viteza de tastare

Options viteza de tastare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Sunday, December 20, 2015 12:00 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
shirel wrote:
el a uitat sa mai scrie normal si cand scrie nimeni nu-i intelege scrisul !alcool ras

hohot Aici vreau sa ajung si eu sa uit ca stiu sa scriu .Nimeni nu are nevoie de scrisul nimanui in ziua de azi .Sper ca nu se mai face caligrafie in scoli,daca da,atunci trebue inlocuita cu dactilografie.salut saracii copii se trezesc peste ani cu un frumos,rapid dar bun la nik scris de mana.
vanina
Postat: Tuesday, December 22, 2015 7:48 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
T-mihaela, felicitari pentru perseverenta!

Am facut si eu cateva teste in familie Lol : mama mea a reusit 12, baietelul meu 27, iar eu in jur de 55-60 in functie de limba (la germana, pe care nu o cunosc, nu am reusit mai mult de 52). Maximul a fost 62. Sunt sigura ca am mai scris rezultatele unor teste de tastare aici pe forum, chiar sunt curioasa daca e vreo diferenta... revin :).

UPDATE: http://forum.7p.ro/test-pentru-cat-de-repede-tastezi.aspx?g=posts&m=841698&goto#m841698
sousourel
Postat: Wednesday, January 6, 2016 11:08 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ma uit ca am inceput in 14 decembriescratch Nici nu am exersat zilnic, e drept, dar abia sunt la lectia 6. Se vede treaba ca e bine sa inveti mereu cate ceva nou...invatarea de noi deprinderi creste mobilitatea proceselor nervoase....si lupta impotriva instalarii senilitatiioare

Deci, peste vreo zece ani a fi musai sa ma apuc de invatat pianul....credoare
t-mihaela
Postat: Wednesday, January 6, 2016 9:42 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Sousourel,pianul se invata la orice varsta;asta mi-a zis mie un prof de pian si astami-a ramas in minte.Si eu sper ,daca nu ma pune artrita la punct,sa ma apuc de pian la pensie.Sa inveti ceva nou mereu te tine infunctiune e adevarat.Eu am invatat multe dupa 30 de anisi acum de exemplu invat cum se monteaza blaturile de granit in bucatarieras Asta dupa ce o vara intreaga am studiat cum sa construiesti un iaz si cum sa treci de pe piscina cu clor pe cea cu sare
.Acum invat despre vaci cum sa le cresti doar asa in eventualitatea ca o sa am una pe langa casa.
Cu tastatul stau bine, acum am mana pe butuci dar ultima data aveam 25 cuv pe min.
sousourel
Postat: Thursday, January 7, 2016 9:54 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Bravoo Da. Pastreaza mintea flexibila. Mai ales preocuparea de a forma noi deprinderi. Si eu, dupa 30 am invatat sofatul, acum vreau sa invat tastarea si peste o vreme, mai stii, poate ca vorba cu pianul nu o sa ramana doar vorbaras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed