Visele din timpul sarcinii

Options Visele din timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulibuli
Postat: Thursday, March 31, 2011 10:19 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Delfinasaaaa, felicitari pentru Cosminelul vostru!!! yes uite ce am gasit de sf. Cosmin: http://numecopii.pentrumamici.ro/dictionar-de-nume/cosmin (il faci fizician poate)

Bulinutza, nu te mai gandi.. numara oi (apropos, eu cand am insomnii ma apuc de numarat oi care sar un gard.. dar asta nu ma ajuta deloc sa dorm, pt ca ma bufneste rasul, oile din imaginatia mea arata tare amuzant.. si din cand in cand mai sare cate un Svenhohot poftim.. minte bolnava...)

Mi-am amintit ca am avut si eu acum 2 nopti un cosmar care m-a tulburat profund.. am visat ca eram insarcinata si faceam avort plans si cand am auzit dr. spunand "gata" am realizat ca totul s-a terminat asa repede, si nu-mi explicam cum de am putut face una ca asta, cum de nu mi-am dat seama ca eu de fapt vreau copilul... m-am trezit foate speriata si am fost toata ziua intoarsa.. si-acum cand imi amintesc visul ma ia durerea de stomac... uff asta asa... offtopic...
AlexandraL
Postat: Saturday, April 2, 2011 3:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Delfinasa, exista Sfintii Cosma si Damian, doctori fara de arginti! Se praznuiesc pe 1 noiembrie. Sa-ti traiasca bebe Cosmin, sa va bucurati de el!

Misha, Filip ramane, da?

On topic sic si eu am avut vise ciudate in sarcina, dar am preferat sa le ignor.
misha
Postat: Saturday, April 2, 2011 11:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Alexandra, asa cred! M-am obisnuit deja cu numele si sa-l schimb acum mi se pare nu stiu cum. pupici
Ana
Postat: Sunday, April 3, 2011 7:31 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Visele...am avut si mai ciudate si mai diferite...dar unul a fost mai interesant si de retinut,mai pe la inceputul sarcinii cand nu aflasem inca ce o sa am,am visat un barbat pe care il cunosteam cum tinea in brate un copilas,dar se vedea ca pentru el este o povara ca atata se invartea cu el si parca era o greutate pentru mainile lui,eu fiind langa el i-am zis sa mi-l dea mie in brate ca il voi tine eu,imediat m-i la dat a plecat si cand m-am uitat la copilas era un baietel blondutz cu ochi albastri,de cand m-am trezit eu una am fost sigura ca voi avea un baietel.....si ....baietel amcoeur ..in rest celelate vise nu sunt legate de sarcina sau copilas...
Petronella
Postat: Wednesday, October 5, 2011 8:02 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/14/2010
Postari: 942
Locatia: Timisoara
Eu acum cateva zile am visat ca inimioara bebelusului meu a inceput sa bata prin burtica mea . Ciudat vis..
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 1:26 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu visez cam urat uneori si-mi aduc aminte ca si la prima sarcina visam urat in legatura cu bebe si cu sarcina.uff
koko2008
Postat: Monday, January 2, 2012 2:51 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Eu nu prea tin cont de vise....uff
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 6:36 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Nu e vorba de crezut in ele la mine ,dar daca sunt urate-ciudate imi dau o stare proasta dupa ce ma trezesc ca sunt genul care-mi amintesc orice detaliu din vis.uff
Ellie
Postat: Wednesday, February 22, 2012 9:12 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/22/2012
Postari: 2
Locatia: Bucharest
Daca ai cosmaruri, e de bine. Cica elimini energia negativa, am citit de curand printr-un site...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed