VICHY - NORMADERM GAMA PENTRU TEN GRAS

Options VICHY - NORMADERM GAMA PENTRU TEN GRAS
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Sunday, January 6, 2008 10:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Am decis sa pun separat aceasta gama,pentru ca probleme cu tenul mixt,gras si acneic sunt mai delicate decat restul tipurilor de ten.

NORMADERM - O gama pentru pori dilatati,microchisturi,cosuri

INOVATIE ZINCADONE A

ZINCADONE A = Acid glicolic + Glycadone + Dermostim

1.ACTIUNE EXFOLIANTA/KERATOLITICA prin Acid Glicolic.Elibereaza porii astupati si elimina celulele moarte de la suprafata pielii.

2. ACTIUNE DE CURATARE prin Glycadone,un complex exclusiv L'oreal cu actiune de curatare progresiva a suprafetei pielii si de limitare a inmultirii tulpinelor micotice si bacteriene (pityrosporum ovale si pityrosporum acnes),responsabile de agravarea fenomenelor de imperfectiuni.

3.INOVATIA : O ACTIUNE DE "REORGANIZARE" A EPIDERMEI prin Dermostim.Stimuleaza procesul de reinnoire celulara si restructureaza epiderma pentru "reeducarea" progresiva a pielii cu imperfectiuni intr-o piele sanatoasa.

TEXTURA: tehnologie pe baza de fibre pentru un rezultat ultrafin; hidratanta - lejera cu efect "piele catifelanta" de durata. Patrunde rapid in piele,fara efect gras sau lipicios.

PRODUSELE GAMEI NORMADERM

1.CREMA HIDRATANTA ANTIIMPERFECTIUNI
Cu Zincadone A
Resoarbe imperfectiunile,inchide porii,omogenizeaza granulatia pielii in 4 saptamani.

2.GEL DE CURATARE CU APA
Deblocheaza porii,curata si dezincrusteaza in profunzime.

3.TONIC ASTRINGENT PURIFIANT
Elimina impuritatile,inchide vizibil porii pentru un relief mai regulat.

4.STICK CAMUFLANT ANTIIMPERFECTIUNI
Usuca si resoarbe imperfectiunile,rezultat camuflant natural.

MOD DE FOLOSIRE

Gelul de curatare va inlocui orice alt produs cu care ne spalam pe fata,deci se renunta la sapun solid sau lichid.

Dimineata se poate merge pe schema : Gel de curatare care se foloseste ca un sapun lichid normal cu diferenta ca se maseaza putin pe fata dar se clateste imediat,nu se lasa pe fata si se evita zona din jurul ochilor si a buzelor.
Se poate aplica apoi lotiunea - care inchide porii (desi dimineata e optionala),iar apoi crema antiimperfectiuni.

Seara,ar fi bine toate trei produsele.
Acel stick e un creion de fapt,care e bine folosit cand apare cate un cos,usuca repede si vindeca,astfel ca nu mai evolueaza cosul,in plus , nu mai exista tendinta de a-l bazai,camufleaza ca un fond de ten.

Lilly of the valley
Postat: Sunday, January 6, 2008 11:11 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Stick-ul e totuna cu creionul?
Cautam un baton corector si tipa din sensiblu imi recomandase creionul de la Vichy, cica e bun killer pt cosuri.oare

Mercik mult pt infopupici
oanalaurisa
Postat: Sunday, January 6, 2008 11:12 PM

mariuta wrote:
Stick-ul e totuna cu creionul?
Cautam un baton corector si tipa din sensiblu imi recomandase creionul de la Vichy, cica e bun killer pt cosuri.oare

Mercik mult pt infopupici

Da,merita toti banii,am si eu ti-am zis si pe langa ca e corector e mai ales killer.ras pupici
Lilly of the valley
Postat: Sunday, January 6, 2008 11:15 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
oanalaurisa wrote:

Da,merita toti banii,am si eu ti-am zis si pe langa ca e corector e mai ales killer.ras pupici

merg neaparat sa-l iau bounce
flor.kisss
Postat: Friday, July 17, 2009 9:32 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
coeur super articolul am fost chiar acum si mi`am luat un gel exfoliant de la Vichy Normaderm . e prima data cand folosesc produse de la VICHY, am tot auzit de la multa lume k sunt excelent de bune .. o sa merg sa le cumpar si pe celelalte care le`ai mentionat tu si o sa incerc schema prezentata de tine .. intrebarea mea e dak pot inlocui acel Gel de curatare cu apa cu acest gel exfoliant .. ?? pupici
alexia
Postat: Wednesday, October 14, 2009 3:40 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
si inca o intrebare. am citit pe un alt forum ca produsul n-ar fi indicat tenului adolescentin, iar in alta parte era neindicat tenului matur. in ce masura ar putea fi adevarate cele mai sus spuse? va multumesc.
oanalaurisa
Postat: Wednesday, October 14, 2009 4:09 PM

alexia wrote:
si inca o intrebare. am citit pe un alt forum ca produsul n-ar fi indicat tenului adolescentin, iar in alta parte era neindicat tenului matur. in ce masura ar putea fi adevarate cele mai sus spuse? va multumesc.

Normaderm-ul e o gama pentru acneea fiziologica a adultului,nu pentru acneea adolescentului.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed