Va rog sa ma ajuta?i!

Options Va rog sa ma ajuta?i!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ACiob
Postat: Monday, September 19, 2016 6:12 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/19/2016
Postari: 2
Buna tuturor!!!

Este prima data când scriu aici ?i am mare nevoie de ajutor.
De 3 luni încercam sa avem un bebel. Pana acum nu am reu?it.
Pe 22 august am avut ultima menstruatie. De atunci am avut contacte sexuale aproape zilnic, cred ca am prins ?i perioada fertila.
Dorindu-mi sa ramân însarcinata am avut impresia ca am toate simptomele sarcinii, oboseala, gre?uri, somnolenta, sâni durero?i, eram aproape sigura ca luna asta a fost cu noroc.
Totusi pe 14 septembrie am avut ceva dureri de spate, iar pe 15 septembrie a debutat ?i menstruatia, ini?ial cu câteva pete roz, apoi pauza, apoi, dupa câteva ore bune, sânge rosu ?i abundent. Parca mai rosu ca niciodata.
Ciclul menstrual este în general intre 23 ?i 29 de zile, iar menstruatia dureaza 4 zile, primele 2 fiind mai abundente, iar ultimele 2 în general doar cu pete maronii.
Acum 2 zile am fost ?i atat de constipata încât a fost nevoie sa iau 1 pastila de dulcolax.

Este deja a 5 a zi de sangerare, rosu ?i abundent. Plus ca ma doare ovarul stang ?i foarte pu?in spatele. Lucru care nu mi s-a mai întâmplat înainte la finele menstrua?iei.

Acest lucru m-a pus pe gânduri ?i am facut un test de sarcina. Test, pe care eu vad 4 liniu?e. Nu cred ca este valid. O sa îl repet cu siguran?a. Voi ajunge ?i la medic.

Dar pana atunci, as dori sa ?tiu ce parere ave?i si daca este cineva care a mai trecut prin asa ceva.
Va mul?umesc anticipat
HOPE
Postat: Monday, September 19, 2016 7:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/27/2014
Postari: 1169

4 liniute?! what Crazy Clar nu e bun testul . Parerea mea e ca ai avut o menstra putin mai diferita fata de celelalte luni...si cam atat.
andy07
Postat: Monday, September 19, 2016 7:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/10/2015
Postari: 1883
aceeasi parere ca si HOPE. ai poza cu testul? ce test e ala?
maria2013
Postat: Monday, September 19, 2016 7:22 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/29/2013
Postari: 502
Sincer, asta nu am mai auzit -o!!! De ce nu ai facut un alt test, daca nu e clara situatia? E un test invalid si atât...
ACiob
Postat: Monday, September 19, 2016 8:59 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/19/2016
Postari: 2
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Am facut un test barza banda, ieftin.
Asa ma gândeam ?i eu ca testul nu a fost bun.Am încercat sa pun o poza, dar vad ca nu vrea sa se încarce deloc.
Am zis ca o sa îl repet mâine diminea?a.
Vad ca sangerarea s-a oprit, chiar ?i durerea de ovare, mai persista doar durerea de spate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed