa mi-ar placea
Kmytza
Postat: Saturday, April 10, 2010 2:05 PM

cum fac sa iti pun poza de pe un site sau din calculator? Ca am facut poza la gresie sa va arat culoarea.
Ana
Postat: Saturday, April 10, 2010 2:29 PM

Kmytza wrote:
cum fac sa iti pun poza de pe un site sau din calculator? Ca am facut poza la gresie sa va arat culoarea.
intri pe www.photobuket.ro faci uploand la poze si pui codul img aici sau in dreapta sus este butonul atach
Kmytza
Postat: Saturday, April 10, 2010 3:15 PM

http://s804.photobucket.com/albums/yy330/Kmytza/?action=view&current=Img004.jpg
Ana
Postat: Saturday, April 10, 2010 3:24 PM

e frumoasa nuantahearts
Kmytza
Postat: Saturday, April 10, 2010 3:55 PM

da,doar pt bai...sa vedem cum o conving pe mami sa luam alta...ca noi am luat deja...si o sa pun in balcon probabil ce ramane.Eu vreau alta pt bucatarie,nu prea imi convine albastru in bucatarie.
zaza_
Postat: Saturday, April 10, 2010 4:04 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Sa stii ca nu e urata nuanta, e chiar placuta. Si o poti combina cu diferite nuante de maron, portocaliu, galben, verde. Si la noi acasa e aceeasi gresie peste tot, bucatarie, hol, baie, dar pentru ca faianta este altfel si mobila difera la culoare, se schimba situatia.
delfinasa
Postat: Saturday, April 10, 2010 4:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Fratele meu are bucataria si baia bleu si arata foarte frumos.
La bucatarie are mobila crem si combinatia mobila crem si faianta bleu a iesit excelent. Acelasi modeling l-a pastrat -faianta pana la 2-3 palme de tavan pe toti peretii, lucru ce nu prea se mai poarta pentru ca multa faianta si gresie iti da senzatia de rece, neprimitor, indiferent de culoare si nuanta.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed