Visele din timpul sarcinii

Options Visele din timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Postat: Tuesday, March 14, 2006 2:20 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
gabi27 wrote:
Eu de cand sunt insarcinata visez ca voi face baiat. Ciudat, pentru ca la ecografie, mi s-a spus ca am fetita. Asta ce poate sa insemne?

Poate poti sa pui si un ticker ( atasezi codul bb la samnatura ) sa vedem si in cate lunitze esti gravida! ras
stele_pe_cer
Postat: Thursday, April 20, 2006 8:45 PM

Nivel: Senior

Postari: 6678
Primul meu vis de graviduta pentru a doua oara a fost azi-noapte cand m-am visat insarcinata.Primul lucru pe care l-am facut dimineata a fost sa imi fac 2 teste de sarcina, urmate de un al treilea la pranz.Toate 3 au iesit pozitiveyes !
AdrianaC
Postat: Thursday, April 20, 2006 11:31 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
Uite ca visele se mai si adeveresc. E bine sa visam ca nu se stie niciodata cand se transforma in realitate ras .

Unele vise chiar ma inspaimanta, dar sper sa visez si eu peste vreun an ca sunt insarcinata ras
stele_pe_cer
Postat: Friday, April 21, 2006 12:33 PM

De cand stiu ca sunt gravi, adica de ieri, pot spune ca azi noapate ma avut pur si implu 2 cosmare: in unul il tineam pe Matei intr-o mana, in cea stanga, si-i era tare frig, iar in alta o tineam pe Sasha a lui Taki, intr-o punga de 1 leuuff ...si voiam sa duc copiii in casa sa ii skimb.Taki era cumva in ograda bunicilor si amesteca intr-un ceaun mare, ca din cel de tiganiuff ...dar totul era asa sumbru....grrrrrrrrr....

Apoi am visat ca m-a invitat la 5 dimineata un tip la restaurant (unul din tipii care au refuzat sa vina la cununia civila din motive sentimetale).Si ii spuneam ca sunt maritata, si el parea surprins si tot insista si eu eram plina de nervi...noroc ca a asunat telefonul sa ne trezim...

Asta imi aminteste de cele 9 luni de cosmar avute in prima sarcina, plus inca cateva saptamani dupa anstere, de fapt inca 2 luni si 3 saptamani, pana la botezul lui Matei...

Oare sa aiba vreo legatura faptul ca nu suntem cununati religiosoare ?
taki
Postat: Friday, April 21, 2006 3:36 PM

stele_pe_cer wrote:
De cand stiu ca sunt gravi, adica de ieri, pot spune ca azi noapate ma avut pur si implu 2 cosmare: in unul il tineam pe Matei intr-o mana, in cea stanga, si-i era tare frig, iar in alta o tineam pe Sasha a lui Taki, intr-o punga de 1 leuuff ...si voiam sa duc copiii in casa sa ii skimb.Taki era cumva in ograda bunicilor si amesteca intr-un ceaun mare, ca din cel de tiganiuff ...dar totul era asa sumbru....grrrrrrrrr....

Apoi am visat ca m-a invitat la 5 dimineata un tip la restaurant (unul din tipii care au refuzat sa vina la cununia civila din motive sentimetale).Si ii spuneam ca sunt maritata, si el parea surprins si tot insista si eu eram plina de nervi...noroc ca a asunat telefonul sa ne trezim...

Asta imi aminteste de cele 9 luni de cosmar avute in prima sarcina, plus inca cateva saptamani dupa anstere, de fapt inca 2 luni si 3 saptamani, pana la botezul lui Matei...

Oare sa aiba vreo legatura faptul ca nu suntem cununati religiosoare ?

Mai Stelute, pai asa vise ai tu cu mine si cu Sasha uff oare ca ma bagi in sperieti ras .
Daca amestecam in ceaun, poate faceam sapun de casa mai stii uff oare hohot ?

Cred ca astea sunt doar vise...asa fara sa insemne ceva uff .
Eu in timpul sarcinii nu prea am visat cine stie ce, dar am inteles ca sunt multe persoane care-si viseaza belusul si viata impreuna cu bblusul oare
stele_pe_cer
Postat: Friday, April 21, 2006 3:49 PM

taki wrote:

Mai Stelute, pai asa vise ai tu cu mine si cu Sasha uff oare ca ma bagi in sperieti ras .

Da, mai, Taki...v-am visat pe amandoua, da' sa stii ca o iubeam mult pe Sasha, doar ca o trasportam in sacosharas !O duceam in casa, sa ii fe bine!
taki
Postat: Friday, April 21, 2006 4:39 PM

stele_pe_cer wrote:

Da, mai, Taki...v-am visat pe amandoua, da' sa stii ca o iubeam mult pe Sasha, doar ca o trasportam in sacosharas !O duceam in casa, sa ii fe bine!

Sa stii ca ne-am luat carucior, data viitoare sa o transporti inel, nu in sacosa nu ras !!!

Ce vise avem hohot hohot hohot , cam unde ne duce subconstientul asta uff oare hohot

Mai aveam si eu vise de astea, de nu puteam sa dezleg misterele, de ma intrebam toata ziua oare ce-o insemna hohot hohot .
stele_pe_cer
Postat: Friday, April 21, 2006 6:45 PM

Stiam inca dinainte de prima sarcina ca gravidele viseaza uarat, dar nici kiar asa...noapte de noapte sa visezi urat...poate totusi de data asta va fi altfelsic ...
mamaluitheo
Postat: Monday, May 15, 2006 8:08 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/26/2006
Postari: 42
Eu azi-noapte am visat un sobolan care mergea prin plapuma.Vai si cat ii urasc,imi era asa de frica.Am citit la interpretare vise ca ar insemna TEMERI VECHI.poate asa o fi in subconstientul meu.
Nicole28
Postat: Monday, April 21, 2008 10:06 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna dragele mele.Sunt noua pe forum si cautam pe net disperata sa vad daca a mai visat cineva ceva asemanator.Luna trecuta, in martie, am visat ca sunt insarcinata, aveam o ditamai burtica, iar sotul meu radea si o striga Tina. Acum vreo 3 zile, visez ca nasc, chiar imi amintesc durerile...nu prea mari, chiar spuneam ca nu e atat de greu sa nasti, tin minte clar copilasul care statea in fundulet si radea de nu mai putea, avea niste bucle superbe si niste ochi enormi albastri, iar eu imi faceam griji ca trebuie sa il alaptez, iar azi noapte, iar m-am visat insarcinata. Ce inseamna asta?! Recunosc ca ma chinui de ceva timp sa raman insarcinata, dar am renuntat la teste de ovulatie.Eram prea stresata.Pur si simplu m-am pus pe treaba.Insa visele astea m-au pus serios pe jar!Poate o iau raznahainoroc

Va pup pe toateflowers
bulinutza
Postat: Monday, April 21, 2008 10:17 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Si eu vreau un bebe cu disperare si eu visez ca sunt insarcinata. Nu visez burtica, si nu visez copilasul. Visez doar UN SENTIMENT!!!! Stiu ca suna ciudat, dar visez un sentiment inexplicabil de viitoare mamica...

Deci,Nicole, nu ai luat-o razna....doar ca dorinta ta enorma de a avea un copil se reflecta in vise, atata tot, nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme...pupici
sweet angel
Postat: Sunday, February 7, 2010 11:28 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
eu noaptea trecuta am visat ca am gasit un bebelus pe strada si l-am luat cu mine, apoi mergand pe strada mi l-a aratat pe unchiul meu si a zis sa ne ascundem de el ca ii vrea raul( bebelus care vbras )
delfinasa
Postat: Wednesday, March 30, 2011 7:57 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Nu prea imi amintesc ce visez acum in sarcina. Doar 2 vise care sunt foarte clare. La inceputul sarcinii cu baby boo -cam 2 luni aveam - am avut un vis ciudat: alergam speriata catre orasul parintilor mei sa le spun sa fuga din calea apei si lavei ce se apropia de ei -semn ca sfarsitul lumii atunci se producea-. In drum spre ei m-am oprit intr-o biserica sa ma rog si la iesire era un preot caruia i-am cerut permisiunea sa iau cu mine o icoana cu Isus si una cu Sf. Cosmin(?). Mi le-a dat, am iesit din biserica si s-a terminat si visul. Cum m-am trezit m-am uitat in calendar sa vad daca exista Sf. Cosmin, ca eu nu auzisem de el pana atunci in vis...nu exista...atunci am zis ca eu daca o sa am un baiat, Cosmin trebuie sa-l cheme. Ieri am aflat ca am baiat si ghiciti ce nume-i pun ras?
Cu 2-3 nopti inainte sa aflam sexul, iar am avut un vis ciudat: nascusem o fetita cu capul cam mare. Soacra-mea zice :eee, atunci o sa fie invers decat ai visat. S-a potrivit!

Voi ce vise mai aveti?
misha
Postat: Wednesday, March 30, 2011 11:16 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Delfinasa, asta da vis! Si felicitari pentru baietel! Daca nu mi s-ar fi intamplat si mie ceva asemanator, poate imi era mai greu sa cred,dar asa...
Eu de obicei nu cred in vise, poate si pentru ca mai tot timpul visez si de obicei numai prostii. Noaptea trecuta am visat ca m-a batut cineva pana am murit. Ma mai visez de multe ori in casa bunicilor de la tara, unde am copilarit, de fiecare data in alt context. Sotul se cruceste de ceea ce pot visa, tinand cont ca el rar viseaza. Tocmai de aceea nici nu ma las tulburata de ceea ce visez.
bulinutza
Postat: Thursday, March 31, 2011 7:39 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Mai si eu am avut multe cosmare in prima sarcina..majoritatea legate de Alexandra....ba era prea mica, ba nu supravietuia, ba avea vreo malformatie...Groaznic!!plans plans plans plans

Vad ca la sarcina asta e mai rau: nu dorm! Stau treaza si ma gandesc la aceleasi prostii ca in vis!!!banghead banghead banghead banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed