Violetta

Options Violetta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Tuesday, November 12, 2013 9:07 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22401
Fiica-mea ma innebuneste cu filmul acesta.E in stare de orice numai ca sa-l vada.Stie toate cantecele Violetei in spaniola si vrea de toate cu ea: ghiozadan, poseta, caiete, bluzite, papusi.Si la scoala este o adevarata nebunie.
I-am zis ca nu prea este un film pentru varsta ei, dar nici n-am inima sa nu o las sa se uite in conditiile in care toate fetitele din clasa il urmaresc.
Fetitele voastre sunt tot atat de innebunite dupa Violetta?
kali
Postat: Tuesday, November 12, 2013 10:26 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14067
Locatia: la et. 4
Evit sa-i las sa vizioneze genul asta de seriale. Mi se pare prea devreme; inca nu are 8 ani.
Asa ca le dau altceva de facut in intervalul orar pe care-l consider eu nepotrivit.
In clasa nu sunt probleme de genul asta, insa Alexia are prietene innebunite de-a dreptul si nu-mi place deloc chestia asta la o varsta atat de mica.
Cris-DL
Postat: Tuesday, November 12, 2013 10:27 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Da... a fost o perioada (prin vara) in care ma innebunise si pe mine fii-mea, ca vrea nu stiu ce album Violetta, fiindca mai toate colegele il aveau. O adevarata isterie in randul fetitelor. L-am cautat de-am innebunit (chiar i-l cumparam), dar nu l-am gasit, insa i-a si trecut repede. La serial m-am uitat si eu sa vad cum e si i-am spus ca nu prea este de varsta ei... in fine, s-a uitat si ea de cateva ori si i-a trecut - necaptivant pentru ea. In plus, era serialul parca seara, fix cand eram afara, iar ziua pe la ora 14 (cand ea, de obicei, isi face temele).

Noi (mai ales eu, ca-s mai nebuna ca fii-mea) suntem fani vechi Hello Kitty... avem di tatii hohot Hilar
aurishta
Postat: Tuesday, November 12, 2013 10:30 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5513
Locatia: Bucuresti
Si Pati ar vrea,ca asa e modaalcool , dar nu am lasat-o...i-am explicat frumos motivele....a fost de acord ca asa este Lol Este adevarat ca Pati este mai mare, are 11 ani si "vechime" in disciplina vizionarilorsic ! Se uita la poze, comenteaza cu fetele....cam atat!
La noi in casa asta nu este ceva neobisnuit fiindca alegem cu atentie programele pentru toti membrii familiei, inclusiv noi, parintii ras
shirel
Postat: Tuesday, November 12, 2013 12:26 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11685
Locatia: israel
Eden il cunoaste doar din reclama fiindca se uita la aceeasi retea unde este si Violetta,deocamdata nu este incantata sa-l vada are ea destule pe ale ei .Oricum cred ca fetele mai mari se uita 10-11 ani dar inca nu am auzit sa fie innebunite dupa serial.Noi avem seriale noastre ptr copii in ebraica care sunt foarte urmarite si sunt cu toti innebuniti,au fanii lor si merge la toate spectacolele organizate!
bereea
Postat: Tuesday, November 12, 2013 3:16 PM

Stiu ca aveti dreptate si asta ma preocupa. As vrea sa o indepartez de acest serial , dar chiar nu stiu cum. Nu-l vede zilnic ci cam de 2 ori pe saptamana , dar....e in stare sa nu mearga in piscina ca sa-l vada si acesta nu-i semn bun.
A auzit ca Violetta are concert la Rom si vrea sa mearga "cadou de ziua ei". Aici am fost ferma pe pozitii si i-am zis nu. Cum sa fac sa nu mai fie asa interesata?
zaza_
Postat: Tuesday, November 12, 2013 4:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Nu cred ca ai cum... Mai ales daca si prietenele se uita. Nu poti nici sa-i interzici, cu cat e mai interzis cu atat e mai fascinant... Pana la urma, din ce am citit pe Wiki, nu pare chiar asa de ingrozitor. Este vorba de o fata care canta si care are doi pretendenti, sau mai multi... iar o colega de-a ei la finele celui de-al doilea sezon se pupa cu un baiat... E un fel de telenovela pentru copii, in care se canta.
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, November 13, 2013 8:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
cine-i Violetta asta? ceva gen Hanna Montana?
bereea
Postat: Wednesday, November 13, 2013 9:09 AM

zaza_ wrote:
Nu cred ca ai cum... Mai ales daca si prietenele se uita. Nu poti nici sa-i interzici, cu cat e mai interzis cu atat e mai fascinant... Pana la urma, din ce am citit pe Wiki, nu pare chiar asa de ingrozitor. Este vorba de o fata care canta si care are doi pretendenti, sau mai multi... iar o colega de-a ei la finele celui de-al doilea sezon se pupa cu un baiat... E un fel de telenovela pentru copii, in care se canta.

Filmul in sine nu are nimic de speriat, muzica multa - si banuiesc ca acesta este motiivul real pentru care se uita - si o poveste soft de dragoste, cate un pupic (nu sarut) nevinovat.La mine problema e alta: e in stare sa renunte la orice pentru a-l viziona.Si bineinteles ca eu fac in asa fel incat sa mai piarda din episoade.
Zaza, stiu ca e asa cum spui: colegele ei vin cu tot felul de albume si cumpara zilnic cartonase cu Violetta, au camera aranjata cu tot felul de afise si porcarii cu ea.Ale nu-mi cere lucrurile astea (cu toate ca vrea numaidecat un ghiozdan)pentru ca citez"stiu, mami, ca tu nu esti de acord".
Si mai este ceva: Ale e singura la parinti, deja e privata de un partener de joaca, cum fac sa-i interzic ceva care ii face placere.

Alexandra, nu stiu daca e ca Hanna Montana pentru ca nu ne-am uitat la filmele cu ea.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed