Varicela

Options Varicela
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Postat: Saturday, February 18, 2012 3:52 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Offf!La varsta asta varicela e periculoasa si mai greu de suportat .
Stai in casa la caldurica si fiind o boala contagioasa e bine sa stai izolata sa nu intri in contact cu copilasi sau gravidute ca e periculos din cauza asta se recomanda izolarea la domiciliu.
Macar pana trece perioada de eruptie cutanata e bine sa stai la caldurica .
Multa sanatate si ai grija Scufito!pupici
giulia_mamik
Postat: Saturday, February 18, 2012 4:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Oanapupici computerlove
N am nici o intentie de a iesi in lume doar ca nu stiu cum voi face cu fiica meaplans .Ce rau e sa fii singura!cat despre simptome,sunt in a doua zi de eruptie(asta daca o fi varicela)si practic bubele sunt rare,mai mult pe burta si ma mananca,pe spate si tot rare,prin cap si fata,mai mult prin sprancene si pe margine.Am ceva dureri de cap,un gat iritat si un miros ciudat pe care nu l recunosc.Ce ma duce in eroare sunt iritatiile de pe brate care duc mai mult a rubeola.Dar rubeola am avut pe la 10 ani,deci...Offf,la mine e o perioada proasta.De la inceputul anului am trecut prin tot felul de boli atat eu cat si fata incat ma intreb ce mai urmeaza sa "colectionam" !?plans Luni merg la doctor sa primesc un diagnostic corect,ca nu pot merge asa pe "bajbaite"cu bubele astea.Plus ca am intrat in contact ieri,cu sora mea,fetita ei,Daria si mama!cry Aveam doar doua bube de care nici n aveam habar ca pot fi varicela.
kali
Postat: Sunday, March 25, 2012 9:52 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
S-a imbulinat si Cretu'...
Astept cu nerabdare urmarearas
mirela74chris
Postat: Monday, March 26, 2012 7:55 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Sanatate multa si sa treceti usor peste.Desi...no comment.Poate nu fac toticomputerlove pupici
bereea
Postat: Monday, March 26, 2012 9:02 AM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22727
Sanatate si...rabdarepupici
kali
Postat: Monday, March 26, 2012 9:37 AM

Multumim! computerlove
Sper sa treaca usor.sorry1
Da' imbulinatu' e tare scump asa bulinos cum e si sta la scarpinat ca un porcusor, saracu'...
oanamaria
Postat: Monday, March 26, 2012 10:23 AM

Pup cretulinul si sa treaca repede bubitele !computerlove
Maria & Mario
Postat: Monday, March 26, 2012 7:32 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Offff Cretzulinu' lu' mama ! Sper sa va treaca repejor si fara urmari .... computerlove
clalina
Postat: Monday, March 26, 2012 11:40 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
Pupici dulci lui Ericutz sa-i treca mai repede bubitele!pupici pupici pupici computerlove
kali
Postat: Tuesday, March 27, 2012 9:27 AM

Multumim, fetele...computerlove
Din pacate nu se dezminte si o cam face lata, puiul. Febra e in jur de 39, bubitele se inmultesc vazand cu ochii... au aparut si pe putzi asa ca plange la pipi... are mancarimi enervante si nu ma lasa sa-l dau cu nimic - dar nimic ( l-am mai pacalit eu, insa nu suficient )... si tot asa.

Iubitu' mic e dulce si a inteles ca nu trebuie sa se scarpine, insa are atatea bube in cap incat a inceput sa se traga de par si-si lasa cretii peste tot.alcool

Ziua e cat de cat ok... se mai ia cu desenele si joaca si mai reusesc sa-i distrag atentia cat de cat, insa noapteaaaaaa... e jale!!banghead banghead banghead
gabyta
Postat: Tuesday, March 27, 2012 9:30 AM

Intrat: 1/20/2011
Postari: 3242
Locatia: spania (Ro -Sebes AB)
kali wrote:
Multumim, fetele...computerlove
Din pacate nu se dezminte si o cam face lata, puiul. Febra e in jur de 39, bubitele se inmultesc vazand cu ochii... au aparut si pe putzi asa ca plange la pipi... are mancarimi enervante si nu ma lasa sa-l dau cu nimic - dar nimic ( l-am mai pacalit eu, insa nu suficient )... si tot asa.

Iubitu' mic e dulce si a inteles ca nu trebuie sa se scarpine, insa are atatea bube in cap incat a inceput sa se traga de par si-si lasa cretii peste tot.alcool

Ziua e cat de cat ok... se mai ia cu desenele si joaca si mai reusesc sa-i distrag atentia cat de cat, insa noapteaaaaaa... e jale!!banghead banghead banghead

offf dragu mami,,lasa ca trece si asta,,si e de preferat sa o faca acuma micut decat mai incolo,,,pupam un cretulin dragpupici pupici pupici computerlove
mirela74chris
Postat: Tuesday, March 27, 2012 10:01 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Daca sta, poti sa ii pui comprese cu apa rece.Ii mai calmeaza mancarimile.Off!greu tare.computerlove angel
oanamaria
Postat: Tuesday, March 27, 2012 12:48 PM

Eii!Se pare ca a facut o forma mai agresiva !Trece ,dar e chinuitor !Off!
giulia_mamik
Postat: Friday, March 30, 2012 5:45 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Kali,imi pare rau ca a luat varicela micutul.Offf si mai ales ca a facut o forma mai agresiva se pare.A luat o de la gradinita,nu?Insanatosire grabnica va doresc.Primele 4-5 zile sunt mai aiurea apoi e mai usorcomputerlove

Daria mea nu a facut varicela si totusi a stat nonstop cu mine cat timp am avut.Nici nu credeam ca nu o va face si nici nu imi pot explica cum de a scapatscratch
bulinutza
Postat: Friday, March 30, 2012 8:14 PM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Socrela a gfacut zona zoster saptamana trecuta si a fost la noi o saptamana inainte de aparitia veziculelor si vreo cateva zile dupa, asa ca am prins toata perioada ei de contagiozitate! Ne asteptam si noi la Varicela zilele care urmeaza...plans plans plans plans

Oare cum va fi pt Amalia la nici 5 lunitze????uff uff uff

Si pt Alexandra imi fac griji....Daca ii apare sub gipsuletzul de la mana si nu se poate scarpina????

Ce lotiuni antipruriginoase stiti, mai bune??? Citisem chiar zilele trecute de o crema de la chicco, nou aparuta??? Stiti ceva???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed