Vigantol sau Vigantoletten?

Options Vigantol sau Vigantoletten?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Postat: Wednesday, October 3, 2007 11:32 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
taty wrote:
Eu am oprit Vigantolul la 1 an si 7 luni ... asa mi-a zis si Dr ca trebuie, asa am facut. Oricum vreau sa ii fac niste analize Karinei, si acolo vedem tot ce ne trebuie sau ce nu . Imi recomandati un laborator bun?pupici

Da, si eu vreau sa-i fac Sashei toate analizele si poate cu ocazia asta o sa-mi fac si eu.
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, October 3, 2007 11:37 AM

Nivel: Senior

Postari: 6678
taty wrote:
Imi recomandati un laborator bun?pupici

IDS Laboratories

http://www.ids-laboratories.ro/

Atat in sarcina cat si acum (la unele analize) prefer sa merg aici.Si parintii mei mei la fel, cand au de asteptat mult la institutul de care apartinem.
TatyKS
Postat: Wednesday, October 3, 2007 11:43 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Multumesc Elena. Spune-mi te rog, se face programare ? Sau intra cine a ajuns primulras ? De preturi stii ceva?
TatyKS
Postat: Wednesday, October 3, 2007 11:48 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Hai ca am gasit lista de preturi ... dar ce e acolooo... adica sunt multe. Trebuie sa merg intai la Dr sa vedem ce lista de anailize ne da si apoi ma documnetezpupici Mersipupici
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, October 3, 2007 12:53 PM

taty wrote:
Hai ca am gasit lista de preturi ... dar ce e acolooo... adica sunt multe. Trebuie sa merg intai la Dr sa vedem ce lista de anailize ne da si apoi ma documnetezpupici Mersipupici

Cu placere.Analizele complete trebuie sa vi le scrie medicul pediatru al copilului.Se intra pur si simplu, dimineata.Suna sa intrebi de program, ca copilasii oricum intra in fata, ca si gravidele, dar nu mai stiu daca recoltarile sunt pana in 9 sau pana in ora 10.

Numai bine!
Lilly of the valley
Postat: Thursday, October 4, 2007 8:05 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
cu vigantol zilnic cate 10 pic plus vitamina D2 de 600.000 U.I./ saptamana, Leei tot i s-a inchis fontanela la aproape 2 ani. concluzia scratch
taki
Postat: Thursday, October 4, 2007 8:45 PM

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
mariuta wrote:
cu vigantol zilnic cate 10 pic plus vitamina D2 de 600.000 U.I./ saptamana, Leei tot i s-a inchis fontanela la aproape 2 ani. concluzia scratch

Off topic: Pune, te rog, un ticker cu varsta copilului! study thumright
Miri
Postat: Sunday, October 7, 2007 9:39 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu i-am intrerupt Vigntolul la 1 an si 8 luni si l-am reluat la 1 an si 10 luni, la recomandarea pediatrului.Luna viitoare mergem la analize, sa vedem cum stam!
MNiko
Postat: Monday, October 8, 2007 11:03 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am fost azi la pediatru si ni s-a spus 2 picaturi de vigantol pe zi. Se poate si in varianta 14 pic o data pe saptamana, sau o zi da una nu, insa sa revina 2 pic pe zi de vigantol.
stele_pe_cer
Postat: Monday, October 8, 2007 12:27 PM

MNiko wrote:
Am fost azi la pediatru si ni s-a spus 2 picaturi de vigantol pe zi. Se poate si in varianta 14 pic o data pe saptamana, sau o zi da una nu, insa sa revina 2 pic pe zi de vigantol.

Nu stiam ca se pot da mai multe picaturi intr-o zi si sa nu ii mai dai deloc pana luna viitoare.Mi-ar surade ideea unei singure doze...Dar oare e sanatos asauff ?
MNiko
Postat: Monday, October 8, 2007 12:42 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Eu am o prietena care ii da fetitei ei 14 pic o data pe saptamana si pt asta am intrebat. Doctorul nostru a zis ca se poate, n-ar avea nimic, dar m-a intrebat daca am probleme cu administrarea zilnica, deci el recomanda zilnic.
Eu o sa merg pe varianta asta de a administra 2 pic pe zi, iar in caz ca uit intr-o zi(mi s-a mai intamplat si mie) o sa ii dau a doua zi doza dubla.

Insa nu stiu daca poti sa ii dai o doza pe luna. Mi se pare cam mult pauza.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed