Va place jobul vostru?

Chestionar intrebare: Va place jobul vostru?
Alegere Voturi Statistici
Da 25 78%
Nu 4 12%
Asa si asa 3 9%

Options Va place jobul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TeosOf
Postat: Wednesday, March 19, 2008 8:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
hai ca sparg eu gheata:
fac graphic design si, cateodata, cand e mai usor, caci inca nu sunt un guru, mai fac si putina animatie - aceasta a fost o pasiune mai veche pe care am invatat-o si am pus-o in practica cand copilasul era bebe; de curand, am mai inceput o colaborare, cu o revista frantuzeasca de studii esoterice - aceasta a fost profesia pt care m-am pregatit cu multi ani in urma si care era blamata de toti cei din jur, mai putin sotul, caci considerau ei, nu voi avea din ce sa traiesc; eu ma faceam ca nu aud si bine am facut.
miha76
Postat: Friday, March 21, 2008 2:29 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/16/2007
Postari: 1610
Locatia: Iasi
Si mie imi place la nebunie profesia mea...sunt invatatoare de 12 ani si imi plac enorm copiii.Am suferit un pic atunci cind am aflat ca sunt insarcinata ...i-am lasat in clasa a IV-a.Dar tin legatura cu ei aproape zilnic.Mi-e tare dor de zilele de la catedra dar stiu ca ma voi intoarce...Am terminat si o facultate de Administratie Publica dar nu ma incinta jobul de functionar public .Imi place mai mult sa "modelez" sufletul unor copilasi, decat sa lucrez intr-un birou in fata unui calculator.
....…de ce am ales aceasta profesie.Nu e o simpla meserie, nu e doar un mijloc prin care îti poti asigura venitul necesar existentei, eu cred ca e destin. Suntem predestinati sa modelam,sa îndrumam, sa daruim.Suntem asemenea artistilor care primesc o ,,bucata de lemn” în care sculpteaza, în care investesc tot ceea ce au mai bun, mai nobil, iar în momentul în care îsi definitiveaza ,,opera” sunt nevoiti sa se desparta de ea. E mult prea înaltator sa fii dascal ca sa îti poti permite sa nu constientizezi acest lucru.
Un dascal bun înseamna: daruire, compasiune, dragoste pentru copii, pasiune, munca voluntara, frumusete sufleteasca si ... salariu mic.
TeosOf
Postat: Friday, March 21, 2008 5:50 PM

miha76, foarte frumoase cuvinte; norocosi copiii cu o asa invatatoare!
dya
Postat: Friday, March 21, 2008 9:18 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Si mie imi place meseria mea , sunt asistenta medicala si chiar imi place ceea ce fac.yes
Lilly of the valley
Postat: Friday, March 21, 2008 9:28 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
miha76 wrote:
Si mie imi place la nebunie profesia mea...sunt invatatoare de 12 ani si imi plac enorm copiii.Am suferit un pic atunci cind am aflat ca sunt insarcinata ...i-am lasat in clasa a IV-a.Dar tin legatura cu ei aproape zilnic.Mi-e tare dor de zilele de la catedra dar stiu ca ma voi intoarce...Am terminat si o facultate de Administratie Publica dar nu ma incinta jobul de functionar public .Imi place mai mult sa "modelez" sufletul unor copilasi, decat sa lucrez intr-un birou in fata unui calculator.
....…de ce am ales aceasta profesie.Nu e o simpla meserie, nu e doar un mijloc prin care îti poti asigura venitul necesar existentei, eu cred ca e destin. Suntem predestinati sa modelam,sa îndrumam, sa daruim.Suntem asemenea artistilor care primesc o ,,bucata de lemn” în care sculpteaza, în care investesc tot ceea ce au mai bun, mai nobil, iar în momentul în care îsi definitiveaza ,,opera” sunt nevoiti sa se desparta de ea. E mult prea înaltator sa fii dascal ca sa îti poti permite sa nu constientizezi acest lucru.
Un dascal bun înseamna: daruire, compasiune, dragoste pentru copii, pasiune, munca voluntara, frumusete sufleteasca si ... salariu mic.

bravo bravo bravo foarte frumospupici
mari_paun
Postat: Saturday, March 22, 2008 8:26 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/17/2006
Postari: 698
Locatia: Slobozia
imi place ceea ce fac, sa discut cu oamenii sa ii indrum catre un job sau sa-i sfatuiesc sa inceapa o noua cariera...
am suferit mult cand am stat in Anglia si nu aveam discutiile cu oamenii.
Pe mine acest job ma face sa ma simt importanta si utila... e adavarat ca de multe ori este obositor, stresant, si unii oameni nu ma inteleg ...dar per ansamblu imi place ceea ce facflowers
stele_pe_cer
Postat: Wednesday, May 7, 2008 11:27 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
NU.Nu imi place sa muncesc pt.altii.Imi place independeta din toate puncetele de vedere si puterea de a lua decizii.
fdianamaria
Postat: Friday, September 25, 2009 10:01 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
nu, categorc nu-mi place locul de munca. Din cauza salarului, din cauza colegilor, a sefului, a conditiilor de munca (cu n ore suplimentare care nu se platesc niciodata).
Kiki
Postat: Friday, September 25, 2009 10:13 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Am schimbat jobul, nu si angajatorul, si acum e bine. Deci imi place...ras
danamaria
Postat: Friday, September 25, 2009 10:22 AM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
un DA hotarat si foarte sincer. imi place si jobul si meseria. de fapt, meseria o ador. sunt o fericita, nu?sic
petro
Postat: Friday, September 25, 2009 10:37 AM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
stele_pe_cer wrote:
Imi place independeta din toate punctele de vedere si puterea de a lua decizii.

Na, ca la asta visez si eu. Dar pana acolo mai am cale lunga. In general imi place ceea ce fac.
t-mihaela
Postat: Friday, September 25, 2009 6:22 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Si mie imi place jobul meu, crosetez hohot ...Doamne cred ca deja sunt dusa closedtopic
TeosOf
Postat: Friday, September 25, 2009 9:41 PM

De mai multe luni, eu spun pas. Oh, si ce mult imi placeabounce Dar poate-a fost spre bine, poate devin independenta si poate merg si treburile bine...Cam multi poatealcool
fdianamaria
Postat: Friday, September 25, 2009 10:28 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
daca ai resurse, cel mai bun loc de munca e in propria firma. Asta stie toata lumea. Macar daca tragi, o faci pentru tine si ai alt spor !!
Mult succes celor care pot !!
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, September 26, 2009 7:37 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
da, imi place foarte mult. imi place meseria pe care o am, mi se potriveste ca o manusa, imi place compania in care lucrez, imi place seful (mai are el momente mai proaste dar e un tip super), imi plac colegii, imi place deschiderea cu care lucram si respectul pe care il primeste fiecare dintre noi. din aceste motive nu am vrut sa renunt la job nici chiar in perioada aceasta pre si post natala cand cele mai multe femei nu vor sa auda de servici si se gandesc numai la familie si bebel. eu am decis sa incerc sa le impac pe toate, cu accent mai mare pe familie si micuta noastra coeur , evident, dar fara sa las din mana departamentul meu pentru care am muncit, pe care l-am construit de la 0 si ale carui rezultate le culeg acum.cheers
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed