Valul musulman si conditia femeii in lumea araba

Options Valul musulman si conditia femeii in lumea araba
Subiectul anterior · Subiectul urmator
katy_lumika
Postat: Tuesday, March 17, 2009 7:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Imi pare photoshopata pozascratch
Rody
Postat: Tuesday, March 17, 2009 8:25 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
katy_lumika wrote:
Imi pare photoshopata pozascratch

si mie la fel.Poate fi fiu chiar si un barbat mascat,sau poate e doar un manechin chiar.Cert e ca este strigator la cer cand te gandesti ca exista asa ceva.Ma intreb oare nu-i acelasi Dumnezeu pt toti,de ce fiecare intelege ce vrea,de ce exista o gramada de religiuff uff uff uff uff
Roxanel
Postat: Wednesday, March 18, 2009 7:27 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Mie mi se pare super fake. Adica nu e ala real cum nu sunt eu musulmana.
Laura
Postat: Wednesday, March 18, 2009 7:58 AM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
codruta wrote:
..........Or fi influente islamice din albania,bosnia si hertegovina sau exces de zel din partea ei.
Cu siguranta daca era din afganistan sau irak nu visa ea la permis auto.
Cine stie, poate saraca e mutilata pe fata ca a indraznit sa se emancipeze...

Daca nu e o poza trucata, atunci inclin sa cred ca e un exces de zel din partea femeii, vorba Codrutei.
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, March 18, 2009 8:27 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
sami wrote:

asta circula pe net de f. multa vreme. e un fals grosolan, masluit ori cu scop de gluma, ori in scop propagandistic.
In Europa, in pozele din actele de identitate trebuie sa-ti arati musai fata.
Roxanel
Postat: Wednesday, March 18, 2009 9:24 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Pai cum naiba permisul asta e dat pe 40 de ani? Expira in 2035?
Mela
Postat: Wednesday, March 18, 2009 10:26 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Mariuta,poate ca ai dreptate,chiar ca e prea de tot,nici macar ochii sa nu se vada? scratch

Roxanel,nu mai stiu exact,dar mi se pare ca si buletinele de identitate erau date intr-o perioada in romania fara termen de valabilitate.de ce intr-o anumita tara nu s-at intampla la fel? (asta fara legatura cu subiectul,suntem deja off topic sic )
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, March 18, 2009 10:34 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
sami wrote:
Mariuta,poate ca ai dreptate,chiar ca e prea de tot,nici macar ochii sa nu se vada? scratch

Roxanel,nu mai stiu exact,dar mi se pare ca si buletinele de identitate erau date intr-o perioada in romania fara termen de valabilitate.de ce intr-o anumita tara nu s-at intampla la fel? (asta fara legatura cu subiectul,suntem deja off topic sic )

buletinele aveau termen de valabilitate 10 ani, pt. batranii peste 60 de ani nu se mai emiteau buletine noi ci se adauga foto 2.
Mela
Postat: Wednesday, March 18, 2009 10:37 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
da,uite ca veni vorba,chiar acum imi amintesc ca bunicii mei au buletin asa,cu liniuta in dreptul datei de expirare.
codruta
Postat: Wednesday, March 18, 2009 2:49 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
Roxanel wrote:
Pai cum naiba permisul asta e dat pe 40 de ani? Expira in 2035?

probabil se transmite din generatie in generatiehohot hohot de aia si poza e valabila la tot neamulhohot hohot nici nu mai conteaza cine ehohot
ingerash
Postat: Wednesday, March 18, 2009 4:24 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
codruta wrote:

probabil se transmite din generatie in generatiehohot hohot de aia si poza e valabila la tot neamulhohot hohot nici nu mai conteaza cine ehohot

cool hohot hohot hohot hohot hohot hohot
Ely
Postat: Friday, March 27, 2009 10:25 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Da si eu am vazut de mult poza,facuta la misto cu siguranta.

Mihaela am vizionat un film acum o luna si ceva referitor la cele scrise de tine la stiri shoc , care m-a impresionat enorm inspirat din viata reala.Am vazut ca ai un sot bun din cele descrise de tine am observat ca si figura lui inspira increderethumright ,dar te rog urmareste acest film care pe mine m-a facut sa plang.Uite iti dau linkul,iar tu daca vrei sa-l descarci de pe torrent. pupici hearts

http://movies.nytimes.com/movie/35712/Not-Without-My-Daughter/trailers

sau aici partea 1 apoi urmeaza celelate parti pe coloana dreapta
otilia
Postat: Friday, March 27, 2009 11:16 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Mihaela newclap newclap pt acest subiect chear am o prietena care sa casatorit cu un musulman, sincer nu stiu sigur daca e din irak sau iran... sunt casatoriti aici de 3 ani si anul acesta el termina stagiatura la medicina si va pleca din tara... ea aici nu are restrictii numai cand merge la moscheie si cand are musafiri tot musulmani poatra val, e un pic speriata de ce va urma el ii zice ca va fi bine dar la cate am auzituff sunt tare schimbatori o data ajunsi in tara lor pale e o cultura tare complicata cel putin asa o percep eu. Inca o data felicitari newclap
t-mihaela
Postat: Saturday, March 28, 2009 12:10 AM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Da o data ajunsi in tara lor sare cohorta de neamuri cu gura.Am vazut si eu o poveste la Surprize Surprize era o mama care-si cauta fiica, se maritase cu unul din Arabia Saudita ,s-au dus acolo in vacanta si gata s-a rupt filmul, n-a mai dat nici un semn de viata.Sunt unii care planuiesc vacanta si nici nu mai iau biletul de intors.Si e adevarat ca daca te duci in Iran ca sotie de iranian tre s ate duci cu pasaport iranian altfel nu primesti visa.Deci esti cetatean iranian si esti supus legilor lor.Eu sper totusi sa ma intorc de acolo s-au schimbat multe din 1988 de cand e facut filmul ala .Om vedea, v-am zis, daca nu mai apar pe aici ma cautati prin Teheran alcool
TeosOf
Postat: Saturday, March 28, 2009 12:39 AM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Eu n-am o asa rea parere despre musulmani. Verisoara mea e casatorita din 2000 cu un egiptean musulman. Au stat si in Egipt si ei i-a placut atat de mult ca si-a luat un apartament si acolo. Lui, egipteanului, varul meu acum, ii place mai mult aici, dar verisoara mea a spus ca la batranete s-ar putea muta acolo. Cu familia lui nu a avut niciun fel de probleme. Au placut-o de la inceput. S-a dus in Egipt si inainte de a se casatori cu el, cand erau prieteni/logodnici. Nu poarta val, nu o ascunde sotul cand vin musafirii pe la el si fratii lui se poarta la fel ca el, chiar daca unii locuiesc in Egipt.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed